środa, styczeń 27, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich?

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 25/02/2011 16:54 #34179

Ale podoba mi się Twój z avatara - chciałbym takiego - tak do 33cm żeby doszedł i żeby był taki "poężny". Ciekawe jak Twój na żywo sięprezentuje...
A do tego głodzenie się nie przyda:p

Pozdrówka!
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 26/02/2011 11:43 #34199

corleone, pomagałeś mi, myślę że teraz mogę pomóc Tobie Robiłem jakiś czas temu miks. Pod koniec, gdy układałem kształt, bardzo mocno go ściskałem, i brałem ten najtwardszy. Gdy już był gotowy, wrzuciłem go do akwa i wgl się nie rozpadał, prawie jak kupna karma. Jak coś było nie zjedzone od razu usuwałem. Mimo wszystko i tak czasem kupić karmą, a teraz pływają zdrowo. Pozdro
  • Adrianno
  • Użytkownik (1 ostrz.)

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 26/02/2011 18:11 #34214

corleone napisał:
Ale podoba mi się Twój z avatara - chciałbym takiego - tak do 33cm żeby doszedł i żeby był taki "poężny". Ciekawe jak Twój na żywo sięprezentuje...
A do tego głodzenie się nie przyda:p

Pozdrówka!

Dzięki
Na żywo jest jeszcze lepiej 34cm 35cm może mieć.Redy mam 5 m-cy mierzyłem dwa tyg.temu 23cm i to najmniejszego z trójki ale nieznacznie Odławiany był specjalnie tak więc nie ma kichy w mierzeniu może,mniej więcej... 23cm i już
W zasadzie to on był najmniejszy czasami bęcki małe dostawał przy jedzeniu odganiany.Takie brzydkie kaczątko było ale podawałem mu czasami oddzielnie i trochę więcej czasu mu poświęcałem no i urósł chłopak.
Głodzenie czasami owszem nic im nie będzie.Tłusty i duży nie zawsze znaczy zdrowy
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 26/02/2011 18:13 przez Rysiek.

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 28/02/2011 22:25 #34292

Duża wiedza o Oskarach, duże powodzenie u ryb i radość u hodowcy
  • Adrianno
  • Użytkownik (1 ostrz.)

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 01/03/2011 08:14 #34297

Hejka,
moje potworaski rano zjadają całe C&A które im wsypie Nie robią tego jak np klaty na jednym z filmów co pokazywał ale jedzą
Później dostają mrożonki w kostkach mojej produkcji i kupne i na te dopiero się rzucają (ale też od niedawna jedzą bez marudzenia).
Później krewetki gdzieś w połowie dnia i też się rzucają ale tu nigdy problemów nie było.
A na końcu pod wieczór stynkę i też się rzucają (w sumie to czuję coś że na to czekają cały dzień )
Tym sposobem karmienia zmniejszyłem w znacznym stopniu ilość zalegającej na dnie materii Nie karmię mniej tylko ustaliłem może nie pory karmienia ale zależność pory dnia od rodzaju podanego pokarmu - na początku to co nie syfi na dnie a później to czego często w całości nie jedzą (wyplują pół krewetki z pancerzem może za twardym, głowy stynki nie zjedzą, - teraz tego nie ma bo po południu i wieczorem krewetki i stynka są tak wyczekiwane że znikają całe )
Także myślę że nie będize źle
Pozdrawiam i dzięki za Wasze sugestie.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 01/03/2011 15:32 #34303

....Tak po latach dochodzę do wniosku,że z dużymi(zapewne nie tylko) pielęgnicami jest czasami jak z dziećmi.Trzeba je uczyć,nakłaniać wręcz do zjedzenia tego czego nie lubią a jest zdrowe.Nie które wcinają wszystko od małego.Niektóre trzeba nakłaniać stosować "kary" w postaci głodówki,przemycać sprytem pokarm.Rozpieścić łatwo,gorzej później...
Moje młode Redy ostatnio gardzą tym co jadły przez okres 4 m-cy.Powód bunt ??? Taki jest urok Astronotus....i jest to piękne jakby nie patrzył.Raz je kochasz,raz nie na widzisz.

Corleone uważaj bo Ci sam suchy zaczną wcinać.Z totalną olewką na mrożony
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 01/03/2011 15:32 przez Rysiek.

Odp:Czy karmienie takim miksem jest zdrowe i odpowiednie dla pawiookich? 01/03/2011 17:14 #34305

No czytałem gdzieś że w suchym są jakieś pobudzacze trawienia, łaknienia, nie wiem sam bo się nie znam:p
I przypadki że jedzą sam suchy a nie chcą niczego innego (no ale rybką żywą chyba nie pogardzą) też czytałem.
Moje wcześniej jadły hikari i też nie przepadały ale widzę że C&A im bardziej przypadło do gustu

Będzie co będzie, jak pisałeś Ryśku: jak dzieci.....

Pozdro!
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.49 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.