wtorek, styczeń 16, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Walki ... Wybijanie się wzajemne
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Walki ... Wybijanie się wzajemne

Walki ... Wybijanie się wzajemne 05/06/2015 20:50 #49077

Witam.
Znowu zwracam się do Was z prośbą o pomoc ...
Po tym, jak wyginęła mi cała obsada pawiookich, nie dałem rady bez nich wytrzymać i kupiłem jakieś 1,5miesiąca temu od Małżeństwa ze Strzyżowa 4 mniejsze okazy, które były trzymane w 150litrowej szklance.

U mnie zaczęły w niewiarygodnym tempie rosnąć i rosnąć ..
Z poprzedniej obsady zostały mi:
2 sumy rekinie, które na obecną chwilę mają/miały - ok. 15cm długości (mam je od małego)
Duch Amazoński - od znajomego z pod Rzeszowa, o długości ok 35cm

No i 4 pawice długości od 14 do 17cm

Przez ten cały czas wszystko było super. Ryby żyły ze sobą w zgodzie, i nigdy nie było jakiejś sytuacji, w której mogłoby wskazywać taki dramat ...

Dzisiaj ryby tak jakby zwariowały.. Pawiookie zaczęły męczyć Sumy Rekinie. Po godzinnej ucieczce Sumów, jeden został zamęczony ... Kiedy padł na dno , już się nim nie interesowały -,-
Drugiemu dały spokój, choć mocno go obgryzły.

Pomyślałem ; okej, dały sobie spokój. Nic z tych rzeczy..
Od teraz zaczęły brać się za Ducha, który jest od nich 3x większy.

Parametry wody pozostały bez zmian, wszystko jest tak jak było od zawsze..
Jedynie od tych gorących dni temp. wody wzrosła do 26,5 stopnia.

Mniejszy baniak oddalem rodzicom, więc nie mam możliwości przełożyć / odseparować ryb.
Wszystkie są karmione tak jak zwykle, dostają sporo pokarmu mrożonego, jak i żywego.

Może mi ktoś obyty wyjaśnić, jak ryby w ciągu jednego dnia stały się z fajnych, zgodnych ryb - potworami ?

Odp: Walki ... Wybijanie się wzajemne 06/06/2015 23:59 #49078

Na pewno temperatura ma duże znaczenie, u mnie zawsze do 24C był spokój, powyżej już bywało róznie... zwłaszcza że akrat w ostatnich dniach się ociepliło, wcześniej było chłodno.
Jakiej wielkości masz akwa?
Kiedy u mnie ryby dobrały się w "pary" (pisze w cudzysłowiu bo jedna para jest trójkątem ) i ulokowały po przeciwległych końcach akwarium, pawiooka która została sama, pływała tylko po środku akwa, i dostawała łomot, to z prawej, to z lewej, zależnie gdzie się popatrzyła Odkąd ja oddałam już był luz, każdy miał swoje miejsce. Tak więc powiększona temperatura, plus dodatkowi "szwędacze" kiedy pawiookie ustalają swoje rewiry - zadyma gotowa.
  • deadend
  • Użytkownik

Odp: Walki ... Wybijanie się wzajemne 07/06/2015 07:53 #49079

Zbiornik to 450litrów, macie jakiś sposób jak zbić temperaturę w tak upalne dni ?
Staram się podmieniać 20% wody lodowatej z uzdatniaczem, jednak temperatura spada tylko o stopień C
Sam od zawsze trzymałem ryby w temp. 23/24C, może ten gwałtowny wzrost tak na nie działa ?
Bo chyba dobieranie się w pary, to jeszcze za szybko na moją gromadkę ?

Odp: Walki ... Wybijanie się wzajemne 07/06/2015 17:05 #49080

jumponion napisał:
Zbiornik to 450litrów, macie jakiś sposób jak zbić temperaturę w tak upalne dni ?
Staram się podmieniać 20% wody lodowatej z uzdatniaczem, jednak temperatura spada tylko o stopień C
Sam od zawsze trzymałem ryby w temp. 23/24C, może ten gwałtowny wzrost tak na nie działa ?
Bo chyba dobieranie się w pary, to jeszcze za szybko na moją gromadkę ?

Kolega zamrażał wodę w butelkach i wkładał je do akwarium (nie wiem w jakim stopniu??? , ale na pewno troche schłodzą wodę w akwa)

ps.U mnie przy tych upałach woda nie przekracza 23 stopnie (moze ma na to wpływ powierzchnia tafli 280x60,i wentylacja wymuszona pod pokrywą???)
  • pudło
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 07/06/2015 17:07 przez pudło.

Odp: Walki ... Wybijanie się wzajemne 08/06/2015 19:49 #49081

Sytuacja na dzień dzisiejszy:
Duch odpierał ataki pawiookich i nie dał się zjeść
Teraz wygląda na to, że ekipa pawic, boi się ducha, więc dali mu spokój.

Odp: Walki ... Wybijanie się wzajemne 10/06/2015 23:15 #49082

No a kto by się d u c h a nie bał
  • deadend
  • Użytkownik

Odp: Walki ... Wybijanie się wzajemne 02/02/2016 23:50 #49478

Pawiookie to ryby bardzo agresywne. Szczególnie jak dobierają się w pary i składają ikrę. Do tego dochodzi wielkość zbiornika. Im mniejszy tym gorzej. Przy dużym zbiorniku z reguły ryby ustalają hierarchie i mniej walczą miedzy sobą. Jak tłuką się długi czas to należy je rozdzielić z resztą obsady.
  • Azumaro
  • Użytkownik
  • Z akwarystyką przez 13 lat
Moje GG 8614355
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.22 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.