sobota, luty 27, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Poszukuje Bloody Oscar(Super Red Oscar)
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Poszukuje Bloody Oscar(Super Red Oscar)

Odp:Poszukuje Bloody Oscar(Super Red Oscar) 15/10/2010 01:42 #29881

Rysiek napisał:
Flex wie o czym mówię ma Gibbicepsy albino.

Paweł.R

Faktycznie u mnie jest taki numer, że białe ciało albinosa stało się bardziej żółto-pomarańczowe od kiedy podjada resztki granulatu wybarwiającego pawiookich także te bloody to może być raz dobrze ubarwiony (chodzi mi o dużo kolorowych łusek a nie sam odcień) ale również posiadający takie zżółknięte ciało?! nie wiem może za bardzo kombinuje, posiadacze albino karmiący dużą ilością granulatu jak z tym jest u Was? biel żółknie czy dalej śnieżnobiałe te Wasze rybska?
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:Poszukuje Bloody Oscar(Super Red Oscar) 15/10/2010 07:41 #29884

rmboss napisał:
Sluchaj koleszko nikt sie tu nie wzniecil poza Toba chyba, zaczynasz mi juz dzialac na nerwy, obojetnie jaki post ktokolwiek wstawi To Ty wiesz lepiej a co Ty jestes ryba zeby za nie sie wypowiadac ?

....

Nie zauważyłem w wypowiedzi Ryśka nic obraźliwego. Chłopak wie, to się wiedzą dzieli. Bez kadzenia nikomu, ale takiego doświadczenia i wiedzy można pozazdrościć. A przynajmniej wypada z tego korzystać. Spokój mi tu.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Poszukuje Bloody Oscar(Super Red Oscar) 15/10/2010 13:39 #29888

Przepraszam unioslem sie nieco

Poprostu jakby zauwazylem ze ten kolega Rysiek ma do mnie jakis problem, mam swoje sposoby na hodowe ryb i w miare mozliwosci jak sobie z czyms nie radze pytam i doradzam sie Was.

Po to jest forum zeby pisac o wszystkim i wszystko tu czytac.

Mlodzi sa tu ignorowani ich wypowiedzi negowane - takie mam odczucia, przeciez tez chcemy sie uczyc i dojsc do doswiadczenia.

Pozdrawiam
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Poszukuje Bloody Oscar(Super Red Oscar) 15/10/2010 14:33 #29889

Nie chodzi o negację młodych. Tyle, że często ich spojrzenie na pewne (dla starszych oczywiste, nieraz przerobione) rzeczy jest błędne. Wytykanie ich nie jest niczym złym. W końcu jak ktoś się pyta, i robi źle, to chyba w interesie wszystkich jest, aby błędy wytknąć by robić dobrze. Z czym młodzi często mają problem.
Koniec off topu.
  • kamyllo2
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 15/10/2010 14:34 przez kamyllo2.

Odp:Poszukuje Bloody Oscar(Super Red Oscar) 15/10/2010 17:09 #29892

Żenujące i czasami irytujące nie jest to,że nie którzy w zasadzie mało wiedzą (zrozumiałe i poszanowane).Tylko sposób wyrażania myśli czasami nagich bez głębszego przemyślenia.Noszą się niektórzy jakby pochłonęli tony literatury i mieli wieki doświadczeń hm...znajomy temat jakoś.

Nie zadałem ani jednego pytania na tym forum...bo nigdy nie miałem takiej potrzeby" po prostu nie muszę"...
Przez lata przerobiło się tyle...na prawdę sporo (łącznie z porażkami).
WAŻNE
Byłem w kilku oceanariach,na giełdach W-wa w Łodzi,u hodowców bezpośrednio brało się ryby,czasami wyciągnęło się od nich jakiś patent,podglądało się...widziało się sporo od zaplecza.Dużo człek się dowiedział.Tego się nie kupi w kiosku ani w necie.
Czasami miało się po prostu szczęście.Mało kto ma nie kiedy ochotę sprzedawać swoją wiedzę,tak za friko.
Ty masz to w zasięgu ręki.Włączasz komputerek i wiedza sama wylewa się z ekranu.
Zresztą nie zawsze musi być tam prawda,bo bzdur nie brakuje.Wystarczyło by ten portal pozostawić bez konstruktywnego myślenia,wiedzy siedmiu,ośmiu osób i chińszczyzna byłaby jak patrzył.Połowa pytań i odpowiedzi na tym forum to czasami sklecone nie do końca i bez precyzji mamroty.
Potem poprawianie i tłumaczenie.Oburzenia nie rozumiem.Wiecie po co pytacie.

Nie piszę tego po to,aby się pochwalić są lepsi od mnie.
Chciałem tylko pokazać w skrócie jak budowałem swoje doświadczenie,wiedzę,aby potem ewentualnie dzielić się z nią.Nie mam dwóch,trzech tyś.postów ale to o niczym nie świadczy.
Dodam jeszcze jedno,że łatwo poznać kogoś kto pisze tu z małym bagażem doświadczeń i wiedzy.
Czuje pewien nie dosyt w mojej odpowiedzi,ale złożyłem już deklarację że nie będę brudem pisał.Zostanę powściągliwy.Chodź wydaje się że mojemu młodszemu koledze brakuje pokory.
Może lepiej będzie po prostu nie pisać już nic na tym forum? Nie dzielić się wiedzą???

