sobota, kwiecień 10, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Agresja w akwarium
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Agresja w akwarium

Agresja w akwarium 22/05/2010 13:22 #27455

Witam,mam dwie pawiookie po ok 13cm każda i jedną severum ok 10cm. Na razie musi im wystarczyć zbiornik 100L,ale w krótkim czasie dostaną nowy ok 250-300L.
Od jakiegoś czasu jedna z pawiookich stała sie agresywna wobec pozostałych i często goni je i terroryzuje.Szczególnie w nocy zaczynają się harce którym towarzyszą częste kolizje z szybami akwariium.Nie wiem czy jest to normalne zachowanie,ale na ciele atakowanego oskara pojawiają się otarcia i wystrzępienie płetw.Severum ma się lepiej.Ryby ogólnie czują się dobrze i zachowuja się prawidłowo jednak niepokoją mnie uszkodzenia łusek i ADHD agresora
Zbiornik jest oświetlony przez ok 10h/dobę świetlówką Power Glo 20W,woda podmieniana co 2 tyg. po ok 50%
Ryby karmione są mrożonym sercem woł. ze szpinakiem rano i wieczorem po jednej porcji na wszystkie 3 osobniki (czy to nie za mało?).
  • maarek75
  • Użytkownik

Odp:Agresja w akwarium 22/05/2010 14:03 #27456

Przyczyną może być słabe karmienie, zauważyłem to u siebie w akwarium jak próbowałem ograniczać im ilość karmienia (z 8 razy na 5 w ciągu dnia) jedna z pielęgnic zaczęła terroryzować resztę ryb (była w podobnym rozmiarze). To było po pierwsze, natomiast masz kategorycznie za mały zbiornik, ryby zaczynają się czuć jak u siebie i walczą o terytorium. Jak reszta nie ma się gdzie schować to zaczyna się jatka. Możesz tymczasowo zaradzić takiej sytuacji dzieląc zbiornik jakimś korzeniem na dwie części (tylko tak żeby mogły swobodnie pływać) aby każda z ryb mogła obrać swoje terytorium którego będzie bronić. Pozdrawiam

ps.

Akwarium jak najszybciej wymień na większe i to min 300l tak jak planujesz.
  • cepelia
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 22/05/2010 14:04 przez cepelia.

Odp:Agresja w akwarium 22/05/2010 14:44 #27457

Dzięki.Podejrzewałem,że karmienie może być niewystarczające.Od dziś zwiększam dawki i będę obserwował co się wydarzy.Akwarium nie jest przedzielone korzeniem i faktycznie zauważam nasilony terytorializm głownego delikwenta.Pozdrawiam
  • maarek75
  • Użytkownik

Odp:Agresja w akwarium 22/05/2010 15:44 #27458

maarek75 napisał:
Dzięki.Podejrzewałem,że karmienie może być niewystarczające.Od dziś zwiększam dawki i będę obserwował co się wydarzy.

Od razu możesz zwiększyć podmiany wody co najmniej czterokrotnie, już w tej chwili są zdecydowanie za niskie, zwiększenie karmienia spowoduje szybkie pogorszenie się stanu wody. Rybom trzeba zrobić miejsce w takiej kałuży, należało by pozbyć się sewerum - cóz Ci z pojedyńczej sztuki?, a zbiornik skoro jest tak niskiej pojemności, zamienić na sterylny: tylko szkło, woda, i niezbędny osprzęt.

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Agresja w akwarium 22/05/2010 16:58 #27460

jak juz maja tyle cm. to szybciutko zmieniac akwa
raz raz
  • marc_in
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.18 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.