środa, sierpień 17, 2022
Witamy w pawiookie.pl!

Ryby

FAQ - Wybarwianie się ryb - Red Oscar

 Wybarwianie się ryb odmiany Red Oscar:

Czytaj więcej...

Wilki Borneo i Sumatry , czyli Channa pleurophthalma bez tajemnic...

Opublikowano drukiem w Magazynie Akwarium nr 10/2011. Publikacja na pawiookie.pl za zgodą Magazynu Akwarium, 8.05.2012

...Na początek przedstawię kilka faktów historycznych. Wspomnę o odkrywcy tego wężogłowa [zwanego niekiedy po polsku wężogłowem pawim – przyp. red.], który był naprawdę nieocenionym pionierem badań nad wieloma pięknymi i wspaniałymi gatunkami ryb. Teraz cieszą nasze oczy, a zarazem stają się obiektem obserwacji w akwarium. Dla każdego prawdziwego akwarysty pozostają jednocześnie czymś nienamacalnym, co powoduje, że stajemy się od nich uzależnieni, przeniesieni jakby w narkotyczny sen, który zdawałby się nie mieć końca... (od siebie dodam, niech trwa to jak najdłużej!!!).

Czytaj więcej...

FAQ - Wybarwianie się ryb - forma nominatywna

Wybarwianie się ryb odmiany nominatywnej.

Czytaj więcej...

Płaszczki Słodkowodne z Ameryki Południowej - Potamotrygon spp.

(c) Piotr Koba, www.gsa.org.pl
Artykuł powstał na podstawie prelekcji Piotra Koba na spotkaniu GSA w sierpniu 2007 oraz na targach ZooBotanica 2008 we Wrocławiu.
Umieszczony na pawiookie.pl za zgodą autora.


Chciałbym w tym artykule streścić moją prelekcję na temat Płaszczek słodkowodnych za Ameryki Południowej, którą wygłosiłem na spotkaniu GSA w maju br.

Czytaj więcej...

FAQ - Wybarwianie się ryb - Red Tiger

Pielęgnica pawiooka red tiger (nie rasowany hormonami w dzieciństwie)

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2

Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.