czwartek, czerwiec 21, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Walki młodych / co to za odmiana ?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Walki młodych / co to za odmiana ?

Walki młodych / co to za odmiana ? 27/01/2016 12:03 #49464

Witam.
Może jest jakiś sposób, by powstrzymać nękanie dwóch pawiookich w moim zbiorniku.
A więc tak.
Od ok. 1,5 msc stoi nowy zbiornik (jeszcze bez "umeblowania"). Jest to 325L.

W akwa tydzien po założeniu wpuściłem 6sztuk młodych pawiookich poniżej podam zdjęcie, może ktoś powie mi co to jest za odmiana, ponieważ wcześniej takiej nie spotkałem.
Kilka dni temu dorzuciłem do nich jeszcze 2 albino oscary, oraz red tiger oscar, oraz red oscar.
Dwa ostatnie są strzasznie gnębione przez te 6które są od początku. Siedzą w kącie pochowane i wychodzą tylko do jedzenia.

Zależy mi aby red tiger, oraz red oscar przetrwały. Co mógłbym zrobić, by zatrzymać atakowanie przez resztę ?
One nawet nie uciekają, tylko powolnym ruchem omijają rywali.

Wszystkie ryby są tej samej wielkości.

Oto zdjęcia ryb do rozszyfrowania :
http://www53.zippyshare.com/v/rrSKJvl4/file.html
Ostatnio zmieniany: 27/01/2016 12:03 przez jumponion.

Walki młodych / co to za odmiana ? 27/01/2016 13:34 #49465

Odmiana to wydaje się, że będzie młodziutki red tiger (pawiookie.pl/artykusy-topmenu-12/ryby-no...ybarwianie-red-tiger)

Co do nękania to możesz przedzielić na jakiś czas akwarium jakąś siatką i dać dojść do pełni sił nowym rybom po ponownym połączeniu po jakiś dwóch tygodniach/miesiącu powinno być spokojniej, dodatkowo futruj ryby do oporu aż nie będą miały siły pływać, nieustanne karmienie to najlepszy sposób aby wybić młodym głupoty z głowy heh
  • Flex
  • Użytkownik

Walki młodych / co to za odmiana ? 27/01/2016 13:41 #49466

Czy to docelowe akwa czy tylko podchowalnik?
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Walki młodych / co to za odmiana ? 27/01/2016 17:54 #49467

Docelowe akwa to 450L które stoi w piwnicy
Z tym że do tamtego muszę dokupić jeszcze jeden kubeł.
Z tych pawiookich chciałbym zostawić 6 osobników.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kamil

Walki młodych / co to za odmiana ? 27/01/2016 18:25 #49468

Dla 6 dorosłych pawiookich 450l będzie bardzo ciasne, zobaczysz na własne oczy jak ci porosna
  • Kamil
  • Użytkownik

Walki młodych / co to za odmiana ? 27/01/2016 18:36 #49469

Kamil, hoduję pawie od ok. 1.5 roku, wiem co potrafią, oraz jaki mają przyrost
Moje pytanie odnośnie ubarwienia wynika z tego, iż wcześniej hodowałem dwie inne odmiany.

Poprzednio w akwa 450l miałem 4 pawie o wielkości +/- 18cm , po czym poszły do "adopcji" ze względu na likwidacje mojego zbiornika.
Jednak w zupełności im ten zbiornik odpowiadał.
Bardzo bym chciał mieć każdą formę kolorystyczną

Walki młodych / co to za odmiana ? 27/01/2016 18:45 #49470

18 cm dla pawiookiej to +- połowa z tego jaka powinna być duża.
Kiedyś miałem 2 pawice w 350 litrach i ich przyrost wydaje mi się że był mniejszy niż jak teraz mam 3 sztuki w zbiorniku 3 razy większym.

Odp: Walki młodych / co to za odmiana ? 02/02/2016 19:24 #49476

450 litrów dla 6 pawiookich to chyba jakiś ponury żart.Taki litraż jest tylko dla jednej dorosłej pary.Już mnie zaczyna troszeczkę denerwować,jak ktoś się uprze na jakieś duże ryby i na siłę wpycha je do "słoika".Sam mam dorosłą parę w 612 litrach i uważam,że wcale nie mają aż tak dużo miejsca.Pływają sobie same tylko ze zbrojnikami.Próbowałem je trzymać w 375piątce,ale wg mnie miały ciasno.Podoboją mi się bardzo cichle monoculusy,ale widziałem dorosłe,wiem,że mam za małe szkło i dałem sobie spokój.Autor tego posta chyba nigdy nie widział dorosłych,na prawdę dużych pawic,a tylko skarłowaciałe biedne ryby.Jak można próbować wpychać 6 sztuk ryb,które dorastają do ponad 30 cm każda do 450 litrów.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.18 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.