sobota, luty 27, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Agresja u oskarów.
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Agresja u oskarów.

Odp:Agresja u oskarów. 28/12/2010 17:41 #32415

Apropo

Pozdrawiam
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Agresja u oskarów. 29/12/2010 00:27 #32424

Gnojki ustalają kto ma pierwszeństwo w piaskownicy
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Agresja u oskarów. 29/12/2010 17:33 #32430

No aż dziw - a zobacz jak te 16-17 cm się stresują przy tym... tiger zmienił kolory jak nie wiem w pewnym momencie filmu. 25 czy któraś tam późniejsza sekunda
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 29/12/2010 17:34 przez corleone.

Odp:Agresja u oskarów. 15/02/2011 13:10 #33718

Odświeżę temat.
Mianowicie,pisałem już kiedyś o agresywnym oskarze,mam je dwa,jedna ryba agresywna,
ma 20cm,ściga wszystko,co się ruszy,zbrojniki i drugą pawią,18cm. Ta pokrzywdzona
jest ciągle poobijana i pozdzierana,ja do tego chama prostaka już nie mam nerwów.
Postanowiłem oddać go do sklepu.Czytałem jednak gdzieś na forum,że osamotniony oskar ma tendencje do samookaleczania.Co robić w tym wypadku? Zostawić tą pawią samą,czy może dokupić młodzieży? Mam akwa 240l. Corleone,Ty masz starsze i młode u siebie,jak to wygląda?
  • Miniv
  • Użytkownik

Odp:Agresja u oskarów. 15/02/2011 13:12 #33719

A jaką masz temperaturę? Może warto zjechać o kilka stopni?
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Agresja u oskarów. 15/02/2011 13:26 #33720

Próbowałem temperatur z przedziału 24 - 18'C,ten bydlak mimo ochłodzenia robi swoje.
Sika na temperaturę i parametry.Bez znaczenia jest też,czy się nażre. Znęca się nad współlokatorami rekreacyjnie.
  • Miniv
  • Użytkownik

Odp:Agresja u oskarów. 15/02/2011 15:04 #33722

A jak je nabyłeś? Razem jako para od małego?
Proponuję dokupić ze 2-3 małe takie 5cm, może znajdziesz większe ale też ładne i dać je do tej jednej i wybrać z tego parę.

Ryby mają charakterki i jedne są spokojne a drugie waleczne. Ustalają kto rządzi i raczej nie były parą tylko dwa samce podejrzewam.

Wśród moich 3 rybek z których mam nadzieje wybierze się para z obserwacji wynika że mam dwa samce(tigery) i jedną samice (redzik). Tigery jeden ma 20 a drugi 13-14 ale dzis zauważyłem jak zaczynają się przepychać otwartymi pyskami - co dziwne ten mniejszy tego większego. Trzęsą ogonami wszystkie i z ich zachowania wywnioskowałem ich płeć (ciekawe czy będę miał rację) ale te przepychanki dopiero dziś. Ogólnie to redzik i tiger większe pływają i "śpią" razem a mniejszy tiger jest w drugim końcu akwa albo pływają razem. Ale to nie walki jak miałem kiedyś jak miałem 2 ponad 20cm samce najprawdopodobniej.

Dlatego proponuję dokupić Ci małe żeby jednak para się wybrała bo tej samej będzie smutno pewnie (będziesz mógł dobrać pod kątem spokojniejszych rybek może - u mnie poprzedni też było jak u Ciebie, jedna ciągle sterroryzowana a druga ciągle dominująca)

No i miałem w ciągu ostatnich miesięcy 5 małych pawic i z nich narazie została ta w/w trójka z których mam nadzieje na parę redzik + tiger.

Pozdrawiam
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Agresja u oskarów. 15/02/2011 16:11 #33726

corelone napisał:

Dlatego proponuję dokupić Ci małe żeby jednak para się wybrała bo tej samej będzie smutno pewnie (będziesz mógł dobrać pod kątem spokojniejszych rybek może - u mnie poprzedni też było jak u Ciebie, jedna ciągle sterroryzowana a druga ciągle dominująca)

...albo jeszcze inaczej pozbyć się terrorysty.Chodź szkoda,bo jak dla mnie ma to pewne plusy.Taki nadmierny testosteron.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp:Agresja u oskarów. 15/02/2011 16:37 #33729

No chcę się pozbyć agresora,bo ta druga nie ma życia.
Czy nadmierny testosteron jest plusem?Na pewno,paw jest
zdrowy i masywny,ale boję się,że tego drugiego biedaka w końcu zabije,
nie mówiąc o samopoczuciu pokrzywdzonego. Obie są u mnie od małego,
trochę żal,ale jednej z nich muszę się najwyraźniej pozbyć.
A czy między red i albino nie ma wyraźniejszych konfliktów na tle koloru skóry? :]
  • Miniv
  • Użytkownik

Odp:Agresja u oskarów. 15/02/2011 16:54 #33730

Metoda kontrolowanego przerybienia sprawdza się często,ale przy A.ocellatus nie wiem czy to by miało głębszy sens.Druga strona medalu jest taka,że może pacjent się wyszaleje i może się uspokoi.Różnie to bywa,ale skoro widzisz że nie rokuje na poprawę trzeba działać.
U mnie kiedyś najmniejszy dostawał.Teraz jest największy i nie da sobie z byle powodu w kaszę dmuchać.I tak bywa.Powodzenia w rozsądnym działaniu.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 15/02/2011 16:56 przez Rysiek.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.