wtorek, styczeń 26, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Totalny brak apetytu
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Totalny brak apetytu

Odp:Totalny brak apetytu 01/06/2011 15:08 #36216

kamyllo2 napisał:
Powtórzę się znów, ale może "żywej wody" spróbuj?

Z kad najlepiej zebrac taka wode?

Korleone kubelkow nie dotklem od przeprowadzki kiedy je podlaczylem w zbiorniku (z kad taki pomysl aby odlanczac kubelki na noc?)
  • Carlos
  • Użytkownik

Odp:Totalny brak apetytu 01/06/2011 15:14 #36217

Dolewaj startery i jak mówił Kamil dolej wody i trochę np liści z jakiegoś bezrybnego strumyka lub oczka wodnego.
Lepiej zadziała niż startery.

EDYTA:
Z tego co piszesz to przez 8 tygodni nie możesz uruchomić biologii w zbiorniku z 2 rybami.
Albo masz coś skopane z filtrami albo testy kłamią.
Pisałeś że ryby nie jedzą. Duże są? Może przełóż je do jakiegoś mniejszego zbiornika i przelecz je prazi na wszelaki syf w przewodzie pokarmowym albo lepiej flubendazolem.
Możliwe że biologia nie rusza bo ryby nie srają -> ryby nie srają bo są podtruwane takie błędne koło trochę.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
Ostatnio zmieniany: 01/06/2011 15:22 przez tuptus.

Odp:Totalny brak apetytu 01/06/2011 15:31 #36218

Zostaje kwestia leczenia ryb może lałeś coś do wody?,lub UV stosujesz? kranówka mocno ozonowana,pomijam chlorowanie bo to byś zauważył.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 01/06/2011 15:39 przez Rysiek.

Odp:Totalny brak apetytu 01/06/2011 15:32 #36219

Chcesz zywej wody dawaj do mnie z bankami przed tym jak bede podmienial Hehe a tak na powaznie cos dlugo to startuje. Ryby nie chca jesc nie sraja pewnie za duzo wiec nie maja sie czym bakterie zywic. Zamkniete kolo.

Ja bym robil restart, moze nie dotykal kublow ale wode w akwarium wymienil cala. N3/4 nie moze byc nawet sladowe, minimalne i sladowe NO2 czasami sie spotyka ale to pierwsze nie moze byc >0.

Pozdro Carlos.
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Totalny brak apetytu 01/06/2011 15:41 #36221

Zastanawiam czy nie ma nic wspolnego JBL Aqua Dur Plus na podniesienie GH/KH
UV nie uzywam chlorowita w normie,innej chemii nie uzywam.
  • Carlos
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 01/06/2011 15:44 przez Carlos.
Za tę wiadomość podziękował(a): czamasia

Odp:Totalny brak apetytu 01/06/2011 15:45 #36222

To sole z pierwiastkami i mikroelementami.Są pozytywne w działaniu.

p.s Do tego co pisał Tupek .Może kup kilka małych rybek na rozruszanie swoich pupili.
nie zauważyłem dałeś już rybki......sorrki.

p.s tak jeszcze na chwilkę.Wydaję się że chyba inna jest przyczyna.
Tak patrzę na twoje wyniki testów to widać że masz wszystko w porządku (jeżeli testy ok)
Tolerancja błędu pozostaje przy testach kropelkowych.Nie możliwe jest żebyś miał końcowe testy azotowe na zero,a amoniak/amon wykrywalny.Chyba że z tabeli błędnie odczytujesz.Też tak kiedyś zrobiłem to mi ledwo skali starczyło .Musiałeś czymś innym przytruć ryby.
Może sytuacje stresowe są,często.Oświetlenie za mocne?,częste zmiany czegoś.... wystrój?
Powodów może być jeszcze kilka od tego też będzie nie chęć do jedzonka wywołany stresem.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 01/06/2011 16:04 przez Rysiek.

Odp:Totalny brak apetytu 01/06/2011 16:06 #36223

tuptus napisał:
Dolewaj startery i jak mówił Kamil dolej wody i trochę np liści z jakiegoś bezrybnego strumyka lub oczka wodnego.
Lepiej zadziała niż startery.

EDYTA:
Z tego co piszesz to przez 8 tygodni nie możesz uruchomić biologii w zbiorniku z 2 rybami.
Albo masz coś skopane z filtrami albo testy kłamią.
Pisałeś że ryby nie jedzą. Duże są? Może przełóż je do jakiegoś mniejszego zbiornika i przelecz je prazi na wszelaki syf w przewodzie pokarmowym albo lepiej flubendazolem.
Możliwe że biologia nie rusza bo ryby nie srają -> ryby nie srają bo są podtruwane takie błędne koło trochę.

Testy nie klamia sprawdzalem w domu i w sklepie Akwarystycznym.
Na robactwo mam tylko Wormer Plus (KUSURI) Flubendazole-based,posiadam jeszcze Metronidazol.
  • Carlos
  • Użytkownik

Odp:Totalny brak apetytu 01/06/2011 16:10 #36224

Bakterie nitryfikacyjne są również niezwykle wrażliwe na jony metali ciężkich.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp:Totalny brak apetytu 01/06/2011 16:58 #36225

Ale jezeli u Carlosa jest minimalnie wykrywalne NH3/4 a No3 wynosi 1 czy blisko 0, jak pisal - to niezbity dowod na to ze biologia tam nie dziala ! No3 powinno wskazywac cokolwiek, np 20, 30 ! Zbija je podmianami pod warunkiem ze w kranowie ma No3 = 0. (czy duzo nizsze od wody w akwarium, ale to syzyfowa praca).

Nie wierze w No3 = 1 kiedy ryby sa w akwarium i poprawnie dziala biologia. Cyba ze automatyczna podmiana wody jak u Subka w duzym stopniu.

Jakie masz testy Carlos ?

Pozdrawiam
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Totalny brak apetytu 01/06/2011 17:04 #36226

Mialem sprawdzane testami JBL w skleie Akwarystycznym a ja mam API.
Zapodam jescze raz Tetra Bactozym.
  • Carlos
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.24 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.