wtorek, styczeń 26, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

owady
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: owady

owady 25/09/2007 21:30 #230

Moje, a zapewne i Wasze oskary uwielbiają jeść owady.. Macie może jakiś patent na nałapanie ich jednorazowo dużej ilości? Jakiś pomysł na pułapkę na świerszcze, skorki lub chrząszcze? Takie, żeby wieczorem nastawić, a rano zebrać \"plon\"? Bo mi tylko ze starych, ogólniakowych czasów przypomina się, że jak się zostawi butelkę z resztką wina koło stodoły, to rano pływa w niej ze dwadzieścia \"szczypawek\"..

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

O:owady 26/09/2007 16:32 #245

Przegrzebałem internet.. Poza ordynarnym machaniem siatką dość ciekawy patent mają działkowicze na turkucia podjadka (kawał mięska, ryby byłyby zachwycone). Otóż wkopuje się w ziemię ... wannę.. - tak, by jej górny brzeg był poniżej poziomu gruntu jakieś 15-20 centymetrów.. A przy inwazji turkucia codziennie rano wybiera się go dziesiątkami..

Problemy dwa - raz wielkość wanny, dwa to, że turkuciów to widziałem w swoim życiu może z 10 sztuk. Ale może działać też na inne owady, które nie potrafią latać Trochę już pora nie ta, ale w przyszłym roku.. kto wie..

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

O:owady 26/09/2007 16:51 #246

Rafał, turkuć chyba jest pod ścisłą ochroną?, nie dam sie za to pociąć, ale tak mi się wydaje, inne owadziska czemu nie, upewniłem się, to nie turkuć, to stepówka, Oskary mogą jeśc do woli.<br><br>Edytowany przez: King, w: 2007/09/26 17:00
  • King
  • Moderator

O:owady 26/09/2007 17:00 #247

King napisał:
Rafał, turkuć chyba jest pod ścisłą ochroną?, nie dam sie za to pociąć, ale tak mi się wydaje, inne owadziska czemu nie.

Dobrze, że nie dasz się pociąć, bo we wszystkich moich źródłach figuruje jako szkodnik upraw

Jest na swój brutalny sposób piękny, krzyżówka świerszcza z kretem, ale szkodnik - więc można go łapać bez większych skrupułów.

Zupełnie przyzwoita fota:
pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Gryllotalp...alpa_vorne-flach.jpg

Rafał<br><br>Edytowany przez: Rafal, w: 2007/09/26 17:02
  • Rafal
  • Administrator

O:owady 26/09/2007 18:42 #248

Jeżeli chodzi o rozpieszczanie Oscarów to ja polecam pędraki. nie opracowałem żadnej masowej technologii zbioru jednak zawsze podczas niedzielnego spacerku zabieram małą łopatkę i ... idę do sąsiada w truskawki:D tam jest ich sporo. Tu krzaczek podkopie inny wyrwe i zawsze się coś znajdzie a rybki je kochają.
  • Mesiek
  • Użytkownik

O:owady 09/10/2007 13:02 #533

ja kupuje świerszcze dla moich pajączków w zoologicznym a na allegro idzie kupić jeszcze dużo taniej robaki z własnych hodowli, a z odłowem wszelkich robaków z natury radziłbym uważać bo np. młode kameleony karmione świerszczami łapanymi na podwórku często zdychają bo te robaki potrafią jakieś choróbska przenosić
  • tratox
  • Użytkownik

O:owady 09/10/2007 13:24 #538

tratox napisał:
ja kupuje świerszcze dla moich pajączków w zoologicznym a na allegro idzie kupić jeszcze dużo taniej robaki z własnych hodowli, a z odłowem wszelkich robaków z natury radziłbym uważać bo np. młode kameleony karmione świerszczami łapanymi na podwórku często zdychają bo te robaki potrafią jakieś choróbska przenosić

Kameleonów nie posiadam - więc nie wiem.. Natomiast zastanawiam się, jakie rybie choroby mógłby przenosić owad, zwłaszcza lądowy. Inna jeszcze kwestia - to zawartość przewodu pokarmowego takiej \&quot;dziczyzny\&quot; - bez porównania bogatsza niż owadów hodowlanych. Bardziej obawiałbym się insektycydów, które potencjalnie mogą się kumulować w owadach i podtruwać ryby. Swoje \&quot;dziczki\&quot; zbieram w otulinie Puszczy Kampinoskiej i - odpukać - bez sensacji, a ryby się o nie wręcz zabijają.

Nie zmienia to jednak faktu, że hodowlę świerszcza niedługo uruchomię u siebie - bo chyba bym splajtował ciągle je kupując Wnioski i spostrzeżenia oczywiście pojawią się na forum..

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

O:owady 09/10/2007 13:33 #542

nie wiem jakie może przenosić choroby ale kameleon od byle czego nie zdycha, może wlasnie raczej chodzi o nawozy czy inne chemikalia jakich taki dziki owad może sie nażreć, ja kiedyś zamawiałem na allegro po 130sztuk za 15zł z wysyłka świerszczy, co do rozmnażania ich to ciężka sprawa bo to są kanibale zjadają sie nawet miedzy sobą, ja spróbuje z zebrami zobaczymy jak to szybko będzie rosło
  • tratox
  • Użytkownik

Odp: O:owady 11/01/2008 10:23 #3138

Dla zainteresowanych......domowa hodowla chrząszczy:

www.zibi.entomo.pl/h%20chrzaszczy.html

Odp: owady 22/01/2008 17:25 #3513

Mam pytanko......czy karmił ktoś z Was rybcie suszonymi owadami. Znalazłem w necie firmę, która oferuje różne robactwo w puszkach. Może ktoś widział jak to wygląda, czy warto to kupić??. Dotychczas zdarzyło się, że karmiłem gammarusem i stynką ale to wygląda na coś innego:huh: .

produkty.animalia.pl/produkty_info.php?id=33

www.twenga.pl/dir-Hobby-i-Rozrywka,Ptaki...ta,Pokarm-dla-zolwia
Ostatnio zmieniany: 22/01/2008 17:38 przez Rafal. Powód: Poprawiłem tytuł posta - w ramach usuwania zaległości po poprzedniej wersji forum
Wygenerowano w 0.42 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.