wtorek, marzec 02, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Rozróżnienie płci po budowie ciała - moze to nie głupie?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Rozróżnienie płci po budowie ciała - moze to nie głupie?

Rozróżnienie płci po budowie ciała - moze to nie głupie? 31/12/2010 10:44 #32471

Witam,
może to głupie ale zauważyłem że niektóre ryby (mimo że jedzą tak samo jak inne) mają bardziej beczkowatą budowę ciała a inne bardziej smukłą (widać to w okolicach brzucha/odbytu ryb po stronie dolnej, niektóre są tam pełne a inne prawie "wklęsłe"; a od góry też ta beczkowata ryba jest bardziej masywna). I nie chodzi mi o najedzenie się ryby bo brzuch jest ciut wyżej i tam widać że są najedzone albo nie.
Może po tym idzie jakoś płec rozróżnić (samica bardziej pełna, samiec smuklejszy)? - takie są moje przypuszczenia.
Czy to poprostu każda ryba jest na tyle indywidualna że może również być "gruba" albo "chuda?
Sorki za moje przednoworoczne przemyślenia:p

Pozdrawiam i życzę udanego Sylwestra
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp: Rozróżnienie płci po budowie ciała - moze to nie głupie? 31/12/2010 10:56 #32472

Bycmoze, sam sie duzo barzdiej nie wglebialem, moze ktos przyjdzie nas oswieci.
Wydaje mi sie to sensowne calkiem, moje buszowce bardzo sie roznia w ten sposob
Dwa mam chude dosc i mniejsze a sztuka okragla i duza, najgorsze, ze ten sposob jesli ma sens tyczy sie raczej tylko gdy masz pewnosc, ze maja ten sam wiek i pochodzenie.
Czy jest tak, ze niektore sa po prostu grubaskami i zarlokami ? ;]
  • marc_in
  • Użytkownik

Odp: Rozróżnienie płci po budowie ciała - moze to nie głupie? 31/12/2010 11:31 #32473

Nie bardzo przemawia do mnie ta metoda określania płci. Budowa ciała może coś sugerować, ale w zbyt małym stopniu jest to prawdziwe, żeby można było się na tym opierać. Ja też przez jakiś czas myślałem, że tak jest, ale na sekcji wychodziły zaskakujące sensacje i samiec, pełen ikry.... Nie da rady w ten sposób. Można kilka spostrzeżeń łączyć i na podstawie budowy (u dorosłych ryb jedynie - samiec mocnej budowy, szeroka żuchwa, wyższy garb...), zachowania określać, raczej typować płeć, a i tak podczas tarła, obserwacji pokładełek i wyklutym potomstwie dopiero coś widać na 100%. Fałszywy trop niestety...
  • kamyllo2
  • Moderator
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.15 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.