sobota, kwiecień 10, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Jak śpią wasze oscary?
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Jak śpią wasze oscary?

Odp:Jak śpią wasze oscary? 30/08/2010 11:50 #28974

Wracając do tematu, u mnie też się chowały, a terroru nocnego nie było. Wszystko przeminęło jak pawie dorosły.
  • Adamjas
  • Użytkownik

Odp:Jak śpią wasze oscary? 30/08/2010 19:33 #28985

No u mnie jak już pisałem wcześniej, wszystko wygląda ok. Te 2 "krowy" od ok 3 miesięcy czyszczą kamień, przepychają się, łapią się czasami lekko pyskami (już nie tak jak miały po 15 cm - teraz znacznie łagodniej) ale kawioru - ni ch... chollery i to jest trochę dziwne. Temperatura 24 - 25 po podmianie do 21.
Wolność jest tam gdzie kończy się strach...
Ostatnio zmieniany: 30/08/2010 19:34 przez cyfrowybany.

Odp:Jak śpią wasze oscary? 30/08/2010 22:24 #28990

Jak chcesz kawioru, to musisz troszkę temp. podciągnąć i przytrzymać (u mnie około 28*C)
U mnie też przyspieszaczem kawioru jest dodanie odrobiny soli (niejodowana), przez przypadek odkryłem.
  • Adamjas
  • Użytkownik

Odp:Jak śpią wasze oscary? 31/08/2010 20:53 #28997

Adamjas, bywały już u mnie i 30*C i trzymałem ok 2 tygodnie taką temp. i nic. Śmiem obierać opcję 2 samców, bo przy 2 samicach to by się chociaż jedna "os...a" kawiorem (mimo że bez rezultatu). Sam już nie wiem. Lekka desperacja, u Makoka ojca moje fishe które zawiozłem niecały rok temu, już zrobiły się w parki i wytarły jakoś w lipcu. U mnie tylko czyszczą kamień i i czasami się lekko "szarpią". Sól dodawałem ostatnio przy podmianie. Poczekam dalej cierpliwie do świąt Bożego N. jak do tej pory nic, to będę główkować.

Odp:Jak śpią wasze oscary? 31/08/2010 21:41 #28998

Proponuję dodatkowo podwójna porcję witamin do wody .
U mnie ruszyły, a długo czyściły i nic.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Jak śpią wasze oscary? 31/08/2010 21:44 #28999

Dodaje ten cały fishtamin, może kamyllo2 podasz jakąś mała szczegółową receptę?

Odp:Jak śpią wasze oscary? 31/08/2010 22:01 #29000

Receptę na co?

Na tarło po czasie?
Było tak, że wiosną czyściły kamień, potem sobie odpuściły (może ta moja nieszczęsna choroba). Nie miałem zbytnio czasu, więc i podmianki z doskoku robiłem. Lato gorące, więc temperatura trzymała się około 28 stopni. Podmianki zimną wodą, coby ochłodzić akwarium. Po podmiance temperatura spadała do nawet 23. Po czym, po dobie wracała do 28. Takie skoki temperatury myślę, że też miały wpływ. No i świeża, zimna woda.
Łudząc się, że choroba ryb to HITH, wymyśliłem suplementację witaminy C do wody. Więc po każdej podmiance dodaję do akwarium 300l łyżeczkę do herbaty proszku (kwas askorbinowy). Oprócz tego, do każdej podmianki 3 ml sera fishtamin. Dużo - wiem, ale rybcie jakoś odżyły. Zaczęły skubać kamień, siebie wzajemnie i trwało to chyba ponad miesiąc, może dłużej. I pewnego dnia dostałem wiadomość od żonki, że jest niespodzianka . Teraz nadal bawią się "w kamień" i pewnie coś z tego znów bedzie .
Myślę, że cierpliwość to wszystko, czego potrzebujesz. Ja tez zwątpiłem w płeć moich ryb, chociaż po budowie myślałem zawsze, że to para. Byłem potem niemal pewien, że oba są chłopcami. Tarła nie widziałem, więc nie wiem, czy jest parka, ale na pewno jest samica .
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Jak śpią wasze oscary? 01/09/2010 19:37 #29003

Spróbuje z tym kwaskiem przy podmianach (przez 2 tygodnie będę dodawać przy co 2 podmianie) no i fishtamin ale 1 ml przy każdej podmianie. I będę dalej czekać. A tak na marginesie - decyzja podjęta z żoną - za niecały rok (jakoś max czerwiec 2010) kupujemy większy baniaczek (zaraz po przeprowadzce na "swoje") 350l (więcej nie dam rady - mieszkanie) ale dla pary 350l to już będzie lepiej, rybcie nie będą się męczyć.
Ostatnio zmieniany: 01/09/2010 19:39 przez cyfrowybany.

Odp:Jak śpią wasze oscary? 01/09/2010 19:59 #29004

Spokojnie z tym kwasem askorbinowym (nie kwaskiem cytrynowym). On nie pozostaje bez wpływu na ryby. Skoro nie masz wskazań, to nie podawaj go. Witaminki fishtamin możesz zwiększyc.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Jak śpią wasze oscary? 01/09/2010 20:11 #29006

Ok jak najbardziej. A jeszcze raz na marginesie - małe pytanie - jest ktoś na portalu z okolic Szczecina kto wie gdzie kleją dobrze baniaczki i dowożą solidnie?
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.