wtorek, marzec 02, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Znowu "mały" problem
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Znowu "mały" problem

Znowu "mały" problem 19/12/2010 11:41 #32187

5 sztuk Red Tiger oscarów z tym że 3 sztuki są niesamowite; energiczne, zdrowe, szybko rosną.Wracam w piątek do domu i widzę, że po tygodniu 2 z nich pływają blisko powierzchni, nie są tak energiczne jak reszta, słabo pobierają pokarm i są cały czas przy powierzchni oddychając łapczywie "pełną gębą", regularnie podmieniam wode ok 1/2 zbiornika, filtr czyszczę skrupulatnie jedynie górne gąbeczki które są zawsze strasznie brudne.Reszty wkładów nie dotykam, żeby nie zniszczyć flory bakteryjnej.

Na dwóch chorych rybach że tak powiem nie zauważam żadnych zmian skórnych, nie wydzielają nadmiaru śluzów, nie wykazują żadnych oznak jakiejkolwiek choroby, a sporo się tego naczytałem.Spróbuję podmienić dzisiaj ponownie z tym że 1/3 zbiornika.

Nie zakupiłem jeszcze testów ponieważ wiecznie nie mam na to czasu, kobiety nie wyślę bo to jak wpuść chłopa do biura to się atramentu nachla.

Zmniejszyłem trochę napowietrzanie żeby nie doszło do alkalizacji wody, woda również nie jest kwaśna zbadałem to prostym sposobem "białego talerza"- po tygodniu robi się lekko zabarwiona, ale przypuszczam że to od korzeni.

Za jakąś godzinę doślę zdjęcia tych dwóch ewenementów- byśmy mogli przeprowadzić tu Burzę mózgów.

Pozdrawiam Paweł

P.S zdjęć nie doślę bo mi kobieta aparat koleżance pożyczyła...!!! Wrrr.

Ktoś ma jakiś ciekawy pomysł, w czym może być problem?? godzinę temu zastosowałem tabletki antybakteryjne (profilaktycznie) u jednej z nich zauważyłem delikatne zmiany- pozytywnie rzecz ujmując.
  • szav
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 19/12/2010 14:15 przez szav.

Odp: Znowu "mały" problem 19/12/2010 15:45 #32200

Odrzucone z grupy
  • marc_in
  • Użytkownik

Odp: Znowu "mały" problem 19/12/2010 15:49 #32201

Ja tam bym zbadał parametry wody jak nie znasz ich.
Przyczyn może być wiele i nie stawiałbym tak odrazu na odrzucenie z grupy.
Ryby zawsze się tak zachowywały? Jakiej są wielkości?

Pozdrawiam
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp: Znowu "mały" problem 22/12/2010 17:59 #32266

Być może są ottrącone z grupy tak jak wspomniał kolega,na twoim miejscu patrzał bym na ich zachowanie.Powodzenia

Pozdrawiam!!!
  • domino
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 22/12/2010 18:00 przez domino.

Odp: Znowu "mały" problem 22/12/2010 18:07 #32267

Witaj na forum domino.
Twój avatar jest mojego autorstwa, wiesz?
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp: Znowu "mały" problem 22/12/2010 18:07 #32268

hehehehe
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp: Znowu "mały" problem 22/12/2010 21:38 #32272

parametry? Kamil musisz kosić za prawa autorskie
Wolność jest tam gdzie kończy się strach...
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.