Dziękuje

Paweł.R
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 15/10/2010 17:50 przez Rysiek.

Odp:Poszukuje Bloody Oscar(Super Red Oscar) 15/10/2010 17:42 #29893

Paweł nie przejmuj się jakimiś śmiesznymi ludzikami którzy przywry głodówką chcą leczyć. Wystarczy nie pisać na jego postach bo to postać jest dziwna i z innego świata. Wydaje mi się że najbardziej zależy mu na ilości postów na tym forum, może jakiś rekord chce ustanowić? Twoja wiedza jest potrzebna dla tych co jej potrzebują i myślą normalnie. Trochę może piszę bez składu i ładu ale mam 39 stopni gorączki.

Pozdrawiam Robert.
  • ROBERT
  • Użytkownik

Odp:Poszukuje Bloody Oscar(Super Red Oscar) 15/10/2010 18:32 #29894

Z tego co mi sie wydaje to moderator tego forum napisal wyzej ze jest koniec off top'u tak ? Ale jakos widac nie bardzo sobie z tego cos robicie. Nie watpie w wiedze kogos innego i zawsze ja szanowalem, unioslem sie wczoraj bo akurat ten kolega - Rysiek - na kazde moje zdanie na tym forum odpowiadal przeczaco.

Nie tylko Wy macie jakiekolwiek doswiadczenie w akwarium i w koncu sie z tym pogodzcie. Nie napisalem nigdy ze ktos pisze zle lub ze to co pisze ja jest prawda ostateczna, wyrazalem swoja opinie, zdanie na jakis temat bo do tego sluzy forum to i kazde inne.

Wiele sie tez tu nauczylem ale wiele mnie pzeraza (wmawiacie sobie czesto jakies choroby ryb jak np. linia na jej boku - dowodzi o zatruciu jej azotanami - kazda ryba ma prawie taka linie !, czy tez tak czeste podmiany wody jak rozmawialsimy w moim poscie - czym ich mniej tym lepiej, sa czyms zbednym ale czasami koniecznym i w glebi duszy kazdy z Was akwarystow to wie ale po co jak mozna sie upierac przy swoim, kazdy ma jakies problem co do wielkosci zbiornika a polowa uzytkownikow jak nie wiekszosc ma wlasnie akwaria oscylujace w graniocy 200-300 l a tyle gadania i moglbym tak pisac w nieskonczonosc)

Zal to powinno byc Wam samych siebie zie zachowujecie sie jak jacys wladcy albo pisanie typu ze nabijam sobie posty - moge je miec 2 dla mnie nie robi to roznicy.

Ciagle upieram sie przy tym ze nie ma Bloody Oscarow bo w koncu tego dotyczy ten post.
Moje rybki przyszly z farmy z Singapuru jako wlasnie Red Blood Oscar i sa jakie sa.
Tutaj tez wyrazilem swoje zdanie i chetnie pogodze sie z wiedza jezeli jednak znajda sie cale czerwone od malego.

Pozdrawiam

P.s. do kolegi Ryska: poczytaj historie swoich odpowiedzi na moje wypowiedzi sam zauwazysz ze byles malo wyrozumialy dla mnie, zauwazyc tez powinienes ze sie staram.
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Poszukuje Bloody Oscar(Super Red Oscar) 15/10/2010 18:54 #29895

ROBERT napisał:
Paweł nie przejmuj się jakimiś śmiesznymi ludzikami którzy przywry głodówką chcą leczyć. Wystarczy nie pisać na jego postach bo to postać jest dziwna i z innego świata. Wydaje mi się że najbardziej zależy mu na ilości postów na tym forum, może jakiś rekord chce ustanowić? ....

Nie ma potrzeby obrażać kolegi "młodszego". Rysiek sam się obroni, jak będzie musiał. Grzeczniej.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Poszukuje Bloody Oscar(Super Red Oscar) 15/10/2010 19:00 #29896

Koledzy nie chce sie tu z Wami klocic, przyjalem wszystkie wiadomosci i dotarlo do mnie, staram sie jak moge zapewnic rybom dobre warunki, czasami sie nie udaje moze i macie racje ze przez wielkosc zbiornika ale mimo to chce walczyc i sie uczyc.

Rysiek z calym szacunkiem wyrazam skruche i przepraszam za moj wyskok, to sie wiecej nie powtorzy. Tak samo jak i Ty obracalem sie po gieldach w lodzi bylem juz w wieku 14 lat chyba jak nie predzej, tak jak tez pisalem moj Tata jest akwarysta przez cale zycie i wychowalem sie kolo rybek - wiec moze malutkie ale jakies doswiadczenie mam. Mimo to z wielkim szacunkiem odnosze sie do wypowiedzi ludzi, staram sie. Ponioslo mnie i przepraszam, skonczmy juz ten Off Top i zyjmy dalej swoim zyciem.

W tym poscie jest mowa o Blood Oscar i czekam jak wybarwia sie moje rybki.

Wieczorem wstawie zdjecia moich niby Bloody.

Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam.
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Poszukuje Bloody Oscar(Super Red Oscar) 15/10/2010 19:09 #29897

rmboss napisał:
.... Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam.

I tym akcentem zrozumienia kończymy off top. Kolejne wypowiedzi nie na temat wątku będą usuwane. Niedomówienie i osobiste wycieczki załatwiajcie na priv.
  • kamyllo2
  • Moderator
Wygenerowano w 0.29 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.