wtorek, październik 27, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

przygotowania do tarła
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: przygotowania do tarła

przygotowania do tarła 17/09/2020 20:04 #50932

Witam.

Jak to jest, miejsce tarliskowe wybiera samiec i tam zaprasza samicę, czy na odwrót?
Jedna z moich pawic wykopała spory krater pod korzeniem, non stop tam przesiaduje, czyści dno i pręży się z 2ma innymi na zmianę, które już są mniej przywiązane do tego miejsca. Po takim zachowaniu można wnioskować, że to samiec, czy samica?
  • borseey
  • Użytkownik

Odp: przygotowania do tarła 18/09/2020 21:22 #50934

Połóż płaski kamień i tam złożą ikrę. Ja miałem dwa kamienia przy bocznych szybach i tam ryby się ZAWSZE wycierały. Nie na szkle, korzeniu, filtrze czy lodówce albo lampie tylko tam. W ten sposób można separować trące się pary.
Z zachowania dowiesz się niczego. Kształt pokładełka a najlepiej obserwacja samego tarła da Ci pewność pełci
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp: przygotowania do tarła 24/09/2020 12:33 #50938

mam płaskie kamienie, ale i tak wolą swój dół
Na dnie pod piaskiem jest płyta abs, może dlatego.
  • borseey
  • Użytkownik

Odp: przygotowania do tarła 27/09/2020 12:25 #50941

Pokombinuj z kolorami kamieni, jasne, ciemne większe, mniejsze itd..
Wywalisz korzenie to zainteresują się kamieniami
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.33 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.