sobota, kwiecień 10, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Walki wewnętrzne
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Walki wewnętrzne

Walki wewnętrzne 03/03/2008 20:01 #4907

Witam po DLUUUUGIEJ przeriwe. Może Rafał i Kamyllo mnie jeszcze pamiętają
Więc moje akwarium 240l zamieszkują 2 (z 7 zostały 2 choroba) pawiookie o długosci 17 cm (kiedy one tak urosły?!) no i ostatnio zauwazylem piękną scene. Obie zaczely tanczyc pięknie drżąc, poprzestawialy wszystko w akraium, i zaczely kopac jeden wielki dołek odganiając reszte ryb (czyli gibbicepsa i plekusia). Pomyślałem - na bank tarło (a co to moze byc innego? )
Ale pod wieczór jedna z ryb (minimalnie mniejsza) rozwarła paszcze i ruszyla do ataku w strone drugiej! I od wczoraj to tak trwa.
Jedna chowa się po kątach a tamta ja tłucze i męczy.

Sądze ze ma tłuczona to samica ktora nie dojrzała.
Co o tym sądzicie?
Obniżam wlasnie temperature do 20-21 stopni. Ograniczy to troche agresje.

Żal mi tych ryb To moje oczka w głowie.
  • Lasti
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 04/03/2008 00:16 przez Lasti.

Odp: Walki wewnętrzne 03/03/2008 20:03 #4909

Pamiętają Temperaturę obniż i zerknij koniecznie do tego wątku: www.pawiookie.pl/index.php?option=com_ku...amp;amp;limitstart=0 .. Ciekawe, czy u Ciebie również ten pomysł trzyma się kupy.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Walki wewnętrzne 03/03/2008 20:11 #4912

Chyba 2 samice. Płetwy zakonczone okrągło
  • Lasti
  • Użytkownik

Odp: Walki wewnętrzne 03/03/2008 20:19 #4914

Witaj po przerwie Lasti.
Co do niedojrzałości samicy... o ile rybki są w tym samym wieku, to raczej samiczka pierwsza dojrzeje a samiec będzie się ociągał. Sprawdź te promienie w płetwie grzbietowej i daj znać co tam słychać.
Wiosenka sprzyja rozrodowi, ale przy takiej wielkości ryb, mógł to być pokaz siły. Hierarchia musi być i nie ma zmiłuj, szczególnie w wyższej temperaturce. Z resztą pawiookie, z moich obserwacji potrafią bardzo mylić zachowaniem. Czasem szykują się niby do czegoś, by za parę godzin już o tym nie pamiętać. Myślę, że są jeszcze zbyt młode na takie figle, ale natura zaskakuje.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp: Walki wewnętrzne 04/03/2008 00:24 #4960

Co do zachowania to jest zmiana ale napewno z nerwów (podmiana wody). Agresor nie szuka juz ofiary, przyplywając do niej nie atakuje, czasem puszy podgardle ale nie atakuje ani nie ściga. Ofiara pokazuje uległość stając skosem z głową do gory powoli się cofając ale niema bezpośreniej jatki. Jutro pewnie będzie sajgon Choc kto wie A teraz jest ciemno i pływają razem... Zmienność natury poraża.
  • Lasti
  • Użytkownik

Odp: Walki wewnętrzne 04/03/2008 10:51 #4962

A co z temperaturką? Masz już 21 stopni? Wyłącz grzałkę i wentyluj pokrywę, o ile twoje źródło światła się grzeje. Wg naszych forumowych ustaleń to powinno pomóc w agresji.
Opowiadaj o postępach walki z terrorem
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp: Walki wewnętrzne 04/03/2008 11:33 #4964

trzymam dystans do tego rozróżniania płci ale mam pytanko jeśli ryby zbliżają się do siebie i ogonami trzęsą to raczej nie są to 3samce ani 3samice?
  • tratox
  • Użytkownik

Odp: Walki wewnętrzne 04/03/2008 11:48 #4966

Wg moich obserwacji, może to być zachowanie dotyczące rozrodu, jak i niekoniecznie. Wtedy jest to forma prezentacji siły, jakby siła drgań, powiązana z wielkością płetwy, stanowiły słabszy, lub silniejszy sygnał dla innych ryb. Może to być też próba zwrócenia uwagi na oko na ogonie, w razie ewentualnego ataku, zamiast pozwolenia na atak na głowę.
W przypadku zamiarów rozrodczych, jest to też informacja co do siły, zdrowia partnera/partnerki. Może też, forma identyfikacji siebie nawzajem. Możliwe, że każda z ryb drga charakterystycznie i ryby dobrane w ten sposób informują się, że to te a nie inne ryby. Interpretacji podejrzewam może być więcej, a moje nie muszą być prawdziwe.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp: Walki wewnętrzne 04/03/2008 22:47 #4993

Dziś był znów sajgon Mam nadzieje że bita ryba przetrzyma tą napaść. Temperatura jets na poziomie 23 stopnie i spada, poczekam aż spadnie do 20-21 stopni.
Najdziwniejsze ze gdy swiatlo jest zgaszone to jest wzgledny spokoj. Ryby plywaja kolo siebie, agresor sie puszy ale nie atakuje, plywaja raczej razem jak gdyby nigdy nic.

Myśle nad pewnym pomysłem. Mam \"wolną\" 112 w ktorej są same rosliny, stoi juz od 2 miesiecy pusta ale filtracja, ogrzewanie dziala wiec warunki są. Zrehabilitować tam tą bitą? Czy 112 to ciasnota dla niej...
  • Lasti
  • Użytkownik

Odp: Walki wewnętrzne 04/03/2008 22:50 #4995

Lasti napisał:
(...)

Myśle nad pewnym pomysłem. Mam \"wolną\" 112 w ktorej są same rosliny, stoi juz od 2 miesiecy pusta ale filtracja, ogrzewanie dziala wiec warunki są. Zrehabilitować tam tą bitą? Czy 112 to ciasnota dla niej...

(...)

Obawiam się, że jak wyłowisz bitą, to już jej do akwa z powrotem nie wpuścisz. Imo - jeżeli nie poskutkuje trik z temperaturą, warto wpuścić do akwa jakieś \"rozpraszacze\" pływające w toni, skupiające uwagę tej agresywnej a niekoniecznie dające się zjeść. Na anglojęzycznych forach często piszą o np dorosłym danio malabarskim (ma koło 15 cm długości).

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
Wygenerowano w 0.21 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.