niedziela, styczeń 24, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Odmiany Oskarów
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Odmiany Oskarów

Odp:Odmiany Oskarów 19/08/2010 17:47 #28791

Nie wiedzialem gdzie wrzucic anatomie oskara wiec wkleilem tutaj.

www.aquarium-pond-answers.com/2007/09/fish-anatomy.html

Carlos.
Załączniki:
  • Carlos
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 19/08/2010 19:15 przez Carlos.

Odp:Odmiany Oskarów 20/08/2010 15:10 #28815

Mam nadzieje ze moge zapytac w tym watku w koncu jest o odmianach, powiedzcie, szczegolnie Rafał, ma doswiadczenie w tym temacie, bedzie z tego Albinos prawdziwy czy nie ?

Pozdro
IMG_4460.JPG
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Odmiany Oskarów 20/08/2010 15:36 #28816

Nie będzie, przynajmniej tak mi się wydaje. Popatrz na końcówki płetw, są brudne.
  • Pardos
  • Użytkownik

Odp:Odmiany Oskarów 20/08/2010 16:17 #28817

Pardos napisał:
Nie będzie, przynajmniej tak mi się wydaje. Popatrz na końcówki płetw, są brudne.

tak wyglada tylko na zdjeciu, w rzeczywistosci sa przezroczyste, nie ma tam oznak czarnego
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Odmiany Oskarów 20/08/2010 18:09 #28819

Wiele razy jest tak że małe są czyste ale jak podrosną nagle robią się jakieś metaliczne a poźniej czarnuchy
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Odmiany Oskarów 29/08/2010 19:19 #28953

rmboss napisał:
Mam nadzieje ze moge zapytac w tym watku w koncu jest o odmianach, powiedzcie, szczegolnie Rafał, ma doswiadczenie w tym temacie, bedzie z tego Albinos prawdziwy czy nie ?

Albino czy lutino - w sumie jeden pies, byleby tylko ładny (znaczy czysty) był. To bardzo młode ryby, z niewielką ilością ciemnego barwnika - imo jest szansa na ładną, czystą rybę.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Odmiany Oskarów 04/09/2010 19:43 #29029

Dzieki za slowa otuchy Rafal hehe, ale jakos nie pomogly Pojezdzilem troche bo Tuptus i Pardos mnie zalamali, wzialem sobie do serca ze nie bedzie czysty, jego milimetrowe czarne kropki roba sie wieksze wiec postanowilem szukac ladnego

I o to jest, zakupiony dzisiaj o 17.05 wydaje mi sie ze 100 % nie patrzcie na wklesly brzuszek, dajcie mi 2 tygodnie i doprowadze go do stanu faktycznego

Jutro piekny i bedacy ze mna Lamparci i mala podrobka Albinosa jada do sklepu, a narazie zostaja 2 Tiger Oscar i Albino Oscar.

P.s. powiedzcie ze czysty ?
IMG_4613.JPG
IMG_4620.JPG
IMG_4621.JPG

Do tego wszytskiego koles mial w sklepie malutkie oscarki, srebrne az sie swiecily jak srebro, powiedzial ze to jest wlasnie prawdziwy Albino jak podrosnie bedzie caly srebrno-bialy bez jakichkolwiek oznak innego koloru, ale osobiscie mysle ze to jakas nowosc z singapuru

Daje fote:
IMG_4611.JPG
IMG_4612.JPG
  • rmboss
  • Zablokowany
Ostatnio zmieniany: 04/09/2010 19:46 przez rmboss.

Odp:Odmiany Oskarów 04/09/2010 21:46 #29034

Bzdura, nie będzie biało-srebrny tylko normalnie albino/lutino, po prostu nie są rybki nafaszerowane hormonami i się nie wybarwiły. Sam takie kupowałem 4cm maluchy i po jakimś miesiącu czy dwóch jak zacząłem karmić C&A zaczęły łapać czerwone cętki. Na początku po kilka sztuk, byłem załamany bo widząc u innych połacie czerwieni zawiodłem się na swoich. Po roku czasu czerwień wyszła na połowę ciała i jest tak jak powinno być.
Co do zabrudzeń to moje były mocno brudne, teraz pozostał małowidoczny nalot i kilka kropek na płetwie ogonowej.
  • Thomas
  • Użytkownik

Odp:Odmiany Oskarów 04/09/2010 22:02 #29035

Tak jak i Ty sie zdziwilem po tym co ten Pan powiedzial wiec pozostanmy przy tym ze zrobia sie Albino/Lutino... Co do zabrudzen ryba ktora kupilem nie ma ani sladu czarnego koncowki pletw nawet nie maja sladu czerni sa jakby przezroczyste wchodzac w odcien czerwonego jakby sie przyjrzec pod swiatlem Tak wiec czekam na opinie
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Odmiany Oskarów 02/10/2010 08:34 #29585

Witam,
Czy można by dać jakieś zdjęcia pokładełek rybek (oczywiście podczas tarła) tak żeby można było porównać, popatrzeć na swoje - wtedy może dużo łatwiej byłoby nam rozróżnić płeć naszych pupilków??

Pozdrawiam
Adrian
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Wygenerowano w 0.53 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.