czwartek, styczeń 21, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich?

Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 20/09/2010 16:23 #29217

Witam wszystkich,
ostatnio trochę zaszalałem i wpadłem na pomysł zrobienia jedzonka dla moich rybek.
Jako że miałem troche żarcia w formie suszonych krewetek, takiego samego gammarusa, hikari chichlid staple i druga paczka gold dla wybarwiania, płatki jajeczne i granulat wysokoproteinowy które to jedzenie moje pawice nie jadły prawie wcale - tylko syf się w wodzie robił a następnego dnia przez to właśnie parametry wody wtedy zaczynały robić się tragiczne.
Wziąłem wszystko pozgniatałem, zmiksowałem, dołożyłem ładną podwójną pierś z kurczaka (oczywiście zmieloną), wszystko razem jeszcze raz wymieliłem i taki oto produkt podzieliłem na ładne kosteczki (użyłem do tego opakowania po mrożonym krylu bodajże - super kostki wyszły potem tylko do woreczków) i teraz tylko wyjmuję z zamrażarki kostkę, odkrawam od niej kawałków na jeden raz dla rybek i rybki że tak się wyraże wpieprzają jak dzikie. Jak tylko idę z talerzykiem do akwa to już widzę rybki przy szybie. Narazie są małe i dlatego uczę je jeść z ręki - dużym bym się nie odważył chyba - i już mi się wszystko udaje (nie atakują palca, nawet jak włożę palec z tym miksem - wyszedł bardzo klejący tak że ładnie klei się do palca ale dopiero jak zacznie się rozmrażać i po włożeniu palca z miksem do wody ładnie wszystko siętrzyma palca - to jedzą tylko jedzenie a jak palec sam zostanie to już go nie gryzą - odpływają, widzę jak uważnie przyglądają się palcowi w wodzie zanim zaczną z niego jeść ale wcześniej albo rano po nocy to atakują wszystko (skaczą po 5 cm nad powierzchnię wody i atakują więcej powietrza niż moją rękę z jedzeniem i dopiero jak się uspokoją to obierają cel i atakują ale tylko jedzenie - mam nadzieje że im tak już zostanie
No i najważniejsze dla mnie - zero syfu w wodzie (tylko to co pawicom ze skrzeli wyleci ale dużo z tego zjada płaskobok i gurami - wiem że nie pasuje ale wylatuje i za niego drugi płaskobok wlatuje, gurami wziąłem dla kolegi i coś się chyba rozchorował bo go nie widzę ale narazie pawice mu nie zagrażają.

I teraz najważniejsze, proszę o pytanie specjalistów czy taki miks nie zaszkodzi rybom i czy jest dla nich odpowiedni, proszę również o wypowiedzi na temat czym karmicie swoje pupilki, jakie miksy dla nich robicie bo rozumiem że o żywym pokarmie jest już temat bardzo kolorowy:)
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 20/09/2010 17:24 przez corleone.

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 20/09/2010 20:40 #29220

corleone napisał:
(...)
I teraz najważniejsze, proszę o pytanie specjalistów czy taki miks nie zaszkodzi rybom i czy jest dla nich odpowiedni, proszę również o wypowiedzi na temat czym karmicie swoje pupilki, jakie miksy dla nich robicie bo rozumiem że o żywym pokarmie jest już temat bardzo kolorowy:)

Imo idea jak najbardziej słuszna. Skład przyzwoity. Problemem miksów zawsze było brudzenie wody - jeżeli jest pod tym względem w porządku, to tym bardziej jestem na tak.

Inne miksy? - pawiookie.pl/index.php?option=com_conten...;id=4&Itemid=450

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 20/09/2010 21:26 #29221

Odnośnie brudzenia to nawet jeśli jakaś coś przeoczy albo wrzucę za dużo o porcję a one już odpłyną najedzone to wyszła taka konsystencja że po godzinie leżenia na dnie pawica podpływa i całe zjada nie brudząc (tylko trochę przez skrzela ale to zjadają rozpraszacze).

