poniedziałek, wrzesień 24, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Inteligentna ryba ?
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Inteligentna ryba ?

Odp: Inteligentna ryba ? 27/10/2014 18:16 #48770

Ja bym się pozbył
  • 1andy1
  • Użytkownik

Odp: Inteligentna ryba ? 27/10/2014 18:49 #48771

Ta... Obawiam się ogólnego buntu w tej kwestii
Od wczoraj moje Pawie mlodziaki mają na siebie focha bo każda pływa oddzielnie
Czy ta teoria z rozpoznawaniem płci po promieniu płetwy grzbietowej jest pewna?
  • Agata
  • Użytkownik

Odp: Inteligentna ryba ? 28/10/2014 14:42 #48772

To była tylko sugestia, sam temat założony był ciekawy, ale niestety okazało się że to jednak nie prawda
  • Innos048
  • Użytkownik

Odp: Inteligentna ryba ? 28/10/2014 17:25 #48773

Szkoda
W takim razie muszę czekać aż...
No właśnie kiedy można płeć odróżnić, czy to w ogóle jest możliwe przed tarlem?

Moje Oskary zmieniły się bardzo przez ostatni miesiąc. Jeden zakupiony jako pierwszy urósł już sporo, natomiast pozostała trójka pomału go dogania.
Wczoraj było pierwsze karmienie z ręki Palce mam całe więc jakoś poszło
Jedna prawie z akwarium wyskoczyła jak się na mięsko rzuciła
  • Agata
  • Użytkownik

Odp: Inteligentna ryba ? 28/10/2014 19:30 #48774

Można poznać po pokładełku w okresie tarła, mogę się mylić, dokładnie o tym nie wiem, bo w sumie nigdy mi nie zależało żeby rozpoznać pary
Co do karmienia z ręki, przypomniała mi się moja próba karmienia piranii gdy jeszcze je miałem, która zakończyła się tygodniowym noszeniem bandaża... Nawet nie mogłem sobie bić brawa bo mnie bolał palec
A co do wyskakiwania, wczoraj miałem przyjemność usłyszeć latającego pyszczaka, dobrze że byłem w pokoju obok, bo bym go nie usłyszał, i w najgorszym wypadku ususzył pod kaloryferem, jak jedna z moich starych małych pawiookich.
  • Innos048
  • Użytkownik

Odp: Inteligentna ryba ? 28/10/2014 20:53 #48775

Piranie z ręki ?! Musiało boleć...
Ja odradzam kontaktów z sumem Szpachloglowym ma ostre zęby i skończyło się na zakrwawionym palcu

Nie masz pokrywy na zbiorniku?

Czy to normalne że Oskar pływa ciągle pod prąd wody razem z Bocjami? W akwarium mam deszczownice ustawioną na boczną ścianę akwarium więc tworzy się prąd wodny. Największy Oskar ostatnio ciągle pływa pod ten "prąd" razem z Bocjami właśnie Dziwne sympatie się tworzą...
Dołączam zdjęcia Pawiczek niestety z telefonu.
Załączniki:
  • Agata
  • Użytkownik

Odp: Inteligentna ryba ? 28/10/2014 22:39 #48777

One mają czasami dziwne zabawy, to normalne Pokrywa niby jest, ale jest za krótka i nie dosięga do końca akwarium, jest tam z jakieś 7 cm, pustej powierzchni. Akurat w sobotę wymieniałem wodę i dolałem nieco więcej niż zawsze, i miałem szybki efekt
  • Innos048
  • Użytkownik

Odp: Inteligentna ryba ? 29/10/2014 08:36 #48779

Innos - dobrze, że uratowałeś Pysia, szkoda rybci

Pawiookie to wybredne rybska są
Zjadają suchy pokarm pod warunkiem, ze przez cały dzień nic innego im do pyszczka nie wpadło. Moje upodobały sobie mrożone ryby( kupuję świeże filety ale muszę mrozić to co zostaje). Jak widzą, że zbliża się filecik dostają szału Najwięcej zjada największa z nich, ale to chyba normalne. Nie zauważyłam u nich żadnej hierarchii w kolejce do żarełka. Obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy ( ostatnio nawet kto wyżej skoczy). Nie boją się mojej ręki w akwarium chyba, że ta ręka zaczyna je gonić
Pozostałe ryby żywią się resztkami po Pawich, bo fakt, że są to straszne brudasy nie zdziwi chyba nikogo
Jak do tej pory największe brudasy jakie zdarzyło mi się hodować.
  • Agata
  • Użytkownik

Odp: Inteligentna ryba ? 30/10/2014 18:05 #48783

Tak, to też bardzo ciekawe doświadczenie, że jeśli się je przegłodzi to potrafią zjeść wszystko
  • Innos048
  • Użytkownik

Odp: Inteligentna ryba ? 03/11/2014 19:02 #48788

Tak sobie patrzę na te moje rybska i zastanawia mnie o co chodzi z tym ocieraniem?
Dwie Pawice choć młode jeszcze są zaczęły ostatnio ocierac się o siebie. Przynajmniej tak to wygląda
Czy to normalne chwilowe okazywanie sympatii, czy coś więcej.
.
Na dobranie się w pary to chyba ze wcześnie, ryby mają około 6 miesięcy jedna druga może 5, ale to tylko moje domysły.
  • Agata
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.29 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.