sobota, kwiecień 10, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

kiedy mozemy stwierdzic ze to para ?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: kiedy mozemy stwierdzic ze to para ?

Odp:kiedy mozemy stwierdzic ze to para ? 21/05/2010 08:43 #27369

Wlasnie na tym filmiku jakos wyjatkowo sie chciala pokazac bo w rzeczywistosci nie jest az tak natretna.
Wiekszosc czasu olewa wspolmieszkancow a nawet (duza) jest zaczepiana przez male, czego efekt widac na boku :]
Wiec sily sie rozkladaja rowno (czego nie widac na filmiku na pewno )
Mniemam, ze juz nigdy nie odzyskaja odpowiedniej wielkosci ? czy nadrobia w wiekszym zbiorniku :>
  • marc_in
  • Użytkownik

Odp:kiedy mozemy stwierdzic ze to para ? 22/05/2010 11:53 #27454

Chciałbym podczepić się do tematu. Moje pawice mają już 16 miesięcy, codziennie wieczorem wspólnie czyszczą kamień, ciągle pływają razem, sprzeczki bardzo rzadko się zdarzają. Ikry do tej pory nie było. Czy jest możliwość, że to nie para, czy po prostu jeszcze nie dojrzały ?
  • Mao106
  • Użytkownik

Odp:kiedy mozemy stwierdzic ze to para ? 22/05/2010 15:47 #27459

Mao106 napisał:
Czy jest możliwość, że to nie para?

Niestety taka możliwość istnieje, czytałem nawet o tarle dwu samic, obie zgodnie kładły ikrę obok siebie, mimo, że na partnera widoku w zbiorniku nie było.

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:kiedy mozemy stwierdzic ze to para ? 24/05/2010 21:43 #27505

U mnie minęło niecałe 1,5 roku. Ryby mierzą jakieś 25-27cm. Zostały 2 sztuki. Codziennie głównie wieczorem kopią obok kamienia i czyszczą go (głównie jedna, druga odrobinę mniej) oraz mam tez częste zaczepki ale bez tragedii jeśli chodzi o skutki uboczne wręcz niekiedy tylko lekko któraś się obetrze o znikomy wystrój zbiornika. W zasadzie wygląda to tak, że jak jedna od drugiej się oddali to zaraz któraś pędzi do w kierunku tamtej i delikatnie ją pyskiem muśnie w bok - ale to nie uderzenie. Czasami się stawiają na przeciwko z otwartymi pyskami ale nie kończy to się chwytaniem i siłowaniem - jak to był gdy miałem ich więcej. Ikry na kamieniu jeszcze nie miałem wcale.
Wolność jest tam gdzie kończy się strach...

Odp:kiedy mozemy stwierdzic ze to para ? 26/05/2010 16:03 #27540

Dzisiaj moje pawice złożyły ikrę
  • Mao106
  • Użytkownik

Odp:kiedy mozemy stwierdzic ze to para ? 26/05/2010 22:37 #27545

Mao106 - pisaj raz dwa trzy ile juz maja tj. rozmiar ile zyja miesiecy - lat itp. dzieki
a i opisz jak to wygladalo nawet kilka miesiecy wstecz jak zachowywaly sie przed tym wszystkim - dzieki
Wolność jest tam gdzie kończy się strach...
Ostatnio zmieniany: 26/05/2010 22:38 przez cyfrowybany.

Odp:kiedy mozemy stwierdzic ze to para ? 27/05/2010 17:39 #27553

Tak jak pisałem powyżej mają ok.16 miesięcy i 23cm. Zaczęły razem pływać i kopać dołki w piachu jakieś 4 miesiące temu. Ok 2 miesięcy temu zajęły się czyszczeniem kamienia Samego tarła nie widziałem. Wróciłem do domu wczoraj i niespodzianka Dzisiaj 8/10 jajek zniknęło. Myślę, że to sprawka sumika pictusa bo na około jego groty wszędzie przyczepione są te jajka.
  • Mao106
  • Użytkownik

Odp:kiedy mozemy stwierdzic ze to para ? 27/05/2010 19:46 #27556

no to ma pyszne jedzonko
  • marc_in
  • Użytkownik

Odp:kiedy mozemy stwierdzic ze to para ? 27/05/2010 21:29 #27558

Pawiooki kawior
  • Mao106
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 27/05/2010 21:29 przez Mao106.

Odp:kiedy mozemy stwierdzic ze to para ? 29/05/2010 01:17 #27579

Witam po dłużej nieobecności. W pierwszych słowach dziękuję za kontakt i zainteresowanie Kinga i Flexa. O sprawie, w której dzwonili do mnie, jeszcze pomyślę . W czwartek rano po długich przepychankach i bitwach w akwarium doczekałem się znowu złożenia ikry. Znowu, ponieważ pewien czas temu samiczka samotnie składała ikrę. Samiczki według literatury dojrzewają wcześniej i liczyłem, że do kolejnego składania ikry podejdzie już para. Moje ryby (3 szt.) mają obecnie około 16 m-cy i 26-27 cm. Wydaje mi się, że to już odpowiedni wiek na dojrzewanie ewentualnego samca? Momentu składania ikry i zachowania przy tym ryb nie widziałem, ponieważ musiało się to dziać bardzo wcześnie rano. Nie wiem czy sytuacja się powtórzyła i samiczka samotnie składała ikrę, czy może tym razem druga ryba dojrzała do ojcostwa . Rano nad ikrą sprawowały opiekę dwie ryby, samiczka ta co poprzednio i domniemany samiec (ryba największa i najbardziej czerwona). Pokładełka obu ryb były wyraźnie zmienione i po możliwie długich obserwacjach (pomiędzy szykowaniem się do pracy, popędzaniem starszego synka do ubierania się do przedszkola oraz szykowaniem kaszki dla młodszego) widziałem minimalne różnice w budowie brodawki płciowej pomiędzy nimi. Ale nie były one oczywiste. Trzecia ryba nie miała widocznej brodawki. Wieczorem w czwartek ikra spoczywała nadal na kamieniu opiekowały się nią właściwie wszystkie ryby. Na całą noc pozostawiłem włączone oświetlenie nocne, ale rano po ikrzenie nie było śladu. Prawdopodobnie zbrojniki wkroczyły do ataku, chociaż nie chcę ich oczerniać . Miałem nadzieję, że pożegnam się po tarle z nadliczbową pawiooką. Chyba jeszcze się wstrzymam i poczekam na kolejne tarło, po którym jednoznacznie uda się stwierdzić, czy będę miał parkę, czy dwie zgodne żyjące samiczki. Załączam kilka fotek z czwartkowego wieczoru.

sępy

chyba samiec

100% samiczka
  • Baltazar
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 29/05/2010 01:21 przez Baltazar.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.24 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.