wtorek, styczeń 16, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Ryby z odzysku
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Ryby z odzysku

Ryby z odzysku 08/01/2018 20:40 #50310

Witam serdecznie,

Posiadam 4 szt. ryb z odzysku... 2 otrzymałem 15 grudnia 2017, a kolejne dwie 05.01.2018.

Pawiookie Red Tiger, które otrzymałem 15 grudnia 2017 były w tragicznym stanie, a szczególnie większa. Poniżej zamieszczam fotki z dnia, w którym zostały wpuszczone do mojego zbiornika oraz zdjęcie z dzisiaj.
Mam pytanie odnośnie tego, czy leczenie postępuje dobrze czy raczej efekt nie jest zadowalający?

Druga sprawa to białasy, jaka to odmiana? mają dość długie końcówki płetw brzusznych, oraz brudne płetwy.
Nie jestem pewien czy to odmiana Albino Tiger, a może Lutino Tiger, lub jakaś forma przejściowa? Czy ryby są naturalnej wielkości? czy są skarłowaciałe? Wiek białasów nie znany... Mają około 10-12cm długości.

Pozdrawiam serdecznie i proszę o opinie.
  • sarge
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 08/01/2018 20:44 przez sarge.

Odp: Ryby z odzysku 09/01/2018 19:24 #50311

Witaj białe to albinosy brudaski,red tiger w gorszym stanie wygląda jakby go coś chciało zjeść i wypluło.
Napisz coś więcej o zbiorniku,trzymaj parametry, karm dużo i różnorodnie.
Profilaktycznie warto odrobaczyć.
  • Mentzer
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 09/01/2018 19:26 przez Mentzer.
Za tę wiadomość podziękował(a): sarge

Odp: Ryby z odzysku 09/01/2018 21:25 #50313

Zbiornik mały niestety jak na te ryby (350L), no ale nie mogłem pozwolić, żeby skończyły jak ta z pierwszego zdjęcia, być może uda się je później komuś oddać.
Generalnie parametry są w normie na chwile obecną, filtracja 2x Fluval fx6 + podmiany 2x w tygodniu 50%. Mam drugi większy zbiornik 450L ale pływają tam pielęgnice afrykańskie. Zobaczę co da się zrobić za 6 miesięcy jak trochę podrosną.
Jak parametry wymkną się spod kontroli to spróbuję zbijać no3 jakąś żywicą, może purolite... ? sam jeszcze nie wiem. Jesteś w stanie ocenić wiek albinosów? Wszelkie porady mile widziane.

Dziękuję
  • sarge
  • Użytkownik

Odp: Ryby z odzysku 10/01/2018 21:44 #50314

Wyglądają na kilka miesięcy,trudno ocenić nie wiedząć czym i jak były karmione.
Ważne aby nie miały wielkich gał i płetw a reszta mała.
Sądzę,że da sie spokojnie je wyprowadzić,posiadam albinosy w podobnym wieku.
  • Mentzer
  • Użytkownik
Za tę wiadomość podziękował(a): sarge

Odp: Ryby z odzysku 13/01/2018 18:41 #50315

Czy wzrost tych ryb może się zatrzymać lub mocno spowolnić i później znowu gwałtownie przyspieszyć?
  • sarge
  • Użytkownik

Odp: Ryby z odzysku 14/01/2018 02:20 #50316

Wychowałem już troche młodych i czasami jest mały zastój.
Zależy jak często i jak zróżnicowanie karmisz.
Białka,węglowodany,tłuszcze itd, jak u człowieka.
Bardzo słaby lub spowolniony wzrost może być wynikiem zarobaczenia.
Swoje musiałem odrobaczyć bo dwie przestały jeść.
Odchody wskazywały na wiciowce, metronidazol załatwił sprawę.
Obecnie jedzą jak oszalałe,są krępe poprawił się ogólnie wygląd jak i ubarwienie.
Załączniki:
  • Mentzer
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 14/01/2018 13:13 przez Mentzer.

Odp: Ryby z odzysku 15/01/2018 19:25 #50319

Nie ma problemu z przyjmowaniem pokarmu, wszystkie jedzą jak oszalałe i domagają się pokarmu kilka razy dziennie, problem jest taki, że jedna szt odstaje od reszty znacznie, jest o połowę mniejsza... odchody normalne, standardowe klocki. Co najśmieszniejsze, ta najmniejsza jest najbardziej waleczna, zdecydowana alfa w zbiorniku
  • sarge
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.