wtorek, styczeń 16, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

960 l dla pawiookich
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: 960 l dla pawiookich

960 l dla pawiookich 15/07/2016 19:24 #49772

Witam,
po kilkunastu latach z malawi i tanganiką chciałbym zaobserwować inne zachowania.
Akwarium 200x80x60, myślę nad obsadą 3x lutino, 3x red. Docelowo chciałbym tylko dobraną parę ryb - najlepiej jakby ułożyły się lutino i red ale tego nigdy nikt nie wie.
Chciałbym zaobserwować spokojne tarło i być może opiekę nad młodymi etc. Tutaj pytanie czy może zakupić większy układ młodych ryb np 4+4 lub 5+5. Czy z Waszego doświadczenia ryby będą się raczej dobierały parami według odmiany barwnej czy bez znaczenia? Czy redy będą rosły szybciej od "albino"? Wiem że odmiany red tiger oraz nominatywna potrafią zdominować "albino".
No i najważniejsze jak rozróżnić młode red od red tiger? Redy nie mają wyraźnego znaczenia plamek/ linii, lub też mają je wyblakłe? Czy może są jednolite szaro/oliwkowe od małego?
Pytanie o zachowanie czy gdy w akwarium o podanych wyżej rozmiarach zostanie tylko dobrana para nie wpłynie to na ryzyko powstania kłótni małżeńskich, czy może lepiej pozostawić dobranej parze jakiegoś przysłowiowego chłopca do bicia?
Początkowo rozważam jako towarzystwo np. Jack Dempsey lub severum ale po dobraniu pary i kilkukrotnym podejściu do tarła ma nastąpić redukcja. Dlatego też pytam jak wygląda reakcja po redukcji obsady bo nie mam z tym doświadczeń z pielęgnicami SA, a w Malawi i Tanganice każda redukcja/zmiana to duże ryzyko.
Ostatnio zmieniany: 15/07/2016 19:27 przez Kapitan Hajduków.

Odp: 960 l dla pawiookich 15/07/2016 19:37 #49773

Kapitan Hajduków napisał:
Witam

Cześć
Po kilkunastu latach z malawi i tanganiką chciałbym zaobserwować inne zachowania.
Akwarium 200x80x60, myślę nad obsadą 3x lutino, 3x red. Docelowo chciałbym tylko dobraną parę ryb - najlepiej jakby ułożyły się lutino i red ale tego nigdy nikt nie wie.
Chciałbym zaobserwować spokojne tarło i być może opiekę nad młodymi etc. Tutaj pytanie czy może zakupić większy układ młodych ryb np 4+4 lub 5+5.

Na początek 5+5 będzie dobre
Czy z Waszego doświadczenia ryby będą się raczej dobierały parami według odmiany barwnej czy bez znaczenia? Czy redy będą rosły szybciej od "albino"? Wiem że odmiany red tiger oraz nominatywna potrafią zdominować "albino".

Ryby same decyduja a umaszczenie jest im obojętne. Teoria ze zlabymi albinosami póki co nie ma poparcia naukowego
No i najważniejsze jak rozróżnić młode red od red tiger? Redy nie mają wyraźnego znaczenia plamek/ linii, lub też mają je wyblakłe? Czy może są jednolite szaro/oliwkowe od małego?
Pytanie o zachowanie czy gdy w akwarium o podanych wyżej rozmiarach zostanie tylko dobrana para nie wpłynie to na ryzyko powstania kłótni małżeńskich, czy może lepiej pozostawić dobranej parze jakiegoś przysłowiowego chłopca do bicia?

Chlopiec się przyda, zawsze samiec będzie miał jakieś zajęcia a przy odpowiedniej aranżacji utrzymasz nawet dwie pary pawiookich w takim szkle. W 200x60x60 miałem dwie parki i spokojnie dawały radę.
Początkowo rozważam jako towarzystwo np. Jack Dempsey lub severum ale po dobraniu pary i kilkukrotnym podejściu do tarła ma nastąpić redukcja. Dlatego też pytam jak wygląda reakcja po redukcji obsady bo nie mam z tym doświadczeń z pielęgnicami SA, a w Malawi i Tanganice każda redukcja/zmiana to duże ryzyko.

Sporo ryb z CA będzie dobrymi współlokatorami a dodatkowo są super kolorowe, część z SA też sie nada. A dodatkowe rybyto zawsze urozmaicenie akwarium
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
Ostatnio zmieniany: 15/07/2016 19:37 przez tuptus.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.17 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.