środa, styczeń 27, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Hodowla much
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Hodowla much

Hodowla much 02/10/2009 21:03 #24336

Chciałbym podzielić się moim pomysłem na hodowlę świeżych zdrowych przekąsek dla naszych pupili.
Na początku zrobiłem tak. Postawiłem 4 słoiki i pierwszego tygodnia wrzuciłem do niego paczkę robaczków białych które kupiłem w wędkarskim. W drugi słoik wrzuciłem 2 tygodnia taką samą nową porcję robczków, itd... 3 słoik - 3 tydzień, 4 słoik - 4 tydzień. Chodziło mi aby zawsze były co tydzień świeże muchy.

Wpadłem też na mały pomysł z tz. żywym karmikiem muchowym Proszę o opinie i sugestie.
Na razie wersja prototypowa. Cały "karmik mieści się w pokrywie, więc nic nie widać. Oto kilka zdjęć
  • Gronel
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 02/10/2009 21:25 przez Gronel.

Odp:Chodowla much 02/10/2009 21:10 #24337

pierwsze zdjecie - widok z góry
drugie zdjęcie - widok na pojemnik
trzecie zdjęcie - widok spod wody
  • Gronel
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 02/10/2009 21:12 przez Gronel.

Odp:Chodowla much 02/10/2009 21:17 #24338

Gdy robaczki przeobrażą się z kokonu w muchę zaczynają latać w "karmiku" a oskarki tylko czekają aż któraś wpadnie do wody.
  • Gronel
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 02/10/2009 21:19 przez Gronel.

Odp:Hodowla much 02/10/2009 21:34 #24339

Niezły plan,tylko pytanie jak połapać muchy jeśli nie ma sie karmnika w akwarium??????jedyna opcja zabijać i dawać trupki.
  • trefl
  • Użytkownik

Odp:Hodowla much 03/10/2009 09:56 #24343

Na to też jest lekarstwo. Na słoik nakładam siatkę na ryby "podbierak akwariowy" odkręcam wieko przez siatke, czekam chwilkę aż 2-3 muchy wyidą i zakrecam, W siatce bardzo łatwo można je już złapać, a pozatym muchy przez pierwsze kilka godzin są niezdarne, nie potrafią latać a jak leci to w stronę światła okna.
  • Gronel
  • Użytkownik

Odp:Hodowla much 03/10/2009 12:46 #24346

Pomysł bardzo mi się podoba ale mam jedno pytanie: Jeśli wrzucasz aż tyle larw to czy nie masz zbyt dużo potem much? Czym karmisz larwy? Muchy Ci nie brzęczą?

Pozdrawiam Kamil.
  • kozak93
  • Użytkownik

Odp:Hodowla much 03/10/2009 14:19 #24347

kozak93 napisał:
Pomysł bardzo mi się podoba ale mam jedno pytanie: Jeśli wrzucasz aż tyle larw to czy nie masz zbyt dużo potem much? Czym karmisz larwy? Muchy Ci nie brzęczą?

Pozdrawiam Kamil.

Larw nie karmię, gdy dostaną temperatury powyżej 10s.C to tylko kwestia 2-3 dni kiedy twardnieją, później trzeba poczekać 7-12 dni (zależy od temperatury) Ja wystawiałem słoiczki na parapet kiedy świeciło slońce. Do karmika najlepiej wsypać już stwardniałe kokony przed wylegiem much. Na zdjęciu widać białe robaki, ale to na próbę czy przez cały proces przemiany nie wda się jakaś pleśń czy grzyb.
Much momentami jest 50 sztuk, ale przez jeden dzień populacja potrafi spaść do 5 osobników
Owady nie śmierdzą i nie hałasują.
  • Gronel
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 03/10/2009 14:27 przez Gronel.

Odp:Hodowla much 03/10/2009 22:47 #24363

Ten stan przejściowy to ''caster''
  • trefl
  • Użytkownik

Odp:Hodowla much 04/10/2009 16:25 #24377

Ja jak mi się chce to wykluwam muchy w pojemniku na te białe robaczki - tak jak się kupuje przynętę...
Wyklute dorosłe muchy można podawać w sposób prostrzy niż siatką...

Wsadzxamy muchy do zamrażarki na 5 minut - muchy hibernujemy - wyciągamy otwieramy przekładamy muchy do mniejszego pustego pojemniczka nawet bez pokrywki i gdy zaczynają się budzić lądują po kolei w wodzie (są wtedy ospałe).
Wystarczy pęseta tak do 5-7min po rozmrożeniu - bo wtedy już zaczynają latać
  • makok
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.32 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.