sobota, kwiecień 10, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Jak przygotować Oskara?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Jak przygotować Oskara?

Jak przygotować Oskara? 30/01/2010 20:11 #25948

Witam! Dostałem od kolegi 3 Oskary ok 25 cm, już je zabiłem, ale teraz nie wiem jak to przyrządzić? Można je smażyć??? Czy lepiej w zalewie octowej na kwaśno z cebulka?
Z góry dziekuje za odp.
  • roman77
  • Użytkownik

Odp:Jak przygotować Oskara? 30/01/2010 20:28 #25950

Oczywiście, że można smażyć.
Pomyśl może jeszcze o sushi i pokaż jak przyrządziłeś.
  • 1andy1
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 30/01/2010 20:28 przez 1andy1.

Odp:Jak przygotować Oskara? 30/01/2010 22:17 #25953

1andy1 napisał:
... pokaż jak przyrządziłeś.

Najlepiej zdjęcia wrzuć.
Ryba, jak ryba. Oskrobać, wypatroszyć, podzwonkować. Sól, pieprz, obtoczyć w mące i na patelnię z gorącym tłuszczem. Smacznego.
Tylko w to wątpię, bo ryba z akwarium chcąc nie chcąc będzie trącała mułem (jakość wody znacznie odbiega od tej z natury, niestety).
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Jak przygotować Oskara? 31/01/2010 02:10 #25959

Jak na forum akwarystyczne temat dość kontrowersyjny
Sam nie zdecydowałbym się na konsumpcje podopiecznego.
Rozumiem że te ryby nie były Ci bliskie i zrobiłeś to jak z rybami "jeziorowymi".
Jednak dla mnie jako miłośnika tego gatunku konsumpcja podopiecznego nie wchodzi w grę
Życzę smacznego
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Jak przygotować Oskara? 06/03/2010 00:15 #26579

Morze to mało śmieszne dla niektórych,ale po przeczytaniu pytania o mało z krzesła nie spadłem ze śmiechu.Skąd ludzie biorą takie pomysły? Kosiarki zesmażyć na frytki można
  • dragowki
  • Użytkownik

Odp:Jak przygotować Oskara? 06/03/2010 00:42 #26580

E tam nie czytaj wypocin moich przedmówców, mam kolegę który tak jak ty "Ty" bo nie wiem jaka forma w tym przypadku obowiązuje - lubił rybki akwariowe - na sam początek zagustował w gupikach i wcinał je na surowo! Ale z tego co mi opowiadał był smakoszem pewnego rodzaju pielęgnic - z tego co pamiętam to były pawiookie bo " są duże i soczyste " - nie mogę potwierdzić jego gustu i kubków smakowych bo sam nie lubię ryb - ale nawijał mi pewien temat:" weż pawiooką najlepiej jak poleży 2 dni na słońcu - i tu zrobiłeś błąd -bo bo nie poleżała. Następnie dodaj w jej otwór gębowy jedną sztukę zdechłej żaby - to nie jest problem, a następnie co jest ważne i istotne w tym przepisie - musisz poszukać dostępu w ZOO a są takie możliwości( to do smaku ) dwie kupy orangutana i 1/4 kupy słonia. Nadziewasz, faszerujesz doajesz jajko i troszkę cabulki ( pamiętaj cebulka musi być z 2003 ) jak nówka troszkę kminku i na patelnię. Smażysz 10 min. bez oleju ( o nie masz go w głowie, to po co na patelni) Dzielisz się porcją z mamą i masz dozgonną wdzięczność za okazaną miłość i opiekę rodzicielską.!!!
P.S.
Mam jeszcze przepis na glonojada w moczu własnym i nowość mieczyki w nerkach - pychota -.

Smacznego!!!
  • Olo70
  • Użytkownik
Kocham wolność i kobiety, pracę w d...e mam niestety....
Ostatnio zmieniany: 06/03/2010 00:54 przez Olo70.

Odp:Jak przygotować Oskara? 06/03/2010 11:25 #26584

Pewnie jakiś troll sobie jaja robi. Lepiej olać gamonia i skasować temat.
  • subek
  • Użytkownik

Odp:Jak przygotować Oskara? 29/04/2010 12:19 #27028

milosnicy pawiookich doradzaja jak przyrzadzic pielegnice.ciekawe czy na forum kynologicznym tez tak jest?
  • robert74
  • Użytkownik

Odp:Jak przygotować Oskara? 29/04/2010 16:24 #27030

Temat jest nieco... "koślawy", ale w ogólnych dyskusjach możemy go dopuścić, skoro nikogo nie obraża.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Jak przygotować Oskara? 30/04/2010 01:14 #27031

robert74 napisał:
milosnicy pawiookich doradzaja jak przyrzadzic pielegnice.ciekawe czy na forum kynologicznym tez tak jest?

Zapytaj i podziel się wrażeniami.
  • Robcio
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.21 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.