czwartek, czerwiec 21, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Problem z Oscarami
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Problem z Oscarami

Problem z Oscarami 16/09/2015 21:33 #49206

Witam.Mam problem od pewnego czasu z moimi pielęgnicami.Od jakiegoś czasu po karmieniu pływają pyskami przy powierzchni wody i ciężko oddychają.Po pewnym czasie jakieś dwie trzy godzin takie objawy przechodzą.Zauważyłem też że często polegają na dnie lub pływają albo stoją w miejscu przy powierzchni.
Myślałem że przyczyna może być suchy pokarm.Więc go odstawiłem i zacząłem podawać im mrożonki.Przyszło mi też do głowy że może to być wysoki poziom azotan lub amoniaku.Więc zrobiłem większe podmiany niż zwykle i dokupiłem Purigen.Woda jest mocno natleniana.Ciekaw jest to że pod wieczór kiedy zapala się oświetlenie nocne zaczynają pływać normalnie.Oświetlenie nie jest zbyt mocne gdyż wszystko było wcześniej dobrze.Zastanawiam się czy może nie załapały jakiś pasożytów ? Proszę o pomoc gdyż nie wiem co się dzieje.
Ostatnio zmieniany: 16/09/2015 21:34 przez kamilwaw.

Odp: Problem z Oscarami 16/09/2015 23:12 #49207

Jeśli możesz to proszę wrzuć filmik jak to wygląda.
Napisz coś więcej o zbiorniku, będzie nam łatwiej coś doradzić.

PS
Po mniejszych porcjach jedzenia też mają takie objawy?
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
Ostatnio zmieniany: 16/09/2015 23:13 przez tuptus.

Odp: Problem z Oscarami 17/09/2015 10:46 #49208

Gotowe ze sklepu mrożonki to najgorsze co możesz podać swoim rybkom.
  • 1andy1
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.14 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.