czwartek, styczeń 21, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

moja pawiczka wydala żywy pokarm wciąż żywy
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: moja pawiczka wydala żywy pokarm wciąż żywy

moja pawiczka wydala żywy pokarm wciąż żywy 10/09/2010 19:04 #29089

tak jak w temacie. trochę mnie to przestraszyło kiedy zobaczyłem że kupka mojego oskarka jest nie przetrawiona i wciąż się porusza dokładnie jest to czerwony robak. czy to coś znaczy poważnego. czy muszę go odłowić od pozostałych? Druga sprawa, on bardzo powoli rośnie w stosunku do swich współmieszkańców.
  • malizna
  • Użytkownik

Odp:moja pawiczka wydala żywy pokarm wciąż żywy 10/09/2010 19:32 #29090

malizna napisał:
tak jak w temacie. trochę mnie to przestraszyło kiedy zobaczyłem że kupka mojego oskarka jest nie przetrawiona i wciąż się porusza dokładnie jest to czerwony robak. czy to coś znaczy poważnego. czy muszę go odłowić od pozostałych? Druga sprawa, on bardzo powoli rośnie w stosunku do swich współmieszkańców.

Dwie rzeczy:
- zobaczyłeś gówienkowy kokonek z ochotką w środku (one budują sobie takie "domki"), na dnie akwarium,
- czy też widziałeś moment wydalania żywej ochotki przez oskara?

W drugim przypadku - jest to możliwe przy znacznym, jednorazowym przekarmieniu - tyle wlata, że dołem już wylata, żeby zrobić miejsce następnym

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:moja pawiczka wydala żywy pokarm wciąż żywy 10/09/2010 19:33 #29091

identyczny problem mialem, zmienilem sposob karmienia i wszytsko wrocilo do normy To jest tak i jestem tego w 100 % pewny !

Kiedy dajesz rybie pokarm w duzych ilosciach a napewno to robisz, napewno zauwazyles ze ryby sa dalej ciagle glodne - a wcale tak nie jest, taka jest ryby natura ze jest bardzo zerna.

Pokarm podawany w duzych ilosciach, czesto nie jest przez rybe wogole trawiony dobrze, dokladniej mowiac proces metabolizmu nie odbywa sie tak jak powinien, organizm ryby nie przyswaja wartosci energetycznych z pokarmu bo nowy pokarm wypycha stary z jelit i tak po chlopsku mowiac ta ryba je i sra

Sproboj zaczac karmic ja o wyznaczonych porach, codziennie o tej samej w miare mozliwosc, staraj sie urozmaicic diete a robaki podawaj co 3 lub 4 dzien.

Zmniejsz ilosc podawanego pokarmu. Nie sugeruj sie apetytem tych ryb bo nie tylko one sa ciagle glodne. Zobaczysz ze wszytsko wroci do normy i bedzie rosla tak samo szybko jak pozostale.

P.s kolega Rafal mnie uprzedzil hehe, jego 2 myslnik w poscie wytlumaczyl to krocej

Pozdrawiam Rafal
  • rmboss
  • Zablokowany
Ostatnio zmieniany: 10/09/2010 19:34 przez rmboss.

Odp:moja pawiczka wydala żywy pokarm wciąż żywy 10/09/2010 20:11 #29094

panowie to nie jest ochotka tylko "dżdżownica" prosto z wędkarskiego. Oczywiście karmie je bardzo często i bardzo dużo, bo tak wyczytałem tutaj na forum.
  • malizna
  • Użytkownik

Odp:moja pawiczka wydala żywy pokarm wciąż żywy 10/09/2010 20:54 #29095

Miałem też takie akcje z ochotką ale to jak były jeszcze małe. Po prostu podawałem mniej jak to się działo. Teraz już tyle nie wpierniczają. Dżdżownica? to trochę dziwne, albo nie pamiętam po prostu takich scen u mnie - ale raczej miałem jak dużo dżdżownicy dałem, tak jak z ochotką.
Wolność jest tam gdzie kończy się strach...

Odp:moja pawiczka wydala żywy pokarm wciąż żywy 10/09/2010 21:41 #29096

Pisząc o "czerwonych robakach" wiadomym mi było, jak dla mnie, że chodzi Ci o rosówki dlatego wracam do mojego postu powyżej na temat sposobu karmienia Twoich ryb, jest zrozumiały ale nie wydaje się być odpowiedni.
Każdy z Nas ma ochotę " nafutrować" swoje pupile, ale nie zawsze idzie to w parze z ich zdrowiem, wzrostem i rozwojem.
Pozdrawiam
Rafał
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:moja pawiczka wydala żywy pokarm wciąż żywy 10/09/2010 21:57 #29099

Witam

Wtrącę swoje 5gr. Moje pawice miałem jako 4-5cm szczawiki, karmiłem je 6-8 razy dziennie ale nigdy nie zrobiły mi klocka w postaci żywego robaczka, ewentualnie jak już nie mogły to zwracały pokarm(rzygały). Mam je już 4 miesiące mają ok 22cm i nadal karmię je ok 4-5 razy dziennie rosówkami, dendrodeną nr 4, żywymi rybkami i wszystko trawią dodatkowo cycek z kurczaka, serca i inne różności teraz nawet nie rzygają. Może faktycznie jak koledzy piszą że są za małe ale ja u siebie nie zaobserwowałem wydalania tyłem żywych robaków.

Pozdrawiam Robert.
  • ROBERT
  • Użytkownik

Odp:moja pawiczka wydala żywy pokarm wciąż żywy 11/09/2010 09:44 #29106

Ja też nie widziałem, żeby wydalały żywe dżdżownice kiedykolwiek. A karmiłem nimi sporo. Zastanawia mnie ten osłabiony wzrost ryby. Coś musi by nie halo, bo skoro mają żarła opór, to czemu nie rośnie? Jesteś pewien, że to co wyszło to dżdżownica? Może nicień?
Jakbyś fotkę cykną i wstawił, to może byłoby łatwiej zgadnąc.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:moja pawiczka wydala żywy pokarm wciąż żywy 11/09/2010 10:04 #29108

O właśnie, bo może rybie coś dolega. Jakiś "obcy" się przypałętał.
Wolność jest tam gdzie kończy się strach...

Odp:moja pawiczka wydala żywy pokarm wciąż żywy 11/09/2010 22:11 #29114

no właśnie tego się boję że coś się przypałętało do niego lub on ze sobą to przypałętał.
ale jestem na 100% pewien co widziałem, 2 razy już to widziałem i jest to dżdżownica. A różnica jest olbrzymia pomiędzy moimi oscarkami(kupiłem takie same około 5-6cm) a teraz albino wygląda jak karpik(12) red(9) a ten właśnie przez miecha skoczył może o 1cm.
  • malizna
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.22 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.