wtorek, styczeń 26, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Totalny brak apetytu
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Totalny brak apetytu

Totalny brak apetytu 23/09/2008 22:49 #13060

Witam wszystkich. Od jakis 2 tygodni moje rybki zupelnie stracily apetyt. Wczesniej przyjmowaly praktycznie kazdy rodzaj pokarmu (od sychego granulatu popzrez mrozony do zywego). Teraz natomiast, kiedy podaję im pokarm, łapia go od niechcenia w pysk i natychmiast wypluwaja, co zmusza mnie go ciągłego zbierania go z dna. Jeśli chodzi o parametry wody i temparaturę, to nic się nie zmieniło, wiec nie wiem skąd taka zmiana. Czy mógłbym uzyskać tutaj jakaś poradę? Sam nie mam już żadnych pomysłow. Pozdrawiam.

Jedni mówią: conradowska maniera pisania, drudzy mówią: lenistwo A ja tylko poproszę: piszmy w ojczystym języku. A ten wymaga, by zdanie zaczynało sie z wielkiej litery i posiadało formy przestankowe w postaci przecinków i kropek we właściwych miejscach, no i przydałyby się polskie litery. Powyższy strumień świadomoiści poprawiłem, tak by zrozumiałym stał sie dla szerszego grona odbiorców.

Marek
Ostatnio zmieniany: 23/09/2008 23:52 przez King.

Odp:Totalny brak apetytu 23/09/2008 23:20 #13061

serwus!
w jakim wieku i jakiej wielkości są ryby?
jaki zbiornik i ile ryb tam buszuje?
jak wyglądają kupy?
czy cokolwiek jedzą?
jakie parametry sprawdzasz i jak często i w jakich ilościach podmieniasz wodę?
czy zmieniałeś ostatnio dietę?
czym dokładnie do tej pory karmiłeś?
  • pinx
  • Użytkownik

Odp:Totalny brak apetytu 23/09/2008 23:57 #13063

pinx zadał sporo pytań, ja dorzucę jeszcze tylko jedno: jakie są te parametry wody? W szczególności interesowałby mnie poziom związków azotu: Amoniak, Azotyny, Azotany. Jeżeli to możliwe, to przydałaby się tez fotka ryb i zbiornika.

Bez odpowiedzi na tych kilka prostych w sumie pytań, będziemy bardzo długo krążyć wokół powodu, dla którego Twoje ryby grymaszą przy jedzeniu. Powodów może być na prawdę dużo.

Marek
  • King
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 23/09/2008 23:57 przez King.

Odp:Totalny brak apetytu 24/09/2008 07:16 #13064

Dorzucę tylko pytanie o stan tych ryb. Chodzi mi o to czy nie chudną, nie mają dziwnych kolorów, nie ocierają się o elementy akwarium, nie mają ubytków ciała (skóra, płetwy, ...), lub jakichkolwiek zmian, jak się zachowują, jak pływają, jak mają ułożone płetwy, polegują na dnie?
I jeszcze, czy podajesz im może żywy pokarm? Ten powinny ruszyć, choćby nie wiem co, szczególnie drobniczkę .
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Totalny brak apetytu 24/09/2008 08:14 #13065

Mam akwarium 350l. Są w nim 2 ryby. Mają one po około 22 może 23cm długości. Obie ryby pochodzą z różnych źródeł i mam je dokładnie od roku i 2 miesięcy. dostałem je kiedy miały po 1,5cm.
Cały czas karmione były urozmaiconym pokarmem np. : suszony granulat, mrożona ochotka, serca wołowe, dżdżownice żywe, białe robaki (takie jak na ryby), spirulina w pałeczkach, mięso ryb morskich itp.
W zachowaniu ryb zmieniło się tylko to, że uwzieły sie na jeden korzeń i za wszelka cenę chca go przesunąć atakując go otwartymi pyskami. W ubarwieniu nie ma żadnych zmian. Ryby od prawie 2 tygodni praktycznie nie jedzą wogole! Od czasu do czasu zdaży im sie coś przełknąć ale to jeden kawałek na jakies 2 - 3 dni. Nie zauważyłem też żeby ubyło im coś z masy ciała.
Raz w tygodniu wymieniam prawie połowe wody w zbiorniku dodająć też co jakiś czas Tetra Easy Balance.
Sprawdzam twartość, odczyn pH, zawartość azotanów. Jednym słowem ryby wyglądają na zdrowe i są bardzo ruchliwe. Zastanawiałem się natomiast czy możliwe jest że rybki mogą przystąpić do tarła? I czy dlatego zrobiły sobie tak dlugą głodówke? Ostatnio wyrażnie mają się ku sobie.

Odp:Totalny brak apetytu 24/09/2008 08:54 #13067

Przed tarłem raczej powinny jeść więcej, szczególnie samica... Jaka masz temperaturę wody?
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Totalny brak apetytu 24/09/2008 11:12 #13071

z tego co opisujesz to nie ma żadnych dodatkowych objawów poza brakiem apetytu.
przyczepię się jeszcze raz do kwestii odchodów ... zauważyłeś coś?
pisałeś, że od czasu do czasu przełkną jakiś kawałek...jest to jakiś szczególny rodzaj pokarmu?
jak mniej więcej procentowo w stosunku do pozostałego pokarmu wyglada skarmianie sercem wołowym?
pytałeś czy mogą to być objawy tarła.
według mnie mogą, choć okres po zaprzestaniu jedzenia do złożenia ikry jest już dość długi.
wcześniej jadły za cztery?
ps.cały czas parametry wody bardzo ważne!..możesz podać?
  • pinx
  • Użytkownik

Odp:Totalny brak apetytu 24/09/2008 13:05 #13073

U mnie dwa razy miały tarło i nie zauważyłem zmian w znikaniu jedzonka:) ... może ryby mają jakiegoś obcego w sobie...ciężko powiedzieć.

Tomek
  • tomled28
  • Użytkownik

Odp:Totalny brak apetytu 24/09/2008 23:37 #13108

obserwowałem podobne sytuacje niejednokrotnie, szczególnie u samic pielegnic w ogóle.
mam wrażenie, ale to moje domysły, że instynkt w trakcie opieki nad ikrą i młodymi (nie jest to regułą) nakazuje z dużą ostrożnością traktować połykanie czegokolwiek. u samców zdarza się to rzadziej i polega raczej na zabsorbowaniu godami.
z tego względu, że czas trwania tej głodówki jest przydługawy dopytuję na różnych frontach.
  • pinx
  • Użytkownik

Odp:Totalny brak apetytu 22/02/2011 21:03 #34087

Mam podobny problem z Oscarami nie chca nic jesc,dziubna czasami drewnokada albo czerwonego robaczka tak od niechcenia.
Trwa to tak od kilku tygodni a co do parametrow:
PH-6.6
AMMOIA-0-0,5
NITRITE-0
NITRATE-0
Przez 2 tygodniach podmieniałem im co 2 dni 50% wody.
Zastanawiam sie czy by je nie odrobaczyc,znalazlem w necie taki srodek na robaki (Kusuri Fish Discus Wormer)

wormerplus.co.uk/retail_shop/index.php?productID=5

Carlos.
  • Carlos
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.25 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.