sobota, kwiecień 10, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Mądrość Pawiookich
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Mądrość Pawiookich

Mądrość Pawiookich 30/01/2010 21:26 #25951

Witam !!!

Dziś u mnie w akwarium znalazły się nurzańce, ryby wyrywają nurzańce gdy wychodzę z pokoju zrobiłem taki mini eksperyment, siedziałem 5 minut i wyszedłem z pokoju na 2 minuty po powrocie zastałem wyrwane rośliny, znów wsadziłem rośliny siedziałem 30 minut i wyszedłem na 2 minuty, znów ten sam efekt po powrocie i ostatnia próba siedziałem 50 minut i po powrocie znów rośliny były wyrwane. Przy moim ojcu wyrywały rośliny bez skrupułów a przy mnie są grzeczne, powiem że kiedyś wchodząc do pokoju ryby się przestraszyły czy to może być powód ?? Aż tak mnie zapamiętały ?

Pozdrawiam Dawid
  • Tyson
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 30/01/2010 22:02 przez Tyson.

Odp:Mądrość Pawiookich 31/01/2010 01:58 #25958

Do pokoju ze zbiornikiem wchodzi:
mama - zaciekawią się ale bez rewelacji
tata - to samo
Agnieszka - to samo
inni - krótkotrwałe zainteresowanie
ja - szał przy przedniej szybie i żebranie o jedzenie

Reakcja jest ta sama niezależnie od kolorystyki i typu odzieży.
Jeśli ktoś nie wierzy w inteligencje tych ryb to albo nie potrafi tego dostrzec albo nie che zauważyć pewnych zachowań
Pielęgnicę są ogólnie inteligentne, a moim zdaniem drapieżniki są pod tym względem szczególne
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Mądrość Pawiookich 31/01/2010 12:13 #25961

Dokładnie nawet z innym ubraniem i tak wiedzą że to ja imponujące !
  • Tyson
  • Użytkownik

Odp:Mądrość Pawiookich 31/01/2010 15:47 #25964

Jak podnoszę pokrywę rybcie mają mieszane uczucia, albo się chowają, albo żebrzą (albo podmiana, albo karmienie)
  • Mao106
  • Użytkownik

Odp:Mądrość Pawiookich 01/02/2010 11:37 #25972

Wiadomo pawiookie to bardzo mądre ryby,opowiem Wam co wczoraj się zdażyło u mnie : ) . Wczoraj jak co tydzień wymieniałem wodę,podnoszę pokrywę , samiec na mnie popatrzał,potem schyliłem się po odmulacz podnoszę wzrok,a tu samiec w szybę wali jak by coś chciał odemnie,zauważyłem że wysuneło mu się pokładełko , ciekawe co miał na myśli ten zbój : )
  • mefiu
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 01/02/2010 11:38 przez mefiu.

Odp:Mądrość Pawiookich 01/02/2010 19:42 #25977

mefiu napisał:
potem schyliłem się po odmulacz podnoszę wzrok,a tu samiec w szybę wali jak by coś chciał odemnie,zauważyłem że wysuneło mu się pokładełko

POLEGŁEM

Może nie schylaj się w pobliżu akwarium żebyś mógł później normalnie usiąść?
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
Ostatnio zmieniany: 01/02/2010 19:43 przez tuptus.

Odp:Mądrość Pawiookich 01/02/2010 23:06 #25985

tuptus napisał:
mefiu napisał:
potem schyliłem się po odmulacz podnoszę wzrok,a tu samiec w szybę wali jak by coś chciał odemnie,zauważyłem że wysuneło mu się pokładełko

POLEGŁEM

Może nie schylaj się w pobliżu akwarium żebyś mógł później normalnie usiąść?

Totalnie wymiękam, pewnie kolesia w akwarium teraz przezywają zoofil, albo lepiej homoofill heheehheee.
  • Adamjas
  • Użytkownik

Odp:Mądrość Pawiookich 02/02/2010 12:11 #25992

Heheh wiem że to śmieszne ale na prawdę teraz boję się przebywać we własnym pokoju
  • mefiu
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 02/02/2010 12:12 przez mefiu.

Odp:Mądrość Pawiookich 14/04/2010 10:30 #26912

Ja od dluzszego czasu trzymam pawice z Tetrami czarnymi aka zalobniczka.Mialybyc pokarmem dla suma ale okazaly sie calkiem ladne w glownym akwa, ale do rzeczy...(poza tym biotop itd)
Kupilem najpierw 8 sztuk, przez pare tygodni sobie plywaly az w koncu zaczely draznic najwieksza pawice wiec zredukowala ich liczebnosc do 5 , minelo kolejnych kilka tygodni, zadnej z tych 5 nie ruszyla.
Pare dni temu wpadlem na pomysl zeby wrocic do pierwotnej ilosci zalobniczek, dokupilem 3
przetrwaly moze kilka godzin, wytlukla dokladnie 3 te same nowe sztuki, stara piatke zostawila i dalej plywa szczesliwie.

o!
  • marc_in
  • Użytkownik

Odp:Mądrość Pawiookich 14/04/2010 11:52 #26913

marc_in napisał:
wytlukla dokladnie 3 te same nowe sztuki, stara piatke zostawila i dalej plywa szczesliwie.

o!

To ja Ci polecę przeprowadzenie experymentu. Weź kasarek i wyłap starą piątkę dosłownie na kilka sekund i wpuść je na oczach pawicy do akwarium. Powinieneś zaobserwować, jak stare - zrobi się natychmiast nowe .
  • Adamjas
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.