wtorek, styczeń 26, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

serca kurze - robić mixy czy podawać drobne kawałki?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: serca kurze - robić mixy czy podawać drobne kawałki?

serca kurze - robić mixy czy podawać drobne kawałki? 09/09/2008 12:36 #12338

Witam,
zamierzam przetestowac nowy rodzaj pokarmu dla moich pawic. Ostatnio marnie im wchodzi ochotka, kielze i nawet chilid arowana . Rzucja sie tylko na rosówki ale to w moim przypadku dosc droga opcja. Dlatego kupilem dzisaj im serca kurze i zastanawiam sie czy zmielic podzielic na kawalki i zamrozic czy tez po prostu pkroic na drobne kesy i takie im podawac. Ta druga opcja jest prostsza ale nei wiem czy rybciom takie duze kawalki niezaszkodza - i czy beda przez ich uklad pokarmowy w pelni wykorzystywane - obawiam sie ze bede znajdowal w kupach cale niestrawione kawalki.
A moze sie myle?
  • maximus
  • Użytkownik

Odp:serca kurze - robić mixy czy podawać drobne kawałki? 09/09/2008 12:46 #12339

Ja też karmię sercami i mam je zamrożone. gdy podaję biorę np 2 szt i czekam aż lekko odtają i kroję na kawałki. musisz je dostosować do wielkości swoich ryb. ja z takiego jednego serducha robię ok 4/ 5 kawałków. Nie podawaj zamrożonych bo mogą się przeziębić.

Paweł.
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl

Odp:serca kurze - robić mixy czy podawać drobne kawałki? 09/09/2008 13:14 #12340

ok dziękuję za pomoc
  • maximus
  • Użytkownik

Odp:serca kurze - robić mixy czy podawać drobne kawałki? 09/09/2008 14:17 #12341

Możesz robić miksy, po to by coś do żarcia domieszać oprócz serca... ale chętnie powinny jeść pokrojone na odpowiednie kawałki serducho. Strawią, nie przejmuj się tym .
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:serca kurze - robić mixy czy podawać drobne kawałki? 09/09/2008 17:17 #12350

Mixów używam, do domieszek leków na robaki zazwyczaj, albo jak chcę im podać wybarwiacz we większym stężeniu, ale wówczas oprócz serc (indyczych) dodaje krewetki w skorupach i mięso rybie (mintaj).
Na co dzień, podaję rozmrożone serce w kawałkach, krewetki/małże w kawałkach i rybę też w kawałkach. Kupuję tak ze dwa kilo, czyszczę kroję drobno (na moje byczki to jedno serce indycze na 4 części), dzielę na porcje do jednego karmienia i mrożę. Przed karmieniem rozmrażam, płóczę pod wodą i do baniaka.

Marek
  • King
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 09/09/2008 21:20 przez King.

Odp:serca kurze - robić mixy czy podawać drobne kawałki? 10/09/2008 06:06 #12384

Mam serducha kurze na zupę, uczknę dla pawic, zobaczymy czy łaskawie ruszą. W związku z tym pytanko - rozumiem, że usuwać wszelkie żyłki i kawałki tłuszczu ? Zostawić sam mięsień ?
  • Monika
  • Użytkownik

Odp:serca kurze - robić mixy czy podawać drobne kawałki? 10/09/2008 07:47 #12392

Raczej tak, tzn ile dasz radę, choć pewnie chapną całość. Ryby nie najlepiej radzą sobie z tłuszczem ptaków i ssaków.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:serca kurze - robić mixy czy podawać drobne kawałki? 10/09/2008 08:52 #12397

Monika napisał:
Mam serducha kurze na zupę, uczknę dla pawic, zobaczymy czy łaskawie ruszą. W związku z tym pytanko - rozumiem, że usuwać wszelkie żyłki i kawałki tłuszczu ? Zostawić sam mięsień ?

Jak masz czas, cierpliwość i siłę , ale, imo, nie musiszsię jakoś mocno do tego czyszczenia przykładać, ryby nie zauważą różnicy;) . Ja z powodu czyszczenia-wykrajania wybrałem indycze właśnie, bo zdecydowanie większe od kurzych i łatwiej się na nich "operuje".

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:serca kurze - robić mixy czy podawać drobne kawałki? 10/09/2008 11:45 #12400

niom moje rybcie jedza serca kurze hura ale ich kupy tp tragedia - widac niedotrawione resztki. Martwi mnie ze one skubane przestaly jesc wlasciwie chilid arowana i kielze - kiedys jadly to chetnie. chyba zaczne robic miksy aby choc troche przemycic pokarmu wybarwiajacego
  • maximus
  • Użytkownik

Odp:serca kurze - robić mixy czy podawać drobne kawałki? 10/09/2008 11:55 #12401

Spróbuj podawać np. to:
  • 1andy1
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.22 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.