poniedziałek, styczeń 18, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Psie żarcie
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Psie żarcie

Odp: Psie żarcie 26/12/2007 10:00 #2659

Wysłałem tak duże granulki bo widziałem że twoje oscary są już dorosłe wiec 6,5 mm będzie dla nich dobrym rozwiązaniem. Za mniejszymi może niechciałby się im ganiać

Jeszcze jedno uważaj bo jest to pokarm dość tłusty i zawierający dużo białka dlatego trzeba ograniczyć jego podawanie. Może być stosowany jako dodatek np po 1 ziarenku dziennie dla 1 ryby no max 2 ale nie codziennie, dodatkowo jest silnie wybarwiający na czerwono jak się uda to wyśle wam dokładny skład wieczorem.
  • Mesiek
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 26/12/2007 10:08 przez Mesiek.

Odp: Psie żarcie 26/12/2007 13:06 #2662

Do mnie jeszcze, qrcze, nie doszedł.. Tak to jest mieszkać w małej wiosce Dobrze, że chociaż prądu już codziennie nie wyłączają, a tak też kiedyś (ze 20 lat temu) bywało..

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Psie żarcie 26/12/2007 15:23 #2667

Wszystko wysłane było w ten sam dzień więc odrobina cierpliwości dla wiejskich listonoszy:P sam przed chwilą rozmawiałem ze swoim i powiedział że na poczcie leże jakaś paczka dla mnie od poniedziałku ale nie dał rady jej zabrać i przywiezie jutro. Pewnie Oscarowa koszulka:woohoo:

Jak obiecałem troche o paszy:
Skład:
Mączka rybna 31%
Olej rybny 16%
Pszenica 14%
Soja 10%
Mączka z hemoglobiny 9%
Olej sojowy 7%
Mączka słonecznikowa 5%
Bób 5%
Gluten pszenny 3%
Jako to się ma do zawartości tłuszczu i białka:
Białka proste 42%
Tłuszcze proste 28%
Celuloza 2,9%
Popiół 7%
Dodatki
witamina e 200mg/kg
Astaxantyna (dawki narazie nie znam dokładnej ale sporo)

A kalorii ma chyba więcej niż czekolada:P
Energia brutto 5717 Kcal
Energia strawna 5103 Kcal
Energia czynna 4644 Kcal

Jak mówiłem nie przesadzajcie z karmieniem:P
  • Mesiek
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 26/12/2007 16:24 przez Mesiek.

Odp: Psie żarcie 26/12/2007 22:09 #2676

Mesiek napisał:
(...)
Tłuszcze proste 28%
(...)

Tu tkwi ta kaloryczność - przejrzałem etykiety swoich pokarmów i maks tłuszczu, który znalazłem, to 7% Więc chyba faktycznie trzeba z nim ostrożnie.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Psie żarcie 26/12/2007 23:02 #2678

Tak na tłuszcz trzeba uważać. Ale nie jedne rybki na tym odchowałem. Jak to się mówi wszystko jest dla ludzi tylko z umiarem... z rybami chyba jest podobnie:P
  • Mesiek
  • Użytkownik

Odp: Psie żarcie 27/12/2007 00:40 #2679

Ja oczywiście, jak zwykle przesadziłam ! Ale po kolei - dziś zrezygnowana, powlokłam się do biura, bo terminy i takie tam... A tu niespodzianka ... prezent od Mikołaja Meśka Musiał dotrzeć dokładnie w Wigilię !!!

Meśku - WIELKIE DZIĘKI !!! ... za prezent, życzenia... naprawdę wielkie uznanie i oklaski

I palec w dół dla mnie, bo karma wygląda smakowicie i pięknie pachnie, więc napasłam nią ryby do syta Z pewnością nie było to jedno ziarenko Ale cóż, Święta są raz w roku i ludzie też często się przejadają ... więc ryby też mogą

Wydaje mi się, że tłuszcz jest źródłem źródłem energii wolno się uwalniającej, dobrej w zimnym klimacie - może więc w ramach terapii zafunduję im Syberię

Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję - to najpiękniejszy prezent, jaki dostałam

pozdrowionka
  • Nemi
  • Użytkownik

Odp: Psie żarcie 28/12/2007 14:15 #2710

Doszło i do mnie - dzięki Moje towarzystwo rybie na razie wzgardziło, ale łatwo im tego nie daruję Zobaczymy jutro, na głodnego - dziś już jadły.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Psie żarcie 03/01/2008 21:07 #2823

No, odebrałem wreszcie próbkę Meśkowego granulatu. Pachnie piknie. Okazało się, że prawie natychmias tonie, co skwapliwie wykorzystały zbrojniki (ostatnio nie dogadzałem im za bardzo z braku czasu, żarły jak oszalałe, o tabletki tak się nie biją.
  • King
  • Moderator

Odp: Psie żarcie 11/01/2008 19:14 #3149

Pytanie skierowane głównie do Meśka: Orientujesz się może, jaką paszą karmione są łososie hodowlane??????

Odp: Psie żarcie 13/01/2008 18:22 #3194

Echindorus napisał:
Pytanie skierowane głównie do Meśka: Orientujesz się może, jaką paszą karmione są łososie hodowlane??????

Łososie karmione są granulatami takimi jak dla pstrągów. Co do rodzajów to jest dość duży wybór aktualnie na rynku. Najlepsze wg mnie są pasze Duńskie ale to zależy od wody. Jakbyś chciał pogłębić temat pytaj
  • Mesiek
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.26 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.