środa, wrzesień 29, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

mięso - ugotowane czy surowe?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: mięso - ugotowane czy surowe?

mięso - ugotowane czy surowe? 14/02/2009 12:30 #17985

Witam,
przeglądałem wątki o żywieniu, ale nigdzie nie znalazłem informacji, czy mięso podajemy rybciom surowe, czy ugotowane? Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Odp:mięso - ugotowane czy surowe? 14/02/2009 13:28 #17987

angelofpeter napisał:
Witam,
przeglądałem wątki o żywieniu, ale nigdzie nie znalazłem informacji, czy mięso podajemy rybciom surowe, czy ugotowane? Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Surowe - przynajmniej ja takie stosuję.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:mięso - ugotowane czy surowe? 14/02/2009 13:30 #17988

a jakie? mozna dawac schab z kurczaka? z zylami moze byc?

Odp:mięso - ugotowane czy surowe? 14/02/2009 14:09 #17992

Oczywiście surowe, jak najbardziej. U mnie i tak nie jedzą A co do pytania jakie mięso to polecam wołowinę najbardziej. A ogólnie to mięso wołowe, drobiowe, wieprzowe. Więc to co napisałeś może dla nich pasować.

Pozdrawiam Rafał - Romek
  • Romek
  • Użytkownik

Odp:mięso - ugotowane czy surowe? 17/02/2009 00:42 #18096

Ja stosuję surowe mięso pewnie tak jak większość użytkowników
  • Tyson
  • Użytkownik

Odp:mięso - ugotowane czy surowe? 17/02/2009 07:51 #18097

Surowe wg mnie jest dużo bardziej odżywcze. Podejrzewam też, że ryby chętniej zjedzą surowe mięsko. Głównym czynnikiem ograniczającym jest zawartość tłuszczu, który u ssaków jest inny składem niż np mięso ryb, czy zwierząt wodnych. Chodzi o zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych. W mięsie lądowych zwierząt jest ich mniej. Trawienie u ryb jest wtedy dużo mniej wydajne. Ale to tak na marginesie .
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:mięso - ugotowane czy surowe? 17/02/2009 12:30 #18105

Zawsze można karmić surową rybą.
Filet ze sklepu np. mintaj, morszczuk, łosoś lub coś podobnego.
Zero problemów z trawieniem i przechowywaniem.
Wiem że nie wszystkie jedzą ale trzeba uczyć do wszystkiego a nie tylko do tego co jedzą.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:mięso - ugotowane czy surowe? 19/02/2009 15:52 #18220

Chociaż ma od niedawna ok. 1 miesiąc Oskarki lubią kawałki surowego mięsa ryby np.karpia czy amura .
  • Sylwix
  • Użytkownik

Odp:mięso - ugotowane czy surowe? 19/02/2009 15:58 #18225

Swojsko to brzmi karp, amur, masz może dostęp do stawu? bo ja poszukuje kogoś takiego kto ma i by mi pomógł znaleźć miejsce gdzie można kupić jakąś drobnicę, do karmienia pawiookich oczywiście
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:mięso - ugotowane czy surowe? 19/02/2009 16:01 #18227

Moja siostra ma pracuje w spółdzielni tam w czasie listopad do wigilii ona pracuje na stawach.I dlatego karpie i inne ryby mamy pod dostatkiem w październiku listopadzie i grudniu siostra dostaje ryby jako premię A teraz akurat daje karpia bo kawałek 1 dzwonek odmroziłam z zamrażarki i kroje i po kawałku
  • Sylwix
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.39 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.