sobota, kwiecień 10, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Walki wewnętrzne
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Walki wewnętrzne

Odp:Walki wewnętrzne 07/04/2008 16:35 #6250

Jak dla mnie to na 100% nie masz pary. Nie widzę innego rozwiązania jak próba z innymi rybami. Szkoda je dalej męczyć...
BTW nie piszę tego w związku z tym, iż sam chce sprzedać swoją parkę
  • masta
  • Użytkownik

Odp:Walki wewnętrzne 07/04/2008 16:40 #6251

A co mam niby teraz z nimi zrobic... Jedna ryba to lipa, a zeby sie meczyly to az serce sie kroi...
  • Lasti
  • Użytkownik

Odp:Walki wewnętrzne 07/04/2008 16:48 #6252

Poszukać innych ryb, w podobnej wielkości i dołączyć do tych co masz. U wszystkich ryb takie zamieszanie może mieć ciekawe skutki...
Potem już co wyjdzie to będzie, może coś sie dobierze, a resztę oddasz / sprzedasz. Twój wybór. Ja bym tak zrobił.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Walki wewnętrzne 07/04/2008 17:42 #6253

W zoologu sa pawiookie wielkosci 3-4 cm ale szybko staly by sie pokarmem dla moich ale widzialem tez 2 sztuki tak 7-8 cm...
A gdyby kupic np te dwie 7-8cm i dac je do duzego akwa a 2 male 3-4 cm dac do akwa 112l gdzie mam ameryke poludniowa? Zeby dorosly w spokoju?
  • Lasti
  • Użytkownik

Odp:Walki wewnętrzne 07/04/2008 17:54 #6254

Sensowniej wg mnie byłoby kupić już podrośnięte pawiczki, wielkości mniej więcej tych co masz u siebie. Jak dokupisz 7-9 cm i wsadzisz je do tych co masz, może być z nimi nieciekawie. Te mniejsze w 112 litrach to w spokoju nie dorosną. Te duże, które masz wciąż będą większe i silniejsze. Sterroryzują ci młodsze. Pamiętam, że do trzech redsów, które miałem kiedyś, dokupiłem mniejsza niewiele rybę, dzika formę i ta zawsze w ciry dostawała od wszystkich ryb.
Także jeżeli już to tylko podobnej wielkości ryby musiałbyś dołożyć do tych co masz. Do tego powinno dojść łączenie w nocy (późny wieczór) i po przemeblowaniu zbiornika. Czyli w tym samym czasie wszystkie ryby musiałyby znaleźć się w "nowych" warunkach.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Walki wewnętrzne 07/04/2008 18:03 #6255

Skad ja takie ryby wezme... No ale dzieki za rady, co prawda z podrosnietymi pawiczkami niema opcji bo niemam skad wziasc...
Albo znajde im towarzystwo albo rezygnuje...
  • Lasti
  • Użytkownik

Odp:Walki wewnętrzne 07/04/2008 18:23 #6256

Lasti napisał:
Skad ja takie ryby wezme... No ale dzieki za rady, co prawda z podrosnietymi pawiczkami niema opcji bo niemam skad wziasc...
Albo znajde im towarzystwo albo rezygnuje...

Patrzyłeś do działu sprzedam??? Jak nie to zajrzyj bo może akurat...
  • masta
  • Użytkownik

Odp:Walki wewnętrzne 07/04/2008 18:53 #6257

Lasti napisał:
Skad ja takie ryby wezme...

Możliwości jest wiele. Wystarczy sie ogłosić na różnych forach, podać o jaka wielkość ci chodzi i czekać. Na allegro tez pojawiają się czasem ogłoszenia, poszukaj.

Lasti napisał:
... albo rezygnuje...

W takie cuda to ja nie wierzę. Jak już zasmakowałeś w pawiczkach tak łatwo ci sie nie uda o nich zapomnieć. Poza tym jest jeszcze inna opcja. Oddaj te (ew. sprzedaj) i wprowadź nowe, małe pawiookie, ale w większej ilości. Tym razem, może udałoby Ci sie odchować więcej z wprowadzonych ryb.
I nie strasz chłopie, nie strasz, bo nikt tu sie nie boi .
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Walki wewnętrzne 07/04/2008 18:59 #6258

Zrobie jak mi radzisz... Oddam/sprzedam te, kupie 8 małych... Z tego na 90% dobierze mi sie para, coż szkoda bo zzylem sie z nimi ale tez zrobilem podstawowy blad zostawiajac 2 ryby i modlac sie ze to bedzie para...
Oglosze sie na forach, bo musze je wydac doslownie na dniach bo ich stan jest nieciekawy a i meczyc ryb nie chce.
  • Lasti
  • Użytkownik

Odp:Walki wewnętrzne 07/04/2008 19:14 #6260

Jak uważasz, ale może faktycznie zerknij na ogłoszenie masty. Z Krakowa, to jakby sie dobrze rozmachnął to ryby prosto do Nowego Sącza do akwarium by ci wpadły
  • kamyllo2
  • Moderator
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.