poniedziałek, grudzień 10, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Albinosy - czy to pora na ikre ?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Albinosy - czy to pora na ikre ?

Albinosy - czy to pora na ikre ? 31/03/2015 19:32 #49028

Witam.
Zwracam sie do Was o pomoc.
Czuję, że to czas na pierwsze "gody" moich pawiookich.
Dzisiejszego brzydkiego popołudnia, gdy jak co dzień obserwowałem moje ryby, dostrzegłem dziwną sytuację.
Dwie (duże - ok 16 i 19cm) albinosy przekopały kokos i w miejscu gdzie on stał zaczeły ostro kopać dno.
Jedna z nich (mniejsza) często siedzi w tym dołku. Obie ostro wykopują dołek coraz bardziej.
Mam jeszcze 4 małe red oscary (mają ok 10-11cm) kupiłem je miesiąc temu gdy miały ok 6-7cm i bardzo przyjaźniły sie z sporo większymi albinosami.

Teraz dwa albinosy odganiają od miejsca tego "dolka" każdą, która podejdzie bliżej.
Wszystkie cztery mniejsze trzymaja się z dala.

Proszę mi napisać czy to pierwsze objawy tarła ?
Czy może to coś innego, a ja mam wybujałą wyobraźnie?

Nie ukrywam , że bylbym szczęśliwy, gdybym mógł postarać się o pierwsze rozmnażanie pawiookich.

Odp: Albinosy - czy to pora na ikre ? 01/04/2015 09:24 #49029

Jaki jest wiek tych ryb bo po wymiarach wydają się baaardzo młode, za młode na tarło? Najbardziej zauważalnym objawem tarła są pokładełka, które jednocześnie pozwolą Ci rozróżnić płeć Twoich ryb Są pokładełka - tarło wisi w powietrzu, brak, końskie zaloty albo jeszcze jakieś inne zabawy...
  • Flex
  • Użytkownik

Odp: Albinosy - czy to pora na ikre ? 01/04/2015 11:57 #49030

Wiek albinosów określam na +/- 6-7miesięcy, natomiast młode red oscary pewnie ok. 4miesięcy

Odp: Albinosy - czy to pora na ikre ? 01/04/2015 18:33 #49031

Moim zdaniem są jeszcze za młode, jak pisał Flex obserwuj czy pokładełka są.
  • 1andy1
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.14 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.