środa, styczeń 27, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

mix doskonały
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: mix doskonały

mix doskonały 18/09/2009 09:58 #24073

witam,czytałem troche o waszych mixach i stwierdzam ze mrozenie tego to nieporozumienie troszke,dlatego jest syf itp,jestem karpiarzem od paru ładnych lat,mam doświadczenie w wyrobie pelletu i proteinek wiem mam propozycje,

-2 częsci wątróbki wołowej lub kura
-2 czesci ryb mielonych w całosci np.uklejka
-1 szpinak
-białka z jajek
-pokarm podstawowy dla pielęgnic
-robactwo suszone(kiełz np)
wszystko mielimy czy mixujemy jak kto woli,do konsystęcji papki którą mozemy wycisnąc przez strzykawe lub pistolet do silikonu,powstają wałki o dowolnej srednicy,wałki suszymy w piekarniku do postaci kamienia i gotowe!!!aaa potem je łamiemy

zaleta jest taka ze nie narobi to syfu poniewaz taki mix potrzebuje 20min na rozmoknięcie w wodzie a w brzuchu rozpadnie za szybciutko,ja to wypróbuje dodam jeszcze składniki takie jak mączka rybna.
  • hans123
  • Zbanowany do odwołania

Odp:mix doskonały 18/09/2009 10:15 #24074

Rozumiem, że wszystko bez grama żelatyny? Pomysł ciekawy. Jak masz doświadczenie w żywieniu karpi i sam robiłeś karmę, to liczymy na więcej pomysłów możliwych do adaptacji. Podejrzewam, że musisz poeksperymentować z karmami dla ryb drapieżnych, bo karpie... to trochę inna para kaloszy. Myślę, że bardziej sprawdziłyby się karmy dla pstrągów. Masz z nimi jakieś doświadczenia?
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:mix doskonały 18/09/2009 10:23 #24076

hans123 napisał:
Witam, czytałem trochĘ o waszych mixach i stwierdzam ze mrożenie tego to nieporozumienie troszkę, dlatego jest syf itp. Jestem karpiarzem od paru ładnych lat, mam doświadczenie w wyrobie pelletu i proteinek wiem, mam propozycję:

-2 części wątróbki wołowej lub kura
-2 części ryb mielonych w całości np. uklejka
-1 szpinak
-białka z jajek
-pokarm podstawowy dla pielęgnic
-robactwo suszone(kiełż np).
Wszystko mielimy czy mixujemy, jak kto woli,do konsystencji papki, którą możemy wycisnąć przez strzykawkę lub pistolet do silikonu. Powstają wałki o dowolnej średnicy. Wałki suszymy w piekarniku do postaci kamienia i gotowe!!! Aaa potem je łamiemy.

Zaleta jest taka ze nie narobi to syfu, ponieważ taki mix potrzebuje 20min na rozmoknięcie w wodzie a w brzuchu rozpadnie za szybciutko. Ja to wypróbuję, dodam jeszcze składniki takie jak mączka rybna.

Sam pomysł robienia brykiecików wygląda na bardzo dobry. Podałeś go jednak tak, że nie da się tego przeczytać. Wystarczy, że zainstalujesz darmowego FireFoxa i sam podkreśli błędy, Tobie pozostanie je tylko poprawić.

Marek
  • King
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 18/09/2009 10:24 przez King.

Odp:mix doskonały 18/09/2009 11:35 #24077

Tak niema żelatyny,można dodać 2łyzki maki pszennej dla lepszego sklejenia i wystarczy bo jajko wiąże,co do dodatków to droga wolna można kombinować.Różnica w karpiu i pielęgnicy jest znikoma co do pokarmu karp żre wszystko!!! a podstawa każdej paszy czy granulatu pstrągowego to białko czyt,proteiny niektóre pasze mają dodatki dla szybkiego wzrostu są to pochodne sterydów wiec raczej tego nie polecam pielęgnicy,można dodać coś na wybarwienie czyli jakieś gotowe płatki wsypać,krewetki,kiełże,kawałki raków,małże, zmielone to wszystko daje nam o wiele bogatszy komplet białek i witamin niż sklepowy shit.....ze tak to nazwie,ale najlepszym popychaczem wzrostu będzie tutaj mączka rybna do kupienia wędkarskim.

co do barwienia można nasz pokarm barwic zielony,czerwony,czarny, to już wedle zachcianki,ja w domu mam maszynki do wytwarzania kulek wiec może zrobię kuli a nie wałki,nie wiem tylko ile to będzie schło ale myślę ze ok 24 styknie,po wysuszeniu najlepiej do kartonu albo można zamrozić na zimę.
  • hans123
  • Zbanowany do odwołania

Odp:mix doskonały 18/09/2009 13:34 #24080

Różnica jest na pewno w budowie układu pokarmowego. Karp, do trawienia wszystkiego, co zeżre ma dłuższy przewód niż drapieżniki. Dlatego różnica w składzie pokarmu na pewno też powinna być, przynajmniej, jeżeli zależy nam na stopniu jej wykorzystania. Faktycznie nie zależy nam na stymulatorach wzrostu, bo nie o takie "zdrowie" ryb nam chodzi. Nie do końca się orientuję, ale stymulatorów hormonalnych nie powinno być w karmach dla ryb konsumpcyjnych. A sam skład takiego mixu dla pawiookiej, to już na pewno kwestia eksperymentów. Sam dziś poeksperymentuję, mączkę rybną mam .
Możesz opisać dokładniej to suszenie w piekarniku? Jak długo, w jakiej temperaturce, etc?
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:mix doskonały 18/09/2009 21:44 #24083

co do temperatury to ciężko wyczuć ja to robiłem w starym piekarniku i tam temp nie mam wyświetlanej ani pokrętła od regulacji wiec nie powiem ci ale cały dzień powinno na kamień wysuszyć,słyszałem ze suszarka to grzybów jest idealna,byle nie spalić czy przypalić wiec ostrożnie z temp,a co do powinno sie i nie powinno dawać do pasz to juz inna bajka,chodzi o szybki efekt karpia na święta wiec.....?

Marek jako moderator już się kilka razy upominał o pisownie, interpunkcję itepe.. Pozwolę sobie i ja - jako administrator, któremu zależy na jakości tej strony: dopiszże, Hans, do powyższego przecinki i kropki..

Rafał
  • hans123
  • Zbanowany do odwołania
Ostatnio zmieniany: 18/09/2009 22:26 przez Rafal.

Odp:mix doskonały 19/09/2009 01:24 #24089

Nie no to jest jakieś nieporozumienie ludzie na tym forum,pierwszy raz to spotykam,każdego postu sie czepiacie,i pisze to pierwszy i ostatni raz: nie jestem tu żeby sie pisowni uczyć,nie interesuje mnie to wiec wasze pouczanie mam no.......daleko mam firefox i błędów niema,za to czepiacie sie interpunkcji heheheheh czepiajcie sie dalej..... miłego!
  • hans123
  • Zbanowany do odwołania

Odp:mix doskonały 19/09/2009 08:03 #24090

hans123 napisał:
Nie no to jest jakieś nieporozumienie ludzie na tym forum,pierwszy raz to spotykam,każdego postu sie czepiacie,i pisze to pierwszy i ostatni raz: nie jestem tu żeby sie pisowni uczyć,nie interesuje mnie to wiec wasze pouczanie mam no.......daleko mam firefox i błędów niema,za to czepiacie sie interpunkcji heheheheh czepiajcie sie dalej..... miłego!

Panu już dziękujemy.
Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:mix doskonały 20/09/2009 17:40 #24108

No to on ładnie pojechał ...
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.64 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.