środa, styczeń 27, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Parówki
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Parówki

Odp:Parówki 04/01/2011 08:48 #32608

Tydzień ??? Nie no takich zastojów to u mnie nie ma. Nawet jak jeden dzień nic nie mam to właśnie wtedy to co w lodówce

Odp:Parówki 04/01/2011 09:45 #32609

HEhe ciekawy watek :]

<patrze z konsternacją to na pawie to na puszke pasztetu>
  • marc_in
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 04/01/2011 09:46 przez marc_in.

Odp:Parówki 04/01/2011 10:08 #32610

Pasztetem bym nie próbował. Wodę pobrudzisz, poza tym tłusty jest na pewno za bardzo. I na pewno bardziej niż parówki

Odp:Parówki 04/01/2011 13:40 #32611

marshall7 napisał:
Tydzień ??? Nie no takich zastojów to u mnie nie ma. Nawet jak jeden dzień nic nie mam to właśnie wtedy to co w lodówce

Jeden dzień w tygodniu to nawet zalecana przerwa w karmieniu, to że one tyle wpieprzają to właśnie dlatego, że instynkt podpowiada im, że następne żarełko nie wiadomo kiedy się pojawi więc trzeba szamać do oporu
  • subek
  • Użytkownik

Odp:Parówki 04/01/2011 16:24 #32612

U mnie zajadają się ostatnio tylko resztką moich mixów, a przede wszystkim to stynka i krewetki mrożone oczywiście (te łapią "w locie" - ich przysmak i tu pytanie czy od nich też będą robiły się czerwoniutkie jka od hikari?). Dodatkowo skubną gammarusa mrożonego i małże mrożone czasem serce wołowe ale to muszą już być głodne. Oczywiście na największego głoda podaję rozkruszone hikari (calego wcale nie chciały jeść) ale i to pomielą pomielą i wypluwają - nie wiem czemu mają takie opory, próbuję od małego 5cm a teraz mają po 17 i cały czas tak samo, nie wiem czy kupić może pałeczki C&A i z tym spróbować czy te krewetki mrożonbe wystarczą - są takie pomarańczowe ale nie czerwone jak wybarwione RC.
Za to wracając do tematu jak dzień głodówki im robię to za każdym wejściem do pokoju rybska przy szybie, płyną gwałtownie w każdym ruchu który ja zrobię (nie płoszą siętylko w moją stronę) i czekają na jedzenie. Bardoz jest mi ich wtedy żal, kiedyś już wieczorem w dniu głodówki dostawały jeść, teraz wytrzymuję i dostają następnego dnia:p Ale i tak tego czego nie lubią (np mix z sercem i jakimś zielem i czosnkiem nie ma szans) nie zjedzą :/
Acha i drewnojadami też się zajadają.
Parówek nie daję.

Pozdrawiam
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Parówki 04/01/2011 16:49 #32613

Ciut odbiegając od parówek
Wczoraj kupiłem im karmę wybarwiającą pod wpływem wcześniejszych postów o braku ładnych kolorów i bladości moich pawi.
Ta karma to Arowana Child czy jakoś tak. I tutaj pytania:
- po jakim czasie są widoczne efekty?
- czy efekty są zdecydowane czy należy się przypatrzeć żeby coś zauważyć?
- czy tą karmę stosować codziennie do np piersi czy miksów czy np raz na kilka dni.

Moim pawiom smakuje

Odp:Parówki 04/01/2011 17:10 #32615

Jedno karmienie dziennie C&A a zmian doszukuj się na zdjęciach
Rób foty regularnie np co tydzień, po 2-3 miesiącach powinna być widoczna zmiana.
Może asta do mixów?
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Parówki 04/01/2011 17:24 #32616

tuptus napisał
Może asta do mixów?

Daję drobno pokruszone hikari właśnie do moich miksów ale chciałem żeby też jadły samo suche.
Zobaczymy jeszcze trochę jak już będą duże jakie będą miały kolory bo może niepotrzebnie zadaję pytania.

Pozdrawiam
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Parówki 04/01/2011 21:21 #32623

Temat "karmienia ryb parówkami" przypomina mi nieco z innego forum, wątek karmienia węży kurczakami z marketu...
W obu przypadkach to nie ma sensu, chociaż powody są zupełnie inne.
To, co jest dla ryb, niech jedzą ryby.
Jak nie masz czego im dać, to lepiej nie dawaj nic. Nawet tydzień głodówki nie odbije się w żaden negatywny sposób na ich zdrowiu.
Wręcz przeciwnie, oczyszczą organizm. Poza tym to doskonały czas na przestawienie zwierząt do "niechcianego" wcześniej pokarmu.
U ryb nie ma tego kłopoty, co u dużych węży, kiedy to przychodzi ten czas, że szczur jest już za mały na posiłek i jest nieraz długa walka do przestawienia gada na coś większego(np.:królik)Jeśli nie zje, to przerwa tydzień, odmawia dalej, to następne 2 tygodnie itd, w końcu zaskakuje.
Reasumując, nie ma co przesadzać
i przejmować się, że nasz pupil nie ma co zjeść, lepiej zaczekać i podać odpowiedni pokarm dla niego, niż paść go byle czym. Tym sposobem pozbyłem się wszystkich "starych" granulatów, na które nie chciały nawet spojrzeć
  • Maxodus
  • Użytkownik

Odp:Parówki 04/01/2011 21:24 #32624

Maxodus napisał:
Temat "karmienia ryb parówkami" przypomina mi nieco z innego forum, wątek karmienia węży kurczakami z marketu...
W obu przypadkach to nie ma sensu, chociaż powody są zupełnie inne.
To, co jest dla ryb, niech jedzą ryby.
Jak nie masz czego im dać, to lepiej nie dawaj nic. Nawet tydzień głodówki nie odbije się w żaden negatywny sposób na ich zdrowiu.
Wręcz przeciwnie, oczyszczą organizm. Poza tym to doskonały czas na przestawienie zwierząt do "niechcianego" wcześniej pokarmu.
U ryb nie ma tego kłopoty, co u dużych węży, kiedy to przychodzi ten czas, że szczur jest już za mały na posiłek i jest nieraz długa walka do przestawienia gada na coś większego(np.:królik)Jeśli nie zje, to przerwa tydzień, odmawia dalej, to następne 2 tygodnie itd, w końcu zaskakuje.
Reasumując, nie ma co przesadzać
i przejmować się, że nasz pupil nie ma co zjeść, lepiej zaczekać i podać odpowiedni pokarm dla niego, niż paść go byle czym. Tym sposobem pozbyłem się wszystkich "starych" granulatów, na które nie chciały nawet spojrzeć

Wreszcie rzeczowa odpowiedź
Dzięki...
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.22 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.