sobota, kwiecień 10, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Różnice we wzroście młodych ryb.
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Różnice we wzroście młodych ryb.

Różnice we wzroście młodych ryb. 25/05/2010 14:53 #27523

Kiedyś czytałem tutaj o szybkości wzrostu pawiookich i różnicach w wielkości ryb podobnego wieku, ale nie mogłem się dokopać do tego wątku. Tak więc mam pytanie czy różnica może się wahać aż do 2-3 cm ?? u ryb które są młode około 4-6 mieś (większa ma około 15cm mniejsza około 11-12 i jest słabiej utuczona).
  • cepelia
  • Użytkownik

Odp:Różnice we wzroście młodych ryb. 25/05/2010 19:47 #27529

mogą... szczególnie słabiej rozwijają się te które są obiektem prześladowania przez inne osobnik... a co za tym idzie, słabiej się odżywiają...
  • leny996
  • Użytkownik

Odp:Różnice we wzroście młodych ryb. 26/05/2010 09:59 #27536

ja mam swoja teorie.Bycmoze niesluszna, u mnie roznice we wzroscie sa wieksze, kolo 5 cm. po 4 miesiacach zycia u mnie co stanowi 33% +/- najwiekszej.
Przesladowanie przez okolo miesiac nie wplywalo w zadnym stopniu <badz malym> na ilosc pobieranego pokarmu.Moze stres.
Od przynajmniej 1,5 miesiaca sily sa rozlozone, kazda z 3 wyglada na posiadajaca taka sama sile przekonywania mimo tego znaczacego przyrostu we wzroscie nie zauwazylem co kaze mi myslec ze to uwarunkowania genetyczne/losowe lub plec lub jak u ludzi rozne fazy wzrostu.
I te najmniejsze moga za kilka miesiecy okazac sie najwieksze.Czas pokaze :]
  • marc_in
  • Użytkownik

Odp:Różnice we wzroście młodych ryb. 26/05/2010 12:00 #27538

No właśnie ja też zauważyłem że ta mniejsza jest jakby bardziej agresywna. Natomiast ta większa ma to pod płetwą ogonową bo jak coś chce to i tak wymusi na wszystkim (mniejsza sobie lepiej radzi z łapaniem jedzenia).
  • cepelia
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.15 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.