sobota, luty 27, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

pawiookie odmiany
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: pawiookie odmiany

pawiookie odmiany 22/01/2011 21:54 #33149

wracam do pytania odnosnie mojego oskara.to jest inna odmiana czy to samo?chodzi mi o ta biala?
Gobart_yz5n5v-20110122-2.jpg
Załączniki:
  • dawid23wind
  • Użytkownik (1 ostrz.)
Ostatnio zmieniany: 22/01/2011 21:55 przez dawid23wind.

Odp:pawiookie odmiany 23/01/2011 00:34 #33150

Ciężko to stwierdzić po tak naświetlonych fotkach, nie widać barw. Domyślając się mogę powiedzieć że to ta sama tylko inaczej barw nabiera, ale aby to potwierdzić przydadzą się lepsze fotki.
  • dree
  • Użytkownik

Odp:pawiookie odmiany 23/01/2011 02:02 #33152

Dzięki. Lepsze zdjęcia można obejrzeć w mojej galerii - pawiookie.pl/index.php?option=com_joomga...id=50&Itemid=510

(scaliłem, przeedytowałem - proponuję na przyszłość mniej więcej tak, jak powyżej. Rafał)
  • dawid23wind
  • Użytkownik (1 ostrz.)
Ostatnio zmieniany: 23/01/2011 10:32 przez Rafal.

Odp:pawiookie odmiany 23/01/2011 19:53 #33158

A te dwie ciemniejsze prawie nic nie jedzą.
Co im może być?

Przeedytowałem post i poprawiłem byki. Nic mnie nie zabolało, palce od używania Caps Lock i Shift mam wciąż całe. Tobie też nic nie będzie, sprawdź szczerze zachęcam

Marek
  • dawid23wind
  • Użytkownik (1 ostrz.)
Ostatnio zmieniany: 23/01/2011 21:32 przez King.

Odp:pawiookie odmiany 24/01/2011 07:50 #33173

A co im próbowałeś dać do jedzenia?
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:pawiookie odmiany 25/01/2011 20:35 #33231

Witam,
chciałbym nie za bardzo bałaganiąc w tematach pokazać moje rybcie w obecnym stanie oraz zweryfikować ich odmiany więc korzystam z tego tematu.

Przy okazji chciałem również zapytać ponieważ jak zauważycie mam dwie większe i dwie mniejsze pawice. Niedawno pokazywałem jak mniejsze były prawie takiej samej wielkości a nawet białas był większy (atakował czarnego i prowokował walki co też pokazywałem na filmie) a teraz - czarnuch ma z 12cm a białas max 10 a wydaje mi się że mniej a nie udało mi się go dokładnie zmierzyć.
Ogólnie to białas je dużo mniej, często jakby bał się pokarmu i nie trafiał w niego a potem rezygnuje, podczas karmienia pływa wokół innych i jakby nie widział jedzenia (no ale przecież wcześniej atakował tego drugiego więc pewnie ślepy nie jest). Czarny napycha się do prawie pęknięcia co widać może nie za dokładnie na filmie, ale z drugiej strony brzuch wypchany na pewno zauważycie. Żadna z pawic (a miałem chyba 8) nie pożerała jak on (wrzucam dużą kostkę serca ze szpinakiem oczywiście na jakieś 6-8 kawałków dzielę i 2 duze zjedzą po 1 kawałku, białas nic (prawie ciągle pudłuje i potem rezygnuje)a czarny mały je resztę.... a raczej to on sięrzuca pierwszy na wszystko. I tak z każdym typem jedzenia. Notabene najbardziej mi się właśnie to jego zachowanie podoba - zero grymaszenia przy karmieniu i nic nie zostaje
No i pytanie ponieważ z 4 bandziorów ma się dobrać para no ale skoro ten białas taki cieńki to czy nie odrzucić go odrazu (mniejszego łatwiej przyjmą w zoologu) czy daćmu szansę (a nóż to jedyna panna albo na odwrót).
Proszę o ocenę rybek i moze akwarium no i podpowiedzcie jakie to mogą być odmiany (nie wiem czemu ale są bardzo oliwkowe).
Pozdrawiam
Adrian
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 25/01/2011 20:39 przez corleone.

