poniedziałek, grudzień 10, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Różnica we wzroście i ubarwieniu
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Różnica we wzroście i ubarwieniu

Odp: Różnica we wzroście i ubarwieniu 06/10/2015 20:08 #49219

Niestety tylko z fona

WP_000831.jpg

I lewa strona

WP_000829_2015-10-06.jpg

nie mam fotki całości (nie mieści mi się w kadr telefonu , może znajdę jakieś starsze zdjęcie to wkleję)
  • pudło
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 06/10/2015 20:14 przez pudło.

Odp: Różnica we wzroście i ubarwieniu 06/10/2015 20:55 #49220

Fajnie wyszło, postawiłeś na minimalizm.
  • volf
  • Użytkownik

Odp: Różnica we wzroście i ubarwieniu 06/10/2015 21:07 #49221

Było sporo jeśli nie bardzo dużo korzeni , ale rybki w miarę wzrostu coraz bardziej zaczęły się o te krzaki kaleczyć(gubiły pojedyncze łuski) , wiec korzenie poszły do akwarium dla glusi i do roślinniaków Kolegów
  • pudło
  • Użytkownik

Odp: Różnica we wzroście i ubarwieniu 06/10/2015 21:13 #49222

Szkoda że baniak nie jest trochę szerszy, bo fajnie by wyglądała jakaś mała płaszczka na dole np. Hystrix
  • volf
  • Użytkownik

Odp: Różnica we wzroście i ubarwieniu 06/10/2015 21:18 #49223

Akurat te ryby na razie do mnie nie przemawiają (zresztą rok temu też nie byłem tak zafascynowany pawicami), no ale tak jak Piszesz za wąskie szkiełko, na razie zostają oscary i glusie............ no i dwa kiryski:)
  • pudło
  • Użytkownik

Odp: Różnica we wzroście i ubarwieniu 06/10/2015 21:27 #49224

Tak z ciekawości pytam jesteś zadowolony z komina pośrodku? Lepiej wpadają zanieczyszczenia do niego niż do tych co są z boku akwarium?
  • volf
  • Użytkownik

Odp: Różnica we wzroście i ubarwieniu 06/10/2015 21:47 #49225

Czy lepiej to nie wiem , akwa zamawiałem pod rośliny , było git , komin był nie widoczny , poza tym przy tej długości musiał bym dać dwa po bokach , jest dobrze , może jakimś konarem jeszcze go przysłonię,jeśli chodzi o jego działanie - nie mam żadnych zastrzeżeń (powrót wody mam z komina na obie strony) jedynie pompa ciut za słaba, ale już o tym myślę
  • pudło
  • Użytkownik

Odp: Różnica we wzroście i ubarwieniu 07/10/2015 08:59 #49226

Jeśli już to reticulata, hystrix jest strasznie statyczną płaszczką, potrafi godzinami siedzieć w miejscu i widać tylko oczy z piasku
60 szerokości dna wystarczy dla nich,zwłaszcza że baniak jest dość długi więc nawet układ 1+2 dałby radę.
Centralny komin lepiej jakby miał kształt trójkąta, mniej zaburza cyrkulację baniaka i nie masz kątów w których zbiera się syfek.
Ogólnie bańka i ryby ładnie się prezentują
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp: Różnica we wzroście i ubarwieniu 07/10/2015 13:22 #49227

Jeśli chodzi o komin , to trójkątny widziałem tylko w narożnikach akwari , nie wyobrażam sobie na środku takiego , a już wstawienie do niego trzech przelotów było by bardzo trudne (no chyba że był by bardzo duży)
Jak już pisałem -zdecydowałem się na środku dać jeden , zamiast dwóch po bokach (przy gęstym roślinniaku taki układ był najlepszy i sprawdzał się bardzo dobrze), zreszta teraz też tylko że teraz jest bardziej widoczny.
  • pudło
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.19 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.