wtorek, styczeń 26, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Totalny brak apetytu
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Totalny brak apetytu

Odp:Totalny brak apetytu 01/06/2011 17:19 #36227

Ja bym Carlos juz nic nie aplikowal. Masz przeciez ryby, masz pewnie jakas obsade dna czy cos, bilogia wystartuje sama. Spusc wiekszosc wody i zalej nowej. Powinno ruszyc. Kto wie czy sztuczne bakterie jakie tam zapodales czasami nie narobily tej kichy moze jakies po terminie byly ?

Co do API wiem ze tu znana, ja u nikam. Sam Zoolka z PL ciagne. Cos z sery czy tetry wyproboj.

Pozatym ktore to ryby nie chca jesc co masz teraz ? Nie informujesz na biezaco, fotek nie robisz....Mi krolik nie chce jesc, zaparcie ma a na Veta kasy nie ma wiec sam lecze

Pozdrawiam
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Totalny brak apetytu 01/06/2011 17:27 #36229

Tableti podalem okolo 1,5 tygodnia temu a akwa stoi ponad 6 tygodni a rybcie te same co byly 4 bialaski i zostaly 2 najczysciejsze
DSC07870-20110601.jpg
Załączniki:
  • Carlos
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 01/06/2011 17:33 przez Carlos.

Odp:Totalny brak apetytu 01/06/2011 17:29 #36230

minimalne i sladowe NO2 czasami sie spotyka

Karlos,
Ja gdy tak miałem (często grzebałem w filtracji itp) i miałem NH3 0 NO2 zawsze jakoś zabarwiło na takie 0,5 wyglądając i NO3 normalnie szybko strasznie rosło - biologia jeszcze nie wystartowana i miałem ciągle problemy, jak nie glony to ryby nie jadły....

Małe akwa = duże podmiany + super sprawna filtracja - tego nie da się uniknąć :/ a i tak woda nie pachnie tak jak przy 5ciu sztukach w 1000litrach.....

PS - widać tam ikre na kamieniu - to para? Jaki mają mniej więcej wiek i wielkość? I Jakie akwa?
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 01/06/2011 17:32 przez corleone.

Odp:Totalny brak apetytu 01/06/2011 17:39 #36231

corleone napisał:
minimalne i sladowe NO2 czasami sie spotyka

Karlos,
Ja gdy tak miałem (często grzebałem w filtracji itp) i miałem NH3 0 NO2 zawsze jakoś zabarwiło na takie 0,5 wyglądając i NO3 normalnie szybko strasznie rosło - biologia jeszcze nie wystartowana i miałem ciągle problemy, jak nie glony to ryby nie jadły....

Małe akwa = duże podmiany + super sprawna filtracja - tego nie da się uniknąć :/ a i tak woda nie pachnie tak jak przy 5ciu sztukach w 1000litrach.....

PS - widać tam ikre na kamieniu - to para? Jaki mają mniej więcej wiek i wielkość? I Jakie akwa?

Przy bilogii ktora nie wystartowala nie moglo byc u Ciebie zadnego NO3. Dzialajaca biologia (poprawnie dzialajacy cykl azotowy) to wlasnie brak wskazan na NH3/NH4, zerowe lub minimalne NO2 i wzrastajacy poziom NO3.

Wiec jezeli u Ciebie Corleone roslo NO3 to bilogia juz dzialala

Tak w woli wyjasnienia.

Ladne bialaski Carlos.

Moze maja stres jak pisal Rysiek. Przestaly jesc nagle czy stopniowo ? Jak szybko po przeprowadzce przestaly jesc ?

Jak ja zmienilem mieszkanie i ryby wpuscilem jeszcze do starego zbiornika, te dzikusy ktore mialem nie jadly przez 14 dni prawie. Zaczely skubac po kilku dniach w nowym zbiorniku.

Pozdrawiam
  • rmboss
  • Zablokowany
Ostatnio zmieniany: 01/06/2011 17:41 przez rmboss.

Odp:Totalny brak apetytu 01/06/2011 17:48 #36232

corleone napisał:
[quote]

Prawdopodobnie to parka,to nie ikra tylko żwir bo tak kopia jak w kopalni odkrywkowej.
Mają około 24-25 cm i jakieś 8 miesięcy.Akwarium jeszcze 260l

Przestały już jeść jeszcze przed przeprowadzka. Teraz tak dzióbną czasami.
  • Carlos
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 01/06/2011 17:51 przez Carlos.

Odp:Totalny brak apetytu 01/06/2011 17:57 #36233

Wiec jezeli u Ciebie Corleone roslo NO3 to bilogia juz dzialala

Tak ale jeżeli no2 jest jeszcze wykrywalne to biologia już działała ale nie pełną parą.....
NO2 MUSI być = 0
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 01/06/2011 17:57 przez corleone.

Odp:Totalny brak apetytu 01/06/2011 18:02 #36234

Dieta, zmiana pokarmu no i podzialaj z woda. NH3/4 ma i musi byc = 0 !

Przy bardzo niskim PH moglo by cos tam wskazac ale Twoje PH nie jest jakies nadzwyczajne.

Dasz rade, dawaj znac na biezaco.

Pozdrawiam
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Totalny brak apetytu 01/06/2011 18:23 #36236

Carlos napisał:

Przestały już jeść jeszcze przed przeprowadzka. Teraz tak dzióbną czasami
Było tak od razu nie się co dziwić.Moje sprzedane Redy nie jadły 1-mc!!! calutki.
Teraz wpieprzają co wrzuci nowy właściciel do akwarium.
Druga sprawa że może dobiera Ci się para i szykuje się najprawdopodobniej na tarło.
Tak jest że czasami nie mają w ogóle chęci na jedzonko tylko na piep.....
Ryby na zdj.widać zdrowe i ładne.

p.s wątek nie o tym .....ale co Wy z tym NO3- że nie może być zero.Ja mam zero może dwa stopnie i wszystko gra w akwarium.Dopowiem tylko że nawet akwarium słodkowodne może rok czasu dojrzewać.Nawet rok.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 01/06/2011 18:27 przez Rysiek.

Odp:Totalny brak apetytu 02/06/2011 18:21 #36285

Rysiek napisał:
Druga sprawa że może dobiera Ci się para i szykuje się najprawdopodobniej na tarło.
Tak jest że czasami nie mają w ogóle chęci na jedzonko tylko na piep.....
Ryby na zdj.widać zdrowe i ładne.

A jak u was wygladalo przygotowanie do tarla i dobieranie sie w pary?
Moje kopia od 2 tygodni dol i podkopuja kamien,czasami go niby czyszcza.

Zapodalem dzisiaj tabletki do filtra Tetry jako pozywke dla bakteri i jeszcze poszukam jakiegos strumyka,ocza wodnego i poddmienie troszke wody jak radzil Kamyllo2.

Thanks Carlos.
  • Carlos
  • Użytkownik

Odp:Totalny brak apetytu 02/06/2011 18:35 #36287

Najlepsza byłaby garść liści z niezarybionego zbiornika.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Wygenerowano w 0.48 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.