sobota, kwiecień 10, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Jak śpią wasze oscary?
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Jak śpią wasze oscary?

Jak śpią wasze oscary? 04/08/2010 23:42 #28564

Powitać,
dawno mnie nie było bo i nic się nie działo w mojej kałuży. Ostatnio jednak późno wracam do domu i zauważyłem dziwną rzecz: moje pawice (obecnie ok 13-15 cm) zamiast spać jak na poważne ryby przystało w toni wody ryją pod korzeniami nory i próbują się tam wciskać na siłę. Giętkoząb nie jest z tego powodu zadowolony a co gorsza nie dla całej piątki starcza miejsca i red oscar (jedynak) zmuszony jest zasypiać "luzem". Szkoda mi ryby bo i tak dostaje cięgi od pozostałych i wolniej rośnie ale w toni wody nocami jest narażony na ataki GT, który z upodobaniem gania go tak że redzik próbuje spędzić noc poza akwarium.
Napiszcie jak to u Was wygląda - też jakieś krety macie czy normalne ryby?

A może ktoś z Lublina i okolic chciałby przytulić te moja bidę?

Odp:Jak śpią wasze oscary? 05/08/2010 07:21 #28565

Kolcobrzuch napisał:

A może ktoś z Lublina i okolic chciałby przytulić te moja bidę?

A może warto pozyć się GT, TERROR w nazwie nie wziął się z niczego.

To, że się kryją w tak nietypowy sposób nie jest normalne. Normalnie zasypiają unosząc się w toni wody, ale te jak widać są zbyt przerażone.

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Jak śpią wasze oscary? 05/08/2010 07:54 #28566

Prawda, GT pewnie je sterroryzował i za bardzo nie wiedzą co jest grane. Jeden mały GT pozamiatał mi cztery duże Pawice (20-25cm a GT 5cm) tak bardzo że bały się wychylić poza połowę zbiornika. Z GT nie ma żartów, zacznij jakoś działać (może redukcja obsady) bo zaraz zamiast problemów ze spaniem będziesz miał problem ze zwłokami pływającymi po akwarium.
  • subek
  • Użytkownik

Odp:Jak śpią wasze oscary? 05/08/2010 08:38 #28567

Powitać,
O ile dobrze pamiętam to zachowywały się w ten sposób również przed pojawieniem się GT. GT ma może połowę ich długości - jest jeden dominujący samiec, drugi samczyk do bicia i prawdopodobnie samiczka. Te dwie ostatnie rybcie to może 1/3 długości pawic. Wiedziałem że będą walki, ale o dziwo GT morduje tylko reda - standardów jakoś nie męczy tak zajadle. Może wyczuwa że redzik jest osamotniony bo standardy trochę go alienują? Kurcze, jakąś rybią socjologię tu uprawiam. GT zostanie, redzik pewnie wróci do sklepu bo mi go żal a wczoraj gdy to pisałem w nocy miał naprawdę ciężkie chwile....

Odp:Jak śpią wasze oscary? 05/08/2010 08:40 #28568

Hej, redukcja obsady będzie na bank, redzik jak pisałem na dniach będzie szukał nowego domu, a z pozostałych standardów zostawię sobie parkę. Ale na to jeszcze za wcześnie bo nie potrafię zgadnąć kto jest kto i z kim lubi najbardziej:(

Odp:Jak śpią wasze oscary? 13/08/2010 21:35 #28707

Witam,
no i się wyjaśniło skąd GT miał taki zapał do gonienia wszystkiego co się rusza. PO ostatniej podmianie wody we wtorek gdy przestawiłem nieco kamienie przestał już je z drugim GT opuszczać. Zaczęło się rycie między kamieniami, mniejszy GT przestał prawie wychodzić po żarło. Wczoraj po pracy zaglądam miedzy kamienie a tam całkiem spora plama ikry:) Część jest już widocznie ruchliwa:) Pewnie nic z tego nie będzie bo nie mam warunków na pilnowanie tego a poza tym w środę wyjeżdżam na ponad dwa tygodnie więc mówi się trudno. Jestem tylko zaskoczony że takie młode ryby już się dobrały. Samiec ma ok 12 cm, samiczka ok 8. Mam tylko nadzieję, że mi nie pozabijają reszty obsady jak się coś z narybku odchowa;)
Tylko się pochwalić chciałem:)

Odp:Jak śpią wasze oscary? 13/08/2010 22:56 #28709

Nic nie musisz pilnować, same sobie poradzą Pilnuj lepiej Pawiookich żeby z akwarium nie powypadały jak im mamusia z tatusiem po dupie dadzą

PS. Moje GT zaczęły się wycierać jak miały ok 5-6cm.
  • subek
  • Użytkownik

Odp:Jak śpią wasze oscary? 14/08/2010 13:43 #28711

GT i Pawie - ja w sumie bym tak nie skomponował. GT to troszkę wariaty, znam całkiem nieźle te ryby. U mnie po zgaszeniu dziennego światła i po zapaleniu nocnego (LED) to jeszcze ok 1,5 godziny buszują (czyszczenie kamienia itd.) Czasami jak w nocy wrócę z jakiejś popijawki i zajrzę do akwa to widać w ciemnościach ledwo co jak unoszą się kilka centymetrów nad dnem i wyglądają jak "zombie" ale nie wściekają się. Owszem przechodziłem szaleństwo w momencie gdy nie zredukowałem obsady albo nie mogłem dojść do porządku z wodą - ale to było dawno temu(redukcja obsady, regularne częste podmiany i problem znikł)
Wolność jest tam gdzie kończy się strach...

Odp:Jak śpią wasze oscary? 15/08/2010 12:09 #28717

powitać, na razie jest zawieszenie broni. Maluchy już zaczynają się poruszać ale nie odpływają dalej jak 2-3 cm od plamy ikry. Pawice chyba wiedza co się święci i nie przekraczają "linii demarkacyjnej". Co dziwne płaskoboki są tolerowane przez GT i w zasadzie swobodnie pływają nad ikrą. Może GT nie widzą w nich konkurentów w łańcuchu pokarmowym?

Odp:Jak śpią wasze oscary? 15/08/2010 12:12 #28718

cyfrowybany napisał:
GT i Pawie - ja w sumie bym tak nie skomponował. GT to troszkę wariaty, znam całkiem nieźle te ryby. U mnie po zgaszeniu dziennego światła i po zapaleniu nocnego (LED) to jeszcze ok 1,5 godziny buszują (czyszczenie kamienia itd.)

Moje mają dokładnie to samo - gdy pawice już dawno pochowane pod korzeniami te zielone diabły chodzą tam i z powrotem po całym baniaku.
Owszem przechodziłem szaleństwo w momencie gdy nie zredukowałem obsady albo nie mogłem dojść do porządku z wodą - ale to było dawno temu(redukcja obsady, regularne częste podmiany i problem znikł)

A jak wyglądała Twoja obsada jak miałeś wojnę w baniaku? U mnie redukcja jest konieczna: na razie jeden samczyk GT i jedna red oscar muszą poszukać nowego domu ale w sklepach jak słyszą co chcę przynieś to rozkładają ręce:( Jest jeszcze nadzieja w jednym sklepie gdzie gość takie "potwory" ma regularnie
Wygenerowano w 0.25 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.