sobota, luty 27, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Mam pytanie... o sklepy zoo w Warszawie
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Mam pytanie... o sklepy zoo w Warszawie

Odp:Mam pytanie... o sklepy zoo w Warszawie 26/01/2011 20:21 #33282

Tak jak wstawiałeś i linka daj albo na forum jak piszesz jakąś odpwiedź na dole masz dołącz obraz; tylko obciąć musisz do 800x800 i max 150kb więc łatwiej tak jak ostatnie wkleiłeś i sam link bez żanych [img]
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 26/01/2011 20:22 przez corleone.

Odp:Mam pytanie... o sklepy zoo w Warszawie 26/01/2011 23:45 #33295

• Solluk
  • Użytkownik

Odp:Mam pytanie... o sklepy zoo w Warszawie 27/01/2011 00:00 #33296

Nie wiem jak wam ale mi te fotki otwierają się po kilka minut każda.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Mam pytanie... o sklepy zoo w Warszawie 27/01/2011 00:26 #33298

No sprawdzałem troche długo sie laduja ale wczyta. Może coś zle zrobiłem ale chyba nie pozdro.
  • Solluk
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 27/01/2011 00:36 przez Solluk.

Odp:Mam pytanie... o sklepy zoo w Warszawie 27/01/2011 08:03 #33300

Solluk czytałem że liście muszą być suche zanim wsadzisz do akwa - te wydają mi siętak prosto z dworu włożone. Napiszesz coś więcej?

Tuptus u mnie też strasznie wolno chodzą - ażpatrzyłem na jakim to jest serwerze i tam żeby tak chodziło... ale z tego co widzę jak odpalić zoom to robione jest chyba w 20MPx.... nie sprawdzałem dokładnie. I stąd tak wolno chodzi....

Solluk jak długo masz te rybki i ile mniej więcej mają cm?

A odnośnie żarłoczności to moje 4 ryby jedzą narazie dziennie około:
- 1 kostka serca ze szpinakiem podzielona na 8
- około 3 kostek pojedyńczych ale takich grubych kryla mrożonego również dzielonego,
- około 20 krewetek mrożonych pokrojonych na 2 części, czasem na krzyża,
- około 5-10 sztuk 3-5cm stynek mrożonych,
- wymieniam też produkty powyżej na drewnjady, dżdżownice lub cośinnego żywego czasem rybka żywa, jakieś małże mrożone itp.
- na początku dnia zawsze rozkruszone hikari bo później to olewają a tak jak głodne to zawsze coś pomielą...

Oczywiście to w odstępach tak na 4-6 razy dziennie.

Zostawiają potem pełno syfu na dnie akwa (lipek odrazu w to wpływa i sięteż pożywia) a u Ciebie tego nie widzę a myślę że w młodym wieku ryb zanim osiągną swoje rozmiary to trzeba karmić na maxa, oczywiście nieczystości codzień zmiatam w 5 minut (10lwiadro i odmulacz a dolewam co 2-3 dni te 2-3 wiadra i raz w tyg podmianka 50%).

No i w niedziele głodówka
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 27/01/2011 08:17 przez corleone.

Odp:Mam pytanie... o sklepy zoo w Warszawie 27/01/2011 08:33 #33301

Nie powinno się głodzić młodzieży.
Po co dbać w tygodniu skoro w niedziele je głodujesz?
Starsze ryby możesz zostawić na 1-2 dni głodówki i wyjdzie im to na zdrowie ale nie podrostki.
Do 20cm długości nie stosowałem tego na swoich a teraz potrafią nie jeść i 2-3 dni jak nie ma nikogo w domu
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Mam pytanie... o sklepy zoo w Warszawie 27/01/2011 12:55 #33313

Eee tam, ryby to nie ludzie - 1 dzieńnawet młodziakom sięprzyda głodówki - tymbardziej że nic po nich nie widać po takim dniu głodówki żeby coś zmarniały Białas to nawet sam je dużo mniej niż inne więc na pewno im nie zaszkodzi.

Subek pisał nawet że tydzieńczasu głodówki robił żeby pozbyć sięjakichś starych granulatów itp.

Pozdrawiam
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Mam pytanie... o sklepy zoo w Warszawie 27/01/2011 14:50 #33321

Corleone, już odpowiadam na Twoje pytania,a więc liście te są sztuczne i wyglądają bardzo prawdziwie Rybki mam od 2 dni:) mają około 5 cm i karmię je jakieś 6 razy dziennie w odstępach czasowych oczywiście. Dostają larwe ochotki, serca wołowe, gupiki i troche roślinnego też a na dniach mi przyjdzie pokarm: HIKARI Cichlid Staple i HIKARI Cichlid Gold, rybki nie głodują jedzą do syta Ale boję sie żeby ich nie przekarmić. Resztkami zajmuje sie długonos i widze że zbrojnik tez coś tam zbiera. Zbieranie resztek robie codziennie wieczorem a raz w tygodniu podmiana około 30%/40%.
  • Solluk
  • Użytkownik

Odp:Mam pytanie... o sklepy zoo w Warszawie 27/01/2011 14:55 #33322

Kup jeszcze stynkę mrożoną i krewetki mrożone - one przepadają za nimi no i rosną na tym jak na drożdżach. Jak rybki mają po 5cm to wydaje mi sięże przy odpowiednim karmieniu mogą wyjść na dobre i nic nie będzie widać po nich że takie były ale mogę się mylić.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Mam pytanie... o sklepy zoo w Warszawie 27/01/2011 15:02 #33323

Ok kupię może jeszcze dziś, a rybki na takie tragiczne nie wyglądają na żywo, fakt że troche zabiedzone i brzuszki wklęsłe miały ale teraz robią sie już okrągłe. Wydaje mi sie że powinny dać rade Mają tak w granicach 5 może 6 cm.
  • Solluk
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 27/01/2011 15:03 przez Solluk.
Wygenerowano w 0.24 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.