wtorek, styczeń 26, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

WOŁOWINA
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: WOŁOWINA

WOŁOWINA 03/01/2010 01:18 #25541

witam wpisałem wołowina w wyszukiwarce forum i nie znalazłem więc chciałbym podzielić się moimi uwagami dotyczącymi tego pokarmu. Kupuję gotową przemieloną przyprawioną gotową do spożycie w formie tatara w sklepie (ten ze znakiem robaczka w czerwone kropki )ha ha nie wiem czy wolno wymieniać nazwę .Z opakowania biorę kawałek i ręką formuję długie rurki gruboście małego palca dziecka .Wygląda to jak kabanos .Kładę na tackę wkładam do zamrażarki na ok 2 godziny . Po tym czasie wyjmuję i kroję na małe kawałki i ponownie do zamrażarki . Tam przechowuję do czasu podania . Jedno opakowanie starcza na ok 2 tygodnie karmienia 10 oskarów 15-25 cm. |Dlaczego piszę?????Każdy wie że oskary to ryby o opinni brudasów ale jak się dużo je to się dużo sr... . pokarm ---wołwina (tatar) powoduje praktycznie drak odchodów . Karmię je również suchym pokarmem (średni granulat ) ale zawsze po podaniu na drugi dzień widać na dnie toczące się resztki (dno mam piaszczyste -- piasek z plaży)więc nic nie wnika między kamienie a to dla estetyki ważne . Powodzenia przy próbie karmienia jeżeli się ktoś odważy . Czytałem rózne opinnie karmienia robakami dla wądkarzy itd no ja mam obawy co do czystości takiego pokarmu pod kontem bakterii i wirusów . Oczywiście co cię nie zabije to cię wzmocnie ale....
  • piwko
  • Użytkownik

Odp:WOŁOWINA 03/01/2010 01:53 #25542

Preferuję serce wołowe lub polędwicę które mielę sam.
Mam pewność że nie jest "doprawiona" czymś co rzekomo ma polepszyć smak ale dla ryb może być szkodliwe.
Tobie też radziłbym unikać gotowców.
Kupując wołowinę w kawałku zawsze możesz odkroić tłustsze kawałki i zostawić samo chude mięsko, w masarni rzucają wszystko jak leci.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:WOŁOWINA 03/01/2010 09:04 #25543

piwko napisał:
Czytałem rózne opinnie karmienia robakami dla wądkarzy itd no ja mam obawy co do czystości takiego pokarmu pod kontem bakterii i wirusów . Oczywiście co cię nie zabije to cię wzmocnie ale....

Jeżeli pisząc "robaki wędkarskie" masz na myśli ziemne, a raczej podziemne, skąposzczety, to nie ma żadnych obaw, nie są nosicielami niczego co mogłoby zaszkodzić rybom, za to po karmieniu nimi rybie gó...no jest wielkie i czarne. Taki to dopiero na białym piaseczku widać

Podobnie jak Piotr uważam, że karmienie przyprawioną pod ludzkie potrzeby wołowiną nie jest pomysłem idealnym, na pewno zdrowiej i taniej będzie pomielić sobie samemu kawał porządnej chudziutkiej wołowinki. Gdyby do tatara z przypraw dawano tylko czerwoną paprykę to czemu nie... Na kolorek dobrze działa...

Marek
  • King
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 03/01/2010 09:05 przez King.

Odp:WOŁOWINA 03/01/2010 22:29 #25568

z przypraw tam nie wiele---- sól no i konserwanty tylko nazwę fachową podają aby nikt się nie pokapował ale gdzie ich nie ma mawet jak kupisz czystą wołowinę to karma na której wurosła krówka jest naszpikowana . Jeżeli mam czas to kupuję i mielę ale mój eksperyment z gotową trwa od 6 miesięcy rybki zdrowe więc chyba nic złego tam nie ma . A co do robaków to ciekawe muszę poczytać dokładniej lub zapytać biologa .Ciekawe czy możnaby założyć własną hodowlę muszę poszukać czy jest coś na ten temat w tym portalu .No i czym karmić takie robaczki .
  • piwko
  • Użytkownik

Odp:WOŁOWINA 03/01/2010 23:10 #25569

Ja na siłę Ciebie nakłaniał nie będę
Sam decydujesz co dobre dla Twoich ryb.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:WOŁOWINA 04/01/2010 07:42 #25570

Osobiście uważam, że przyprawione mięsko nie jest ok dla zwierząt, ryb także. Dość często schorzenia skóry u np piesków są wywołane zła dietą, która zawiera przyprawy, słodycze itp. Nie leży to w ich naturalnej diecie i dlatego zdarzają się problemy. U ludzi, może tego nie widać, więc czemu u zwierząt miałoby... ktoś zapyta? Ano wiele schorzeń i u ludzi wywołanych jest złą dietą, przyprawami ... ale nie są z tym wiązne. Po prostu uważamy, że pryszcz na d.pie, to wynik siedzącego trybu pracy... Dodatki, które stabilizują pokarmy dla ludzi... cały szereg E - coś tam... Też szkodzą. Przecież masa schorzeń "cywilizacyjnych" wynika między innymi z nich. Niepłodność też. Ciężko opisać wszystko w jednym poście, skoro mnóstwo pozycji literatury fachowej o tym traktuje.
Sól, niby nic, ale przecież na Na i Cl pracuje wiele mechanizmów w organizmie zwierząt. Są to pierwiastki czynne osmotycznie, więc na pewno maja wpływ na organizm. Niekoniecznie ten pożądany.
Co do pokarmów dla zwierząt... ostatnio odnoszę wrażenie, że taka statystyczna krówka, której mięsko podajesz rybom odżywia się dużo zdrowiej i bez konserwantów, niż ludzie. Pasza gotowa, stanowi niewielka część jej diety. Głownie są to przecież zielone rośliny i kiszonki (kiszone naturalnie). Gdzie tam miejsce na E - coś tam? To wymysł człowieka, więc niech sam się tym zajada.
Ja bym rybom tego nie dał.
Jaki jest problem, aby kupić chudego mięsa wołowego i zmielić? Nie rozumiem.
  • kamyllo2
  • Moderator
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.18 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.