Odnośnie składu to jeszcze jedno pytanie do Rafała jeśli można (tylko on odpisał coś jak dotąd przynajmniej); to (może to głupie pytanie) czy dodanie np rozmiksowanej marchewki nie wpłynęłoby jakoś na plus oczywiście na kolor ryby?? Lub co innego proponujesz/proponujecie dodać bo czytałem i to chyba nawet gdzieś na pawiookie.pl że ich dieta powinna się składać z 20% pokarmów roślinnych.

Pozdrawiam
Adrian
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 20/09/2010 21:43 #29224

Zamiast marchwi, proponuję szpinak. Jest o nim w linku podanym przez Rafała. Ma więcej składników in plus niż marchewka.
Miks jest ok, ale ważne jest, aby nie był jedynym pokarmem. Niech mają wybór i urozmaicenie. To wyklucza ewentualne odchylenia w wymaganiach dietetycznych ryb. Jest tam dużo dobrego, ale nie koniecznie super zbilansowane pod potrzeby. Dlatego urozmaicenie diety jest ważne. Mimo iż im smakuje .
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 21/09/2010 07:51 #29235

Chyba zalezy jaki kolor bardziej chcesz uwidocznic, marchewka czerwony tak ? ;]
szpinak jak spirulina, czarny tak ? ;](i zielony/niebieski jesli masz UFO w akwa oprocz pawic)
  • marc_in
  • Użytkownik

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 21/09/2010 08:47 #29237

No właśnie o tym myślałem Marcinie czy marchewka nie wzmocni jakoś czerwonego koloru a chemikiem albo biologiem nie jestem to mogę głupoty gadać dlatego pytam.

Jeżeli chodzi o urozmaicenie diety to podaję im również mięsko (wołowe, wieprzowe ale same chude kawałki bez ścięgien i tłuszczu bo to wypluwają i kroję tak aby na raz mogły zjeść i też jedzą (ale przy tym miksie to szaleją poprostu) no i kryla mrożonego, czasem kupię jakieś pasikoniki, fileta rybnego tak samo jak mięsko pokroję (wszystko jest już w zamrażarce pokrojone i tylko wyjmuję - nawet mają w zamrażarce swoją półkę moje pawice tyle tego jest:) - no oprócz pasikoników

Raz na miesiąc dostają po żywym głupiku (jak kupiłem te pawice miały po 5-6cm no i kupiłem 2 gupiki takie największe, wielkością nie ale długością były jak połowa pawicy, no i pływały w akwa 5 minut - potem tylko oczy wystawały z buziek dwóch większych pawic ale byłem bardzo zdziwiony gdzie ten gupik się zmieścił w takiej małej pawicy no i raz na miesiąc dostają po gupiku.

Innym żywym znalezionym pokarmem nie chcę karmić z obawy o jakieś pasożyty.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 07/02/2011 10:48 #33540

Sorry Adrian,że się podpinam,ale mam pytanie -
czy ktoś karmił tym ryby?Trochę to kosztuje,a te moje
mają wyjątkowo królewskie podniebienia,chikari nie podchodzi...
Nie chcę pieniędzy w błoto wyrzucać.
jbl_novo_stick_xl_2vdk6u4RmgQd_medium.jpg
  • Miniv
  • Użytkownik

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 07/02/2011 11:33 #33541

Przegłodź, kilka większych podmian, odrobacz i zaczną jeść ;]
Moje nie wyglądały na chore ale że karmiłem żywcem to je odrobaczyłem.
Efektem było wciąganie wszystkiego na potęgę
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 07/02/2011 13:09 #33542

Mówisz odrobaczyć?
Moje też apetyt mają ale za suchym nie przepadają czego efektem są puste paczki z suchym :/
Nawet po przegłodzeniu.

Co polecasz na odrobaczenie tak na szybko? Profilaktycznie nie zaszkodzi.

Miniv nie kupuj bo może zaczną jeść hikari po odrobaczeniu.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 07/02/2011 13:36 #33544

No właśnie...Za suchym nie przepadają.Mam wrażenie,że chętnie zjadłyby mi kanapki z talerza, ale przysmaków dla Oskarów nie chcą. Żrą te chrupki,ale bardzo niechętnie.
Apetyt ogólnie mają ogromny. Odrobaczyć? Pewnie by można,tylko jak się odrobacza ryby?
Był ten temat gdzieś już poruszany?
  • Miniv
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.25 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.