czwartek, styczeń 21, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich?

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 07/02/2011 14:51 #33547

• SG1
  • Użytkownik

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 07/02/2011 19:57 #33556

Chcę zapobiegawczo odrobaczyć np capifosem zoolka - czy będę musiał węglem usuwać chemię ze zbiornika? Jak to ewentualnie użyć czy będzie rozpiska przy opakowaniu czy macie jakiś sprawdzony sposób lub polecacie coś lepszego?

Pozdriawiam
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 08/02/2011 15:12 #33567

Było tu sporo na temat podawania,zapodawania,sporządzania,dawkowania i odrobaczania poszperaj trochę.
Tak ogólnie stary to po co chcesz odrobaczać...z nudów?...ja nigdy nie odrobaczałem i nie będę odrobaczał.I wszystko jest cool.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 08/02/2011 16:39 #33568

Suchego nie chcą jeść.
No i tupek coś napisał że jak odrobaczył to jadły mu wszystko więc tak myślałem...

Niechciałbym chemii lać....

Głównym celem pisania o odrobaczaniu było np żebyś odpisał co odpisałeś za co dzieki bo zawsze rozważam bezproblemowe decyzje i pomogłeś mi pewnie podjąc taką.
W końcu inne rzeczy wpieprzają że aż miło patrzeć

Pozdrówki
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 24/02/2011 18:48 #34153

Słuchajcie
kupiłem dużą puszkę C&A medium dla średnich pielęgnic i małych arowan.
Chcę żeby moje pawice to jadły a nie tylko zmuszone lekkim głodem przeżuwały i wypluwały w całości lub rozdrobnione.
To samo było z hikari gold. Część pewnie jedzą bo jak wychodzę i wracam to jest mniej albo wcale a na dnie tylko trochę pokruszonego więc muszą cośjeść ale to muszą być ciut głodne - np z rana po całej nocy "głodowania".

Jak nauczyć 20cm pawiookie jeść suchy pokarm (chyba z górnej półki, czytałem że ma składniki pobudzające trawienie czyli rybom chce się bardziej jeść ale to chyba coś nie działa).
Zrobić 7dniową głodówkę? Powiem tylko że kiedyś robiłem chyba 3 dniową i o ile dobrze pamietam w międzyczasie raz dziennie dawałem im właśnie suche do zjedzenia ale tak średnio jadły a krewetkę albo stynkę całą(może to był błąd).
Czy moze 7 dniowa głodówka zbyt mocno wpłynie na ich rozwój?? W końcu są jeszcze młodziakami.
No i tak w ogóle to ile razy dziennie karmić takie 20cm pawice? Moje ciągle około 5 razy dziennie jedzą. Źle chyba nie wyglądają także może takie 7 dni nic nie jedzenia dobrze im zrobią.....
Pozdrawiam i liczę na jakieś sugestie
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 24/02/2011 18:48 przez corleone.

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 25/02/2011 08:01 #34168

Możliwe że muszą sięprzyzwyczaić do gryzienia suchego?? Czy może im namaczać przed podaniem to trochę bardiej miękkie będą i dadzą się łatwiej pogryźć i zjeść czy nie bawicie się tak?
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 25/02/2011 14:34 #34174

Nie baw się za dużo,bo będziesz miał kłopoty.To czasami nie łatwe,ale cierpliwości,powoli ucz je cały czas.A pokarm którego nie chcą jeść podawaj jako pierwszy.Non stop nie ma bata.
Zaczną jeść.Możesz mieszać z tym co lubią...ale z mojego doświadczenia wiem że cwaniaki potrafią wybrać te które znają a nowe ignorować.Tak było z moim niby "odrobaczaniem".
Zrobiłem to tylko raz po raz pierwszy.Podałem pokruszone tabletki z ,a raczej w krewetkach które lubią.Krewetki opierniczyły,a jak...tabletki wyplute.
Po kombinuj nie masz wyjścia.Chyba że podajesz urozmaicone mrożone dania to możesz sobie odpuścić markowy bełkot.I tak najwięcej tam mączki rybnej
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 25/02/2011 14:36 przez Rysiek.

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 25/02/2011 15:04 #34176

No raczej podaję mrożone urozmaicone i to jedzą....
Chodzi mi o to żeby się ładnie wybarwiły również. Widzę że jedynie muszę robić mixy i kruszyć do nich c&a. Narazie inaczej eksperymentował nie będę bo chcę żeby rybki miały normalne przyrosty a nawet ciut wyższe:)

Pozdrawiam i dzięki za poradę <piwo> (szkoda że nie ma takej ikonki:p)
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 25/02/2011 15:39 #34177

Rysiek a powiedz mi ile razy dziennie powinienem karmić moje rybki? Przypomnę mają po 20cm, może ciut więcej. Mniejszej nie liczę bo jadłaby cały dzień (może chce dogonić większe bo z początku był najmniejszy i zje wszystko i zawsze i w całości).
3 razy wystarczą?
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 25/02/2011 16:05 #34178

...Wystarczy.A i zależy od wielu warunków...nie będę pisał opowiadania.W tym wieku co masz wystarczy trzy,nawet dwa.
Wiadomo dojdzie temperatura,jakość wody,współtowarzysze,sama karma,jej kaloryczność co za tym idzie sytość.Można by podciągnąć stany wzniecenia seksualnego .U mnie chwilę przed i w trakcie tarła w ogóle nie reagowały na jedzenie(starsze).Przez co nawet ostatnio poszło im po masie (trzy razy w ciągu 5tyg.),ale to nic lepszy chudy,zdrowy kogut niż tłusty i chory gołąb na dachu
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 25/02/2011 16:05 przez Rysiek.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.21 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.