sobota, listopad 28, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Odmiany Oskarów
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Odmiany Oskarów

Odp:Odmiany Oskarów 05/12/2010 19:58 #31685

Jak sa tak blisko to moze i gdzies na poludniu sa w PL hehe

Ladne

Pozdrawiam
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Odmiany Oskarów 20/02/2011 11:17 #33972

Ktos mi podpowie co to za odmiana?

cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem...geName=STRK:MEWAX:IT

Carlos
  • Carlos
  • Użytkownik

Odp:Odmiany Oskarów 20/02/2011 12:02 #33984

Carlos nie udawaj że nie wiesz .Nie daje 100% prorokiem nie jestem,ale Red Tiger,lub tak jak moje Red kundels Tiger jak później się okazało.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 20/02/2011 12:03 przez Rysiek.

Odp:Odmiany Oskarów 20/02/2011 12:13 #33985

Rysiek ja sie domyslam ale tak dla pewnosci gdyby ktos zerknol fachowym okiem.
Od jakiegos czasu szukam dzikusow i tam sie wlasnie zastanawiam czy to nie one,ale wlasnie tak jak piszesz okaze sie ze to calkiem inna odmiana.
  • Carlos
  • Użytkownik

Odp:Odmiany Oskarów 20/02/2011 12:28 #33986

Powiem tak jak na fachowca przystało.Nikt nie da Ci 100%.Ja swoje w sklepie kupywałem takie same jak te na zdj.zamieszczonym przez Ciebie.I co zatkało kakao (chodzi o mnie),po pewnym czasie wyszło że to nie 100% Czerwone tygrysy.Będziesz widział parę rodzicielską,młode redy,albinosy to jeszcze będziesz miał pewność.Różnice są widoczne jaki to oskarek,ale...W przypadku RT i dzikiej za dużo podobieństwa jest za młodu.Chyba że źródło pewne w 100%.
Innych wytycznych nie znam jak pasy,rozmyte,rozciągnięte itp ale te występują tak samo u młodych rasowych Red Tiger,jak i u formy dzikiej.A ha tak samo i u kundelków.I bądź tu mądry.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 20/02/2011 12:30 przez Rysiek.

Odp:Odmiany Oskarów 08/05/2011 16:00 #35652

Mysle ze link do tej strony powinien rozwiac wiele watpliwosci co do odmian.

www.scribd.com/doc/6758308/Oscar-Fish

Jak widzicie na ostatniej pozycji jest nazwa:

Astronotus cf. Orbicularis.

Wg autora strony to juz nie oscar, dla mnie i dla Was pewnie dalej pawiooka.

Wlasnie mam mozliwosc zamowienia jednej z Astronotus cf. Orbicularis, a dokladnie typu:

Bumblebee Oscar.

www.mypalhs.com/forums/showthread.php?t=81805&page=2

Na 3 cim zdjeciu od dolu macie jak to wyglada. O jego kolorystyce mozna w skrocie napisac, ze dorosly ma ubarwienie jak mloda dzika pawiooka. Kremowe pasy na czarnym tle.

Cena rybki ok 50 do 65 funtow - za sztuke !

W zaleznosci od wielkosci.

Zainteresowanych prosze na PW.

Cena jest dla mnie przystepna gdyz jak spojrzycie na fotki Astronotus cf. Orbicularis w linku ktory podalem, wyrosniety jest zupelnie inny niz wszystkie inne pawie jak dorosna.

Co myslicie ?

Pozdrawiam

P.s. www.thatpetplace.com/pet/prod/254085/product.web jak widac ceny siegaja zenitu
  • rmboss
  • Zablokowany
Ostatnio zmieniany: 08/05/2011 16:04 przez rmboss.

Odp:Odmiany Oskarów 08/05/2011 16:12 #35653

znalazlem nawet filmik

Pozdrawiam
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Odmiany Oskarów 08/05/2011 16:41 #35654

I chyba nawet mniejszy rośnie niż astronotus ocellatus.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Odmiany Oskarów 08/05/2011 16:57 #35656

corleone napisał:
I chyba nawet mniejszy rośnie niż astronotus ocellatus.

Takich info nie mam a jak masz Ty to sie podziel bo chetnie poczytam, szukam juz od tygodnia...

Pozdrawiam
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Odmiany Oskarów 08/05/2011 17:31 #35657

Gdzieś to szukałem i to już dawno przy okazji widziałem też jeszcze inne odmiany i pisałem na pawiookich o tym też, później może poszukam na pawiookich i w necie też ale czy znajdę to w necie... Może mam zapisane w ulubionych ponieważ używam na bieżąco 5 przeglądarek i we wszystkich mam bałagan w ulubionych ale takie rzeczy raczej zapisuję...
Postaram sięposzukać - wszystko od czasu zależy a dziś już świecę oczami bo od rana przed kompem siedzę i mam taką dłubaną robotę że mi się już literki zmywają wszystkie... Idę się przewietrzyć
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.