sobota, kwiecień 10, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Walki wewnętrzne
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Walki wewnętrzne

Odp:Walki wewnętrzne 08/04/2008 13:58 #6279

Twoja decyzja, sama nie będzie agresywna i na pewno bardziej zainteresuje sie opiekunem. Jednak istnieje tez możliwość pojawienia się zachowań, jakby to określić, nerwicowych(???), polegających na nieustannym pływaniu przy szybie z góry, na dół i na boki, agresja do otoczenia akwarium, do własnego odbicia w szybie... itp. Możliwe, że wizja jest na wyrost, ale nie wykluczam takiego zachowania.
Możesz też sprzedać(oddać) ją i zacząć od nowa... myśl, co teraz zrobisz
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Walki wewnętrzne 08/04/2008 14:30 #6280

A dalo by sie do tej jednej dolozyc np 2 podobnej wielkosci pawiookie albo jakies inne pielegnice? Nie mowie o jakis smokach tylko jakies inne mniejsze ryby, ktore by moze ozywily zbiornik. Oczywiscie nic na sile bo nie przewiduje takiego zabiegu jak narazie ale chce wiedziec.
  • Lasti
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 08/04/2008 14:31 przez Lasti.

Odp:Walki wewnętrzne 08/04/2008 15:51 #6282

Imo - zostawić jedną plus rozpraszacze, żeby nie świrowała. Będziesz miał elegancką ławicę rozpraszaczy (ławicę, bo pawiooka zaczepia) i pojedynczą dużą rybę, która ma co robić.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Walki wewnętrzne 09/04/2008 12:26 #6301

Lasti napisał:
Jedna odeszła dzis nad ranem do krainy wiecznej wody...
Została jedna. I decyzja. Zostawic jedna i jedna wychowywac czy bawic sie w nowe...

Szkoda:( tak samo było z moimi ellioti na początku kupiłem tylko 2 gdzie jedna z nich tak poturbowała tą słabszą , że w końcu zdechła...kiedy dokupiłem do tej jednej ryby jeszcze 3 to teraz moja cała czwórka żyje w zgodzie i mam nadzieję , że dobierze się z nich parka:)
  • kozak93
  • Użytkownik

Odp:Walki wewnętrzne 11/04/2008 12:19 #6357

Przykra sprawa:(
Szczerze mówiąc ja bym wybrał opcję: Oddać tą rybcie i kupić 4 sztuki.
Poczekasz trochę aż będzie pewne że dobrała się para i będziesz mógł się cieszyć od nowa;) Przy zakupie już masz się czym kierować żeby trafić w dwa samce i dwie samice:)
Jakąkolwiek decyzję podejmiesz, to powodzenia:)

Odp:Walki wewnętrzne 12/08/2010 22:27 #28697

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Swoje karpie mam już 1,5 roku ok 30cm, kondycja świetna, po kilku przejściach doszedłem do całkiem przyzwoitej wprawy i ogarniam wodę itp. w moim niewielkim zbiorniczku. Zostały mi 2 szt. i temperatura teraz przy lecie ok 26 max 27 stopni ( dzięki podmianom - 3 razy w tygodniu ok 20% 30% - nie skacze wyżej ) wrzuciłem 2 otoczaki płaskie i dół wykopany jak "stąd do chin". Kamień czyszczony co wieczór od ok pół roku; czemu towarzyszą częste przepychanki, "jeżenie" się na siebie, otwieranie pysków i podgryzanie. Kamień czyszczą obie a często jedna drugą odgania. Kawioru nie miałem ani razu. Wydawało mi się, że jak samica będzie gotowa to "jajca" złoży a niedojrzały samiec po prostu nic z tym nie zrobi. Ale jak już napisałem jaj niestety niet! Podejrzewam opcję 2 samców. Czekać jeszcze ok 6 miesięcy czy już jechać do ojca Makoka do Świnoujścia z jedną z ryb i przywozić inną z tych co jakiś czas temu ode mnie do niego powędrowały?
PS. Makok sprezentował swoje pawice albino ojcu do 800l a w swojej ponad 400l trzyma palety
Wolność jest tam gdzie kończy się strach...
Ostatnio zmieniany: 12/08/2010 22:28 przez cyfrowybany.

Odp:Walki wewnętrzne 24/08/2010 19:00 #28854

Hej, moje rybcie też jakieś 2 miesiące przed 1 tarłem zaczęły czyścić kamień przepychać się i "stroszyć" proponuję trochę cierpliwości, pamiętam jak ja byłem prawie pewien że mam 2 samice a tu nagle niespodzianka wracam z wyjazdu a w domu czeka na mnie ikra na kamieniu, teraz regularnie składają ikrę, niestety nie wiadomo czemu na 2 dzień po wylęgu larw i troskliwej opiece nad nimi, zjadają je.

Ps. na razie nie odławiam ikry niech się nauczą same nią opiekować , co do akwa 200l filtr zew. Eheim 2228 (woda czyściutka podmiany raz w tygodniu 20%/30% parametry wody w normie).
  • Marcinw
  • Użytkownik

Odp:Walki wewnętrzne 25/08/2010 22:27 #28874

A ile miały miesięcy i centymetrów jak pierwszy raz złożyły ikrę? Moje mają ok 1,5 roku, po 28cm i czyszczą kamień przepychając się już od ok 3 miesięcy - na razie NIC.
Wolność jest tam gdzie kończy się strach...
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.