Odp:pawiookie odmiany 26/01/2011 15:41 #33260

dawalem im miese wieprzowe,wolowe,ochotka,serca drobiowe,piers kurczaka,dżownice,suszona stynka,krewetki i nic nie chca,tylko troch suchego czasami zjedza.
  • dawid23wind
  • Użytkownik (1 ostrz.)

Odp:pawiookie odmiany 26/01/2011 16:44 #33263

corleone napisał:
Witam,
chciałbym nie za bardzo bałaganiąc w tematach pokazać moje rybcie w obecnym stanie oraz zweryfikować ich odmiany więc korzystam z tego tematu

Albo sobie żarty robisz i nie potrafisz zidentyfikować 3 podstawowych odmian pawic na rynku, albo ja zacznę wątpić w Twoją wiedzę.
A miałem o Tobie takie dobre zdanie.
Odpowiedź: 1xRED OSCAR, 2xRED TIGER, 1xALBINO RED TIGER
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
Ostatnio zmieniany: 26/01/2011 19:57 przez tuptus.

Odp:pawiookie odmiany 26/01/2011 17:10 #33266

Niby wszystko w porządku,ale sapią strasznie.Mało życiodajnego O2,chyba jest.Ile m-cy ma ten red? tak mniej więcej i ile mierzy cm.

Pozdr.Paweł
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp:pawiookie odmiany 26/01/2011 19:11 #33272

Tuptuś chciałem się upewnić. Nie denerwuj się....

Poprostu moje 2 x red tiger wyglądają od młodości inaczej w mniej więcej takim samym rozmiarze/wieku i stąd moje pytanie czy to nie czasem 1red tiger i 1 forma nominatywna ale to tak racej żebyście potwierdzili to co napisałeś. Raczej chodziło mi o problem z białasem i jego dziwne zachowanie.
No a fachowcem takim aż nie jestem, moja wiedza pochodzi z pawiookie.pl oraz internetu ogólnie oraz własnych doświadczeń z ostatnich 7 miesięcy doświadczeń z pawiookimi - jestem informatykiem i nigdy nie byłem dobry z biologii ani chemii a teraz raz przeczytam i zostaje w głowie - co się lubi to się ma

Rysiek bardzo bym chciał żeby się dobrały 2xred tiger żeby nie było jak coś żadnych mieszanek tylko łądne tigerki jak coś ale redzik mi się najbardziej z wszystkich podoba - nawet bez oka na ogonie. Ma około 18cm, może trochę więcej, kupiłem go jako 4-5 cm gagatka i nie wiem ile miał wtedy ale ładnie wyglądał, a mam go od 9 września 2010.

No i teraz odnośnie problemów - piszesz Rysiek że cieżko dychają?? Mam filtr wewnętrzny bez tej końcówki kierunkowej z dołączonym wężykiem doprowadzającym powietrze napowietrzający na tylną ścianę że cała jest w widocznych bąbelkach (film był nagrywany samsungiem omnia także nie najlepsza jakość a ryby były po karmieniu więc objedzone - może to była przyczyna, muszę poobserwować) a przód akwa jest również w bąbelkach ale mniej widocznych. Filtr napowietrzający to aquaszut senior 1000l/h także bąbelki są na całe akwa. Kupic testy na O2?? Temperatura około 24 stopni.
NH3 utrzymuję ostatnio max 20 więc to na pewno nie jest problemem oddechu.
Wolałbym nie dawać już żadnego sprzętu wytwarzającego dzwięk/drgania/wibracje więc proszę o porady/lub może to było jednorazowe, przyjrzę się temu filmowi oraz rybkom bo jak pisałem moje doświadczenia trwają dopiero od 7 miesięcy więc wiem naprawdę mało a żeby dojrzeć takie zachowanie to chyba trzeba mieć dużo większą praktykę...

No ale chyba tak strasznie nie dyszą??

No i czy może chlor mieć taki wpływ ale film robiłem 2 dni po podmiance więc na pewno by wyparował - leję wodę prosto z kranu - nic nie czuć chlorem, daję dosyć ostry strumieć bo wiem że z bąbelkami chlor się też ulatnia szybciej- ogólnie czy kupicteżtesty na chlor??

Dzięki za sugestie i liczę na kolejne odpowiedzi.
Pozdrawiam
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 26/01/2011 19:13 przez corleone.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.24 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.