wtorek, styczeń 26, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Drewnojad (Zoophobas morio) - hodowla amatorska.
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Drewnojad (Zoophobas morio) - hodowla amatorska.

Drewnojad (Zoophobas morio) - hodowla amatorska. 02/07/2008 22:51 #10106

To wątek dyskusji o artykule: Drewnojad (Zoophobas morio) - hodowla amatorska.
  • Rafal
  • Administrator
Ostatnio zmieniany: 02/07/2008 22:51 przez Rafal.

Odp:Drewnojad (Zoophobas morio) - hodowla amatorska. 02/07/2008 23:23 #10114

Może zacznę niegrzecznie.... ale jakoś tak szczególnie cieszy mnie ten właśnie artykuł...
Dla zainteresowanych zdjęciami dodam, że większość była robiona moim HP 945c (stary, dobry, pełen moich emocji...). Zdjęcia larwy podczas wylinki i wylinek to eksperyment z makro na fuji 9600. Teraz przyszedł czas na mój zupełnie dziewiczy aparacik.... Sony Alpha 200. Już jest w domku, ale dla mnie dopiero w piątek... Jak tam pojadę ...
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Drewnojad (Zoophobas morio) - hodowla amatorska. 05/07/2008 06:04 #10237

Artykuł bomba,mi się bardzo podobał...fotki jak zwykle klasa...oceniam go w całości na piątkę+ ...no i oczywiście Kamil ma następnego "klapsa"
  • tomled28
  • Użytkownik

Odp:Drewnojad (Zoophobas morio) - hodowla amatorska. 17/08/2008 13:10 #11505

Od trzech dni karmię larwami (dzięki, Marek ) - i jestem zadowolony:
- ryby - po pierwszych nieufnościach, gdy pożerał je głównie mój etatowy "oblatywacz" nowych pokarmów - żrą je teraz jak dzikie, potrafiąc za jednym zamachem zeżreć i z dziesięć. Nie ma już też memłania z pierwszego dnia, wszystko trafia do brzucha
- szczątków w kupach mniej niż po świerszczach, gdzie potem latają nóżki i skrzydeka po całym akwa
- mało kłopotliwe są w obsłudze
- poza rybami nakarmiłem nimi również tego pana:

którego przydybały i osaczyły moje psy w sadzie. Złapany do tekturowego pudła łaskawie skonsumował z 10 sztuk, mlaskając przy tym niemiłosiernie Po nakarmieniu wywiozłem do lasu, ofcoz.

Tak więc zastanawiam się - może przeobrazić tą smętną resztkę larw, które mi pozostały i samemu spróbować? Ich niechętne przeobrażanie się może być atutem..

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Drewnojad (Zoophobas morio) - hodowla amatorska. 17/08/2008 13:31 #11507

Rafal napisał:
Tak więc zastanawiam się - może przeobrazić tą smętną resztkę larw, które mi pozostały i samemu spróbować?

Mówisz o konsumpcji? Chciałbyś spróbować jak smakują drewnojady?

Paweł.
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl

Odp:Drewnojad (Zoophobas morio) - hodowla amatorska. 17/08/2008 19:39 #11522

He,ja dzisiaj też zamówiłem sobie partyjkę drewnojadów (120szt.).Oczywiście kupiłem też pojemnik podobny do tego jaki miał Kamil;) i chyba założę małą hodowlę, zobaczę co z tego wyjdzie.
  • maryś
  • Użytkownik

Odp:Drewnojad (Zoophobas morio) - hodowla amatorska. 17/08/2008 20:27 #11526

Chłopaki, nie chcę Was zniechęcać, ale przy cenach na Allegro, to chyba nie warto się mordować, tym bardziej, że z uwagi na zawartość tłuszczu nie może to być pokarm codzienny...

Gadałem z gościem, od którego je kupowałem, on toto mnoży i hoduje na działce w czterech zamkniętych bekach po 200 l każda, zbytnio nie przykładając się do opieki nad zwierzakami. Zaledwie raz na tydzień, czasem raz na dwa, w zależności od tego ile ma zamówień z Allegro, wozi im jakieś resztki i wyławia z bek potrzebną ilość larw. Mówiąc krótko: facio nie przykłada się wogóle, jedyne co ma to: 800 CHOLERNYCH LITÓW HODOWLI!!!. Te nasze pudełeczka to okant d.... sobie możemy potłuc...

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Drewnojad (Zoophobas morio) - hodowla amatorska. 17/08/2008 20:29 #11527

A jak rozwiązał kwestię zimy? Trzyma to w ogrzewanym pomieszczeniu? Marek, pociągnij go mocniej za język, miałbym gdzie postawić i 800 litrów, gdyby to faktycznie nie wymagało obsługi.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Drewnojad (Zoophobas morio) - hodowla amatorska. 17/08/2008 20:33 #11528

Rafal napisał:
A jak rozwiązał kwestię zimy? Trzyma to w ogrzewanym pomieszczeniu? Marek, pociągnij go mocniej za język, miałbym gdzie postawić i 800 litrów, gdyby to faktycznie nie wymagało obsługi.

Rafał

Wtedy zrzucalibyśmy sie na 1 metr kartofli na zimę i obsłużyłbyś cały portal

Pociągnę od gościa ze dwa pudełeczka w przyszłym tygodniu, na pewno przy okazji odbioru zrobi sie bardziej gadatliwy niż tak na sucho Ostatnio o kwestje zimy nie pytałem, do głowy mi jakoś nie przyszło

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Drewnojad (Zoophobas morio) - hodowla amatorska. 17/08/2008 21:55 #11532

No to chyba rzeczywiście nie opłaca się tego cuda samemu hodować;)no,ale pudełko na pewno jeszcze się przyda:)

PS.Rafał,jakby co to się dołożę do tych ziemniaków:laugh:
  • maryś
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 17/08/2008 21:56 przez maryś.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.24 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.