sobota, wrzesień 22, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Młode walczą ostro.
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Młode walczą ostro.

Młode walczą ostro. 03/03/2015 16:11 #48983

Witam.
Jako że jestem "laikiem" jeśli chodzi o te ryby, to tradycyjnie zwracam się do Was z prośbą o pomoc.
Mam 4 młodziutkie red oscary.
Są u mnie od +/- tygodnia i dzisiaj powstał problem.
Otóż zaczęły ostro ze sobą walczyć. A cały czas pływały razem, chowały się za kamienie, w grocie itp.
Walczą łącząc się pyskami
Wygląda na to, że jedna ma na "czole" dwie zadrapane kreski.
Czy to normalna sprawa, czy zareagować w jakiś sposób ?
Pływają obecnie razem z dwiema pawicami +/- 18cm .
Młode mają po 7-8cm.
Baniak 450L

pozdrawiam.

Odp: Młode walczą ostro. 03/03/2015 16:20 #48984

Witaj , to normalne , mlodziaki dorastają , jaką masz temperaturę ?
Możesz ją trochę zbić to się uspokoją ...
Pozdrawiam
  • Tomasso
  • Użytkownik

Odp: Młode walczą ostro. 03/03/2015 16:21 #48986

temperatura wynosi 26stopni

Odp: Młode walczą ostro. 03/03/2015 16:25 #48987

To zbij do 23 to będzie spokój , jesli masz grzalkę z termostatem ustaw na 23 stopnie , za dzień , dwa się ustabilizuje temp i juz .
  • Tomasso
  • Użytkownik

Odp: Młode walczą ostro. 03/03/2015 16:27 #48988

Jaki masz duży baniak ?
  • Tomasso
  • Użytkownik

Odp: Młode walczą ostro. 03/03/2015 16:29 #48989

Przepraszam - 450 l teraz dopiero doczytalem
  • Tomasso
  • Użytkownik

Odp: Młode walczą ostro. 03/03/2015 20:12 #48991

Tomasso napisał:
To zbij do 23 to będzie spokój , jesli masz grzalkę z termostatem ustaw na 23 stopnie , za dzień , dwa się ustabilizuje temp i juz .

Imo dla małych 23 to za zimno... z reszta kolega miał wcześniej problemy z apetytem, które ustały po podwyższeniu temperatury. Jak poważne te uszkodzenia u tych ryb? bo ogólnie to nic wielkiego jak raz na jakiś czas dadzą sobie po pysku, taka moją naturę, minie tych parenaście miesięcy i dorosłe będą oazą spokoju. Ja swoje ryby za młodu karmiłem do oporu, tak, że już nie zwracały uwagi na kolejna dokładkę, były kwadratowe i wtedy trochę je to uspokajało, nie wiem czy Twoim to pomoże no i czy będą w stanie zjeść więcej niż im dajesz aktualnie
  • Flex
  • Użytkownik

Odp: Młode walczą ostro. 02/02/2016 23:55 #49479

Jeśli cały czas walczą między sobą to może znaczyć że za mało je karmisz. Pawiookie to ryby potrzebujące dużej ilości pokarmu. Najlepiej sprawdzają się mrożonki mięsne takie jak serce wołowe, serce indycze i inne.
  • Azumaro
  • Użytkownik
  • Z akwarystyką przez 13 lat
Moje GG 8614355
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.17 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.