środa, styczeń 27, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

malec
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: malec

malec 18/12/2008 11:36 #16029

Witam
jedno pytanko czym najiepiej karmic malenstwo ok.4cm tym samym co duze tylko posiekane a moze macie jakies wlasne sposoby.Skruszylem troche cichlid gold medium cos tam podziubala ale czy to dobry pokarm dla takiego malca bo larwy komara to chyba niezbyt dobry pomysl.Dziekuje za wszystkie odpowiedzi i oczywiscie ZDROWYCH WESOLYCH SWIAT!!!.
  • fcpz
  • Użytkownik

Odp:malec 18/12/2008 12:29 #16031

Pokarm może być podobny dla dużych i małych, tylko stopień jego rozdrobnienia musisz dopasować do rozmiarów pyska ryby. Larwy komarów, jeżeli je widzi i zjada, jak najbardziej dawaj. Możesz na tym etapie pokombinować z różnymi mrożonkami, np krylem. Ważne jest, aby ryba dostała dużo białka, czyli wszelkiego rodzaju pokarm pochodzenia zwierzęcego będzie raczej dobry. Z resztą, najlepiej poczytaj ten artykuł:
>>> www.pawiookie.pl/podstawy/pozywienie.html
Tylko pamiętaj, aby nie ograniczać się do gotowych, suchych pokarmów. Te z astaksantyną traktuj raczej jako dodatek do diety, a nie jej podstawę.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:malec 18/12/2008 12:34 #16032

cześć ja karmiłem z suchych- gammarusem,spirulinką w płatkach,pozostałością suchego po poprzedniej obsadzie,żywcem-siekane dżdżownice,siekany mącznik,siekane drewnojady,mrożonki-artemia,lasonogi,kryl gruby(niepolecam ochotki)+ raz na jakiś czas mrożonym sercem wołowym z żołtkiem,szpinakiem lub sałatą(+ witaminki w płynie),wątróbką drobiową,i hitem z lidla- krabami mrożonymi(paczka za całe 2 pln)tarte na drobnych oczkach.Karm często urozmaiconym żarciem a będą rosły w oczach:) Tomek

Odp:malec 04/01/2009 20:22 #16553

Witaj,
Najważniejsze jest urozmaicanie pokarmu. Wtedy pawiooka nie wybrzydza. Moja ma ok, 20 cm i je mrożonego wodzienia wyłapujac z toni. Można by powiedzieć, że ze względu na wielkość nie powinna go zauważyć. Najlepiej lubi serce wołowe. Czeka chwilę aż się troszkę rozmrozi i łyka całą kostkę. Kryla skubie pojedynczo. Ochotki nigdy nie ruszyła, ale ja jej nie zmuszam, ponieważ wg mnie jest to jeden z najgorszych mrożonych pokarmów. Pałeczki daję na dobranoc, jako zabawę. Podsumowując od małego karmię ją tym samym pokarmem tylko różnej wielkości. Jak była mała ok. 5cm to dawałem mrożonki dzielone na kilka części. Od czasu do czasu kupuję jej danio, ponieważ mam malawi to dostaje również mrożone pyszczaki , poza tym dżdżowinice , białe robaki świerszcze i krewetki.

Pozdrawiam
Adam

Odp:malec 04/01/2009 21:41 #16558

adam_lazar napisał:
Najważniejsze jest urozmaicanie pokarmu. Wtedy pawiooka nie wybrzydza. Moja ma ok, 20 cm i je mrożonego wodzienia wyłapujac z toni.

No to jest niezłe, ja mam 25-28cm ryby, po świętach pustki w Ostrołęckich sklepach krewetki mi się skończyły więc dziś poza mrożonymi uklejkami dałem im co mi zostało - 8 kostek wodzenia, wyjadły co do jednego, a nie mogłem uwierzyć że będzie im się chciało...
  • Flex
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.17 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.