wtorek, styczeń 26, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Red Oscar
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Red Oscar

Red Oscar 09/11/2008 18:42 #14751

Witam wszystkich jestem tutaj nowy no i pierwszym tematem zaczynając chciałbym sie dowiedzieć czy mogę karmić moje małe ok.4cm oskary sercem wołowym czy też ma to być narazie suche jedzonko?
  • Rooney
  • Użytkownik

Odp:Red Oscar 09/11/2008 19:42 #14756

Musisz karmić wszystkimi rodzajami pokarmów. Warto by zacząć bytność na forum od przeczytania podstaw, choćby tu:
www.pawiookie.pl/podstawy/pozywienie.html

Popsimy o więcej informacji o rybach i zbiorniku, bo karmienie to nie wszystko;)

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Red Oscar 10/11/2008 09:31 #14762

Już czytałem ale chciałem się upewnić.

Zbiornik 150l. (wiem że to bardzo mało dla dwóch 4 cm oskarków ale zmienię na większy)

oświetlenie:2 jarzeniówki daylight
ogrzewanie:brak
temperatura:23 stopnie
podłoże:piasek kwarcowy
rośliny: Hydrocotyle leucocephala
Pistia stratiotes
Napowietrzanie:2 filtry + napowietrzacz
Dodatkowo:korzeń
  • Rooney
  • Użytkownik

Odp:Red Oscar 10/11/2008 10:32 #14764

Rooney napisał:
Zbiornik 150l. (wiem że to bardzo mało dla dwóch 4 cm oskarków ale zmienię na większy)(...)

Dla 4cm. pawiczek teraz jest na pewno dosyć miejsca;) ,ale zbirnik jest na krótką metę ,z pewnoscią już wiesz o tym ,że pawiookie rosną w oczach i musisz się już rozglądać za czymś większym:)

Rooney napisał:
Już czytałem ale chciałem się upewnić.(...)

Artykuły u nas są napisane przez "profesjonalistów"
więc możesz im zaufać w 100% Pozdrawiam

Tomek
  • tomled28
  • Użytkownik

Odp:Red Oscar 10/11/2008 11:42 #14765

tomled28 napisał:
Rooney napisał:
Zbiornik 150l. (wiem że to bardzo mało dla dwóch 4 cm oskarków ale zmienię na większy)(...)

Dla 4cm. pawiczek teraz jest na pewno dosyć miejsca;) ,ale zbirnik jest na krótką metę ,z pewnoscią już wiesz o tym ,że pawiookie rosną w oczach i musisz się już rozglądać za czymś większym:)

Zastanawiam się czy nie zostawić takiego samego zbiornika jeśli chodzi o szerokość i długość a tylko zakupić o wiele wyższy oczywiście wiąże się to ze wzmocnieniem całej szafki podtrzymującej ale przede wszystkim zastanawiam się czy moim oskarkom będzie coś takiego odpowiadało?
  • Rooney
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 10/11/2008 12:50 przez kamyllo2.

Odp:Red Oscar 10/11/2008 14:07 #14767

Zdecydowanie nie. Powierzchnia dna ma znacznie większe znaczenie niż wysokość zbiornika. Pawiookie podobnie jak większość pielęgnic, obierają część dna jako własny rewir, dlatego dość ważne jest by powierzchnia ta była jak największa. Oczywiście, jeżeli warunki Ci na to nie pozwalają i jest podwyższenie zbiornika to jedyna możliwość na powiększenie rybom przestrzeni życiowej, to bezwzględnie należy z niej skorzystać. Im więcej wody będzie w zbiorniku, tym łatwiej będzie utrzymać w normie jej parametry.

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Red Oscar 10/11/2008 14:16 #14769

Więc jednak kupię akwarium o zdecydwanie większej powierzchni dna a zrezygnuję z podwyższenia żeby moje oskary czuły sie zdecydowanie lepiej.
  • Rooney
  • Użytkownik

Odp:Red Oscar 14/11/2008 18:54 #14851

Witam bardzo dużo osób sugerowało abym zaczał karmić moje pawice glizdami czy to dobry pomysł ?.Raz już spróbowałem je tym karmić ale im to wcale nie smakuje.
  • Rooney
  • Użytkownik

Odp:Red Oscar 14/11/2008 22:17 #14863

Rooney napisał:
Witam bardzo dużo osób sugerowało abym zaczał karmić moje pawice glizdami czy to dobry pomysł ?.Raz już spróbowałem je tym karmić ale im to wcale nie smakuje.

Bo czasem trudno za tymi rybami nadążyć. Moje swego czasu uwielbiały, potem im się odwidziało. Ostatnio znowu je polubiły, bo jakoś nie podchodzą im pałeczki Sery (Granuar).

Oczywiście możliwe są też kwestie chorobowe/pasożytnicze, ale nie dajmy się zwariować. Inne rzeczy jedzą?

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Red Oscar 15/11/2008 00:17 #14871

Tak inne rzeczy jedz bez problemu.Może jak będa starsze to zaczną jeść glizdy.
  • Rooney
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.