sobota, kwiecień 10, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Aklimatyzacja
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Aklimatyzacja

Aklimatyzacja 20/03/2010 13:18 #26746

Witam!
Dwa dni temu wpadła w moje łapy para redów ryby maja po około 25cm.siedzą same w 450l akwa,ale nie jedzą nic,suchego,mixów,martwych rybek,krewetek,dżdżownic nic totalnie nic! a nawet jak coś wezmą do gęby to i tak zaraz wyplują.
Jak długo może trwać aklimatyzacja u większych ryb?
I kolejna sytuacja jest taka ze samica( tak mi sie wydaje) na ogół leży w rogu na dnie,a samiec przypływa do niej i tak jakby sie pastwił nad nią.Rozkłada skrzela i podszczypuje ją,a po jakimś czasie jest gonitwa po akwarium,no i tak jest od wczoraj.Morze ktoś wie o co może mu chodzić?
  • dragowki
  • Użytkownik

Odp:Aklimatyzacja 20/03/2010 21:42 #26751

Na pewno para?
Możliwe że samiec musi pokazać na nowym terytorium że on tu rządzi, wpuściłbym jakieś inne ryby, takie rozpraszacze.
Z braku przeciwników samiec atakuje samicę, jakoś musi rozładować hormony.
Dołóż jakiegoś dużego glona to może skupi się na nim a nie na samicy.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Aklimatyzacja 20/03/2010 22:00 #26752

Tak mi sie wydaje różnią sie budowa i zachowaniem,no i powiedziano mi ze to para.Dziś zrobiłem im podmianke i wpakowałem glonojada 2 bystrzyki na pożarcie i 3 kirysy i nic sie nie zmieniło. W czasie podmianki jak grzebałem w podłożu ryby wcale sie nie bały mojej reki pływały dość blisko, tak jakby nic se z tego nie robiły-jak dla mnie to dziwne trochę myślałem ze będą przestraszone czy coś w tym stylu.Ale nie jedzą niczego nadal,jadę jutro na stawik po żywca i sie okaże czy im to pomoże,choć nie ganiają bystrzyków,muże czegoś mniejszego potrzebują.
  • dragowki
  • Użytkownik

Odp:Aklimatyzacja 20/03/2010 22:23 #26753

Taka pawica spokojnie bierze ryby do 7-8cm w zależności odbudowy żywca.
Jak nie jedzą to nie denerwuj sie, 1-3 dni głodówki i zaczną rozglądać się za żarciem.
Wpuść kilka małych ryb i obserwuj, jak wyjedzą żywca to zacznij karmić normalnie.

Swoją drogą u mnie wszystkie pawice już na drugi dzień ładnie żerowały, tylko że zawsze były inne przyzwyczajone ryby, nigdy nie było w zbiorniku pusto
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Aklimatyzacja 20/03/2010 22:28 #26754

Tez myślałem ze kiryski albo bystrzyki znikną w parę minut ale nic,pływają se bezkarnie
Zobaczymy jutro.Postaram sie jakieś fotki wrzucić rybek bo są przepiękne,choć wybarwione słabo na czerwono,raczej tak na jasno pomarańczowo
Dzięki
Krzysiek
  • dragowki
  • Użytkownik

Odp:Aklimatyzacja 22/03/2010 09:06 #26763

Te kiryski to na pozarcie czy nie rusza ich ?

Pytam bo sam mam kiryska pstrego,ktorego nie za bardzo chcialbym dac na pozarcie
  • marc_in
  • Użytkownik

Odp:Aklimatyzacja 22/03/2010 15:01 #26764

Kolejny dzień i nic, kiryski i bystrzyki pływają po całym akwa i nic im sie nie dzieje.Oscary wyrywają rośliny,przesuwają korzenie i przemeblowanie trwa non stop,wygląda mi to tak jakby on ja chciał na tarło nakręcić,a ona nie chciała.Bo to wszystko to bardziej podszczypywanie a nie molestowanie

Edit: Proszę o przeniesienie wątku do zakładki z dyskusjami ogólnymi-tam chyba bardziej pasuje.
Krzysiek
  • dragowki
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 22/03/2010 15:04 przez dragowki.

Odp:Aklimatyzacja 22/03/2010 15:21 #26765

Przeniesione

Spróbuj może zmniejszyć temperaturę wody. Nie wiem jaka masz, ale myśle, ze do 23 stopni możesz opuścić. Rybki się uspokoją.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Aklimatyzacja 22/03/2010 15:26 #26766

Dzięki.
Temp mam 26C i chciałem im podnieść do 28C żeby może samica sie namyśliła:P
Ale raczej zrobię jak radzisz żeby sie trochę zaaklimatyzowały,może sie odczepi do niej jak będzie chłodniej.
Jak często trzeba karmić takie Oscary?
Krzysiek
  • dragowki
  • Użytkownik

Odp:Aklimatyzacja 22/03/2010 15:44 #26767

Karm jak zechcą jeść. Do syta. U dużych ryb spokojnie raz na dwa dni można podchodzić z żarciem. Chyba, że chcą częściej.
  • kamyllo2
  • Moderator
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.21 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.