wtorek, wrzesień 02, 2014
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Hodowla planktonu, ochotki w akwa z pawiookimi......
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Hodowla planktonu, ochotki w akwa z pawiookimi......

Hodowla planktonu, ochotki w akwa z pawiookimi...... 10/03/2008 22:20 #5193

W ciągu najbliższych dwóch tygodni będę wymieniał podłoże w akwa na drobny piach. W związku z tym wpadł mi do głowy pewien pomysł. Od jakiegoś czasu nabywam dla mniejszych ryb w zaprzyjaźnionym zoologiku żywą ochotkę w super formie (potrafi wytrzymać w lodówce w pudełku wypełnionym mokrą gazetą ponad dwa tygodnie). Czy udałoby się ją wprowadzić/zaszczepić do akwa? Jak myślicie czy miałoby to sens?. Jakie byłyby ewentualne plusy i minusy?

A jak wyglądałaby sytuacja z trzymaniem oczlika (i innego planktonu) w akwa z pawicami? Co o tym sądzicie? Oczlika i inne małe żyjątka planowałbym przenieść do akwa z pewną ilością wody z jeziora. Ryzykowne acz...

Rafale nie ukrywam iż liczę na Twoje zdanie w tej kwestii
  • masta
  • Użytkownik

Odp: Hodowla planktonu, ochotki w akwa z pawiookimi...... 10/03/2008 23:56 #5198

Ochotka jest muchówką, konkretnie pewnym gatunkiem komara i długo nie pożyje, bo się przepoczwarzy Komary niegryzące, ale niekoniecznie będą chciały składać jaja właśnie w akwarium.

Oczlik - z pawiookimi powinien przeżyć, lepiej będzie czuł się w niższych temperaturach, ale nie ma z niego imo szczególnego pożytku - to drapieżnik polujący na drobne organizmy wodne (pierwotniaki i ciut większe), zaprocentowałby nieco później, ale musiałoby go byc bardzo dużo. Typowy lęg pawiookich wytłucze populację akwariową w ciągu doby.

Imo - najsensowniejszy jest tubifex, bo pawiookie jeść go nie chcą (za drobny), a elegancko ryje w dnie i przerabia resztki. U mnie w akwa z dyskami żył dość dobrze (choć dyski go podjadały), w obecnym akwarium się nie utrzymał - zjadły go moje zbrojniki

Swego czasu miałem jeszcze w akwa pewien gatunek roślinożernej pijawki, ale jej z kolei nie podobała się woda, w której trzymam oskary. Mnożyła się pięknie w kwaśnej osmozie, w kranówce wyzdychała.

Miejsce połowu - najlepsze są małe, bezrybne oczka - i pora jest teraz dobra, bo towarzystwo budzi się do życia. Tubifex - trzeba po prostu kupić z pół kilo dobrze przepłukać, może i potrzymać trochę (ze dwa tygodnie) pod kapiącą wodą, pamiętając o dokarmianiu (krew, mleko), a potem - po gruntownym wypłukaniu nieboszczyków i zawartości przewodu pokarmowego sprzed karmienia tym, czym chcieliśmy - do akwa.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Hodowla planktonu, ochotki w akwa z pawiookimi...... 10/03/2008 23:59 #5199

A oczlika filtr nie wyłapie?
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp: Hodowla planktonu, ochotki w akwa z pawiookimi...... 11/03/2008 00:04 #5202

kamyllo2 napisał:
A oczlika filtr nie wyłapie?

Wyłapie Gąbka na wlocie jest niezbędna, tyczy się to całego drobiazgu muło- i planktonożernego.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Hodowla planktonu, ochotki w akwa z pawiookimi...... 11/03/2008 16:34 #5220

No to wielka szkoda... Idę myśleć nad czymś innym.
  • masta
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.13 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.