niedziela, styczeń 24, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

raki
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: raki

raki 25/09/2007 22:55 #233

Przez krewetkę Moniki zacząłem się zastanawiać nad wykorzystaniem większych skorupiaków jako pokarm dla pawiookich. Czy znane są Wam może stanowiska raka pręgowatego (amerykańskiego) i raka sygnałowego? Obydwa gatunki są \"obce\" dla naszej fauny, wypierają nasze gatunki raków, pręgowaty na dodatek przywlókł \"dżumę\" raczą - może warto było by i nimi skarmiać? Z dużymi osobnikami ryby pewnie miały by problem, ale takie parocentymetrowe zapewne by pokochały.

Wspomniane stanowiska najchętniej koło Warszawy, ale jesli ktoś zna jakieś inne, to też niech się pochwali - może inni też będą chcieli spróbować.

A może w ogóle ktoś z Was już karmi ra(cz)kami, a ja wyważam otwarte drzwi?

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

O:raki 14/11/2007 11:11 #1282

W przypddku raków zawsze miałem problem z pozyskiwaniem tych mniejszych (w celach wędkarskich, ale z pewnością same \"szyjki rakowe\" (odwłoki) byłby bezproblemowo przyjmowane przez pawiookie...
  • marcinc
  • Użytkownik

O:raki 14/11/2007 11:29 #1288

marcinc napisał:
W przypddku raków zawsze miałem problem z pozyskiwaniem tych mniejszych (w celach wędkarskich, ale z pewnością same \"szyjki rakowe\" (odwłoki) byłby bezproblemowo przyjmowane przez pawiookie...

Smakowałyby na pewno.. Gdzie łapiesz swoje?

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

O:raki 14/11/2007 12:07 #1296

No niestety jest to jakiś rów słynacy z niezbyt czystej wody, a zastosowanie było tylkowędkarskie... na wiosne na pewno będize trzeba rozejrzeć sę za czymś innym.
  • marcinc
  • Użytkownik

O:raki 14/11/2007 12:12 #1299

Ech.. chyba jednak faktycznie będę musiał wykopać sobie kawał \"stawiku\" i zamontować tam stosowną faunę Raki, ślimaki i drobiazg rybi

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

O:raki 14/11/2007 12:54 #1301

Rafal napisał:
Ech.. chyba jednak faktycznie będę musiał wykopać sobie kawał \"stawiku\" i zamontować tam stosowną faunę Raki, ślimaki i drobiazg rybi

Rafał

Z własnego doświadczenia odnośnie dołków w ziemi zalanych wodą to ślimaki montują się same tak samo plankton oraz organizmy bentosowe typu kiełmże kolejnym plusem są żaby: wiosną skrzek kijanki później małe żabki same przysmaki. co do rybek to nie moge się zdecydować molinezje nie wypaliły a kolorowych karasi mi żal chociaż jak wpuszczam do akwa to oskary szaleją jak zobaczą jakiegoś kolorowego odmieńca najlepiej reagują na czerwone i białe i wszelkie połączenie tych kolorów:D Faktem jest że w oczku wymiary 8x4 ok 30m3 wody przez wakacje narobiło się ok 3-5 tysięcy małych karasi z 6 tarlaczków które dostałem od kolegi byłoby więcej gdybym jakoś je dokarmiał ale poszedłem w projekt niskobudżetowy:P
Dlatego karasie moim zdaniem są niezłym pomysłem tylko muszę pozbyć się współczucia:evil:
  • Mesiek
  • Użytkownik

Odp: O:raki 08/01/2008 21:34 #3056

To ja Wam poradzę postawić baniaczek 30 litrów i kupic jednego raka marmurkowego (za grosze w wiekszości sklepów rybkowych). Jeden wystarczy bo u tych raków sa same samice, mnożą sie jak wściekłe chyba partenogenetycznie (jak cos myle to mówic bo w głowie mam brak snu i całodzienne wycie córki). Miałam wątpliwą przyjemność posiadania takiej dziewczyny.
Tyle tylko,że aby skarmiac pawice to by trzeba na skale przemysłową
  • Monika
  • Użytkownik

Odp: O:raki 08/01/2008 21:44 #3057

Monika napisał:
To ja Wam poradzę postawić baniaczek 30 litrów i kupic jednego raka marmurkowego (za grosze w wiekszości sklepów rybkowych). Jeden wystarczy bo u tych raków sa same samice, mnożą sie jak wściekłe chyba partenogenetycznie (jak cos myle to mówic bo w głowie mam brak snu i całodzienne wycie córki). Miałam wątpliwą przyjemność posiadania takiej dziewczyny.
Tyle tylko,że aby skarmiac pawice to by trzeba na skale przemysłową

Poczytałem trochę więcej:
www.terrarium.com.pl/zobacz/procambarus-...-marmurkowy-401.html
brzmi dobrze

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: raki 08/01/2008 22:00 #3058

Zupełnie o nich zapomniałem kiedyś mialem je w akwa 200 l razem z gupikami kontrolowały populacje ale same mnożyły się jak głupie nawet jak czyściłem kubełek to zazwyczj w dolnym pojemniku było kilka sztuk które wyglądały na zdrowe widać było nawet że dobrze sobie tam radzą, czyli zwierzak bardzo wytrzymały chyba wróce do korzeni i odpale starą 200-stke:D
  • Mesiek
  • Użytkownik

Odp: raki 10/01/2008 18:23 #3102

Dzisiaj poszedłem do marketu i kupiłem kilkanaście krewetek (takie czerwonawe ok. 12 cm jedna). W domciu wyjąłem jedną, obmyłem wodą i udałem się do pokoju zobaczyć, czy będzie smakowała moim pupilom. Otworzyłem pokrywę i trzymając nad wodą krewecię w rączce, zastanawiałem się jak tu ją najlepiej rozdrobnić. Kurcze......usiłowałem ją jakoś złamać, aż tu nagle wpadła mi do wody.....niechcąco. Chcę ją wyjąć...patrzę i.........kreweci nie ma. Patrzę na rybki, a jednej z paszczy wystaje kawałek ogona, a drugiej wąsy:laugh: Zjadły ją w minutę........a ja zastanawiałem się jak obrać mięso z pancerza:laugh:
Wiem, że krewecie , to nie raki, ale.........jestem trochę w szoku...nie poznaję moich rybek.....były takie ułożone....nawet nie zdążyłem zrobić zdjęcia.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.24